Автор Тема: Ще оцелее ли Линукс като потребителска операционна система  (Прочетена 21760 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами и аз на мен ми писна като инсталирам Уиндоус за 20 минути, още няколко часа да инсталирам драйвери, да ъпдейтвам, да рестартирам, да си накачам необходимия софтуер, да настройвам по мой си тертип без да ми вървят ресурси за излишни за мен неща!
С Убунту съм си направил на виртуалка една машинка с настройките които аз искам и софтуера който аз искам, разччистил съм излишното и с ремастерсис си правя дистро което инсталирам за 15-20 минути и работя.
Ползвам Убунту с Гном3 с естеншъни съм го докарал като Гном2, че даже и повече ме кефи и ми е по-удобен от Гном2/Мате!
Като омажа нещата, нямам време да анализирам от къде е дошъл проблема и направо преинсталирам! Работата ми е да тествам неща преди да влязат в продакшън и не всичко става да се тества само на виртуалка!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Аз съм на 43 години без нито един ден "трудов стаж" и без здравно осигуряване и не съм почувствал липсата на тези "безплатни" екстри

Мисля, че няма човек в линукс-бг дето да не е разбрал и добре запомнил това. Това дето аз не разбирам е какво толкова парадираш с тея работи и като приказката за краставицата, въртиш и сучеш и все в това забиваш която и да е тема. :)

Отговора ми беше към полицайчето в отговор на това, че поради тази причина не ме и интересува къде харчат парите щото не харчат моите пари!
Поне с едно нещо по-малко се ядосвам от другите!

Иначе за парадирането, доказвам не само на себе си, а и на другите, че на вълкът врата е дебел щото си върши работата сам, а не разчита от умрял писмо да получи!
« Последна редакция: Sep 18, 2013, 13:28 от backinblack »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Поне с едно нещо по-малко се ядосвам от другите!

ееех, кой кат тебе  ;)

Цитат
Мисля че на всички тук е ясно че за да поддържаш Линукс базиран десктоп в състояние удобно за напреднал потребител, изисква повече усилия в сравнение при windows или мак.

ми, не... на мен явно не ми е ясна тая работа...  :) компютъра ми си седи конфигуриран от самата инсталация и само пускам обновления, които и без това в Slackware не са нещо драстично.
Активен

edmon

  • Гост
Аз не знам какво толкова му настройвате на тоя десктоп, (за КДЕ става въпрос, ГНОМ е едно недоносено гномче)!

Пропускам настройването на десктопа покрай ушите си , какво толкова трябва за да ползвате Линукс за десктоп???
Активен

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
здравейте и от мен не съм писал одавна но ето че тази тема ме заинтересува
напоследък като гледам всичко което има като програми за мс го има и за линукс така че
не виждам смисъл да използвам затворената операционна система която очевидно вече боксува

и аз се питам какво по различно използвате за десктоп
Активен

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
а и забравих да напиша че google,samsung,IBM
също са от компаните които инвестират много във open source
така че не само ще оцеле ами и ще се развива все повече и повече
Активен

hunchy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Според мен, бъдещето е в линукс. Само заради елементарната логика, че е по-справедливо, някак си. Нямам нищо против хората да получават заплати, Дай Боже всекиму, но едно е да храниш сульо и пульо със сертификати, лицензи и разрешителни и съвсем друго да платиш на някой, който после да хванеш за ушите. Всеки си гледа от собствената си камбанария. Та в началото, поправете ме, ако греша пари искаха Нетскейп Навигатор и Опера... Колкото до лицензите на държавните уиндоуси-според мен е сделка между САЩ и България за да ни изкарат от всякакви списъци за пиратство ;D. Предполагам се сещате, че мястото ни там би било повече от естествено ;D
Активен

Линукс Минт Cinnamon

edmon

  • Гост
Според мен, бъдещето е в линукс. Само заради елементарната логика, че е по-справедливо, някак си. Нямам нищо против хората да получават заплати, Дай Боже всекиму, но едно е да храниш сульо и пульо със сертификати, лицензи и разрешителни и съвсем друго да платиш на някой, който после да хванеш за ушите. Всеки си гледа от собствената си камбанария. Та в началото, поправете ме, ако греша пари искаха Нетскейп Навигатор и Опера... Колкото до лицензите на държавните уиндоуси-според мен е сделка между САЩ и България за да ни изкарат от всякакви списъци за пиратство ;D. Предполагам се сещате, че мястото ни там би било повече от естествено ;D

Блъфираш ли ни ?!?!!?
по същата логика шведите с пиратския залив са на челните места???
Активен

hunchy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Ни, най-малко. Шведите, може би, могат да си го позволят. Пак казвам, това са си мои размисли и страсти, а може и сделката да не е точно такава. Дори във България не виждам кой идиот ще купи Уиндоус 8 и МС Офис за 200 милиона, май бяха, и на практика не се дигна олелия, освен ние, ползващите Линукс. За 18 се дигна /сравни Белене/, а за това никой от политиците дума не обели, защо?
Активен

Линукс Минт Cinnamon

edmon

  • Гост
Ни, най-малко. Шведите, може би, могат да си го позволят. Пак казвам, това са си мои размисли и страсти, а може и сделката да не е точно такава. Дори във България не виждам кой идиот ще купи Уиндоус 8 и МС Офис за 200 милиона, май бяха, и на практика не се дигна олелия, освен ние, ползващите Линукс. За 18 се дигна /сравни Белене/, а за това никой от политиците дума не обели, защо?

Защото са ниско ИТ грамотни и още повече, защото не им пука!!! Много силни аргументи, които би могъл да разбереш само ако си оперирал с чужди пари и почти не са ти търсили отговорност!
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава. Лошото е, че изобщо не знаем, кой всъщност дава тази баница. Никога не съм бил параноик, но през последните години почна да ми се струва, че виждам само някакви марионетки, които се сменяват пероидично и всъщност, не знам всички те, въпреки привидните различия между тях, за кого работят. Усещам, или по- точно, виждам в резултатите от действията на марионетките, че има кукловод, но не го виждам и осъзнавам, че няма как да го видя, защото информацията която получавам е това, което някой иска да получавам. Нищо повече.
е го : кукловода
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
]е го : кукловода
Всъщност SP3 за Win XP и последните кръпки и пачове ( от около година назад някъде ) нищо не оправят и не поправят. Ако някой е с ХР да не слага нищо що е от ноември мисля, че беше 2012 насам. Прецакват системата и започва да работи наистина зле. Специално пък за лапитата дори започват да греят зверски едва ли не. Зная го покрай едно приятелче с неговото ХР. Легално. Щеше да си прицака машината. Пък отлепя и слага обратно радиаторчето, пък пасти разни и прочее упражнения. Намаляне на волтаж за да не грее толкова и нищо. Сложи Win 7 сега в неделя и всичко си дойде на мястото. Работи по-добре и грее нормално. Не вярвам в случайности. Ей за това не понасям МS. Насила да принуждават хората да си купят наследника на окаканата Виста.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
]е го : кукловода
Всъщност SP3 за Win XP и последните кръпки и пачове ( от около година назад някъде ) нищо не оправят и не поправят. Ако някой е с ХР да не слага нищо що е от ноември мисля, че беше 2012 насам. Прецакват системата и започва да работи наистина зле. Специално пък за лапитата дори започват да греят зверски едва ли не. Зная го покрай едно приятелче с неговото ХР. Легално. Щеше да си прицака машината. Пък отлепя и слага обратно радиаторчето, пък пасти разни и прочее упражнения. Намаляне на волтаж за да не грее толкова и нищо. Сложи Win 7 сега в неделя и всичко си дойде на мястото. Работи по-добре и грее нормално. Не вярвам в случайности. Ей за това не понасям МS. Насила да принуждават хората да си купят наследника на окаканата Виста.
в конкретния случай е интересна правителствената ангажираност! иначе подробностите около вин не ме вълнуват от години.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
И мен не ме вълнуват въпреки, че сега съм принуден да ползвам Win 7. Надявам се за кратко. Но човек трябва да е запознат поне, какво се случва, защото може и да не ползва разни неща, но много други хора да ги ползват.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Не знам дали Линукс ще оцелее, ама тези другари...:

Windows worldwide market share is stuck at 15% and falling (Уиндоус пазарния дял глобално е замръзнал на 15% и пада)
http://blogs.computerworld.com/windows/22998/windows-worldwide-market-share-stuck-15-and-falling
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.