Автор Тема: Разрешаване на достъпа до интернет да програми под Linux Mint 17.1  (Прочетена 8095 пъти)

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
а на мен друго ми стана интересно какво  ползваш под  windows което под Линукс го няма
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
То не ти трябва и  how to. Инсталацията е толкова опростена, че  няма къде повече.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

rams

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Linux Mint 17
  • Window Manager: Mate
    • Профил
Компютъра си работи под минт, идеята е да го форматирам. Само дето не успях да запиша едно исо на флашката., Дейба и линукса му тъп къде се наебах
...................проблема е в теб .....не е в Linux........!!!!!

P.S. нищо лично , просто малко четеш...

malin

  • Гост
То не ти трябва и  how to. Инсталацията е толкова опростена, че  няма къде повече.
Не е точно така, трябва да се вложи малко мисъл, а сега има и Уйн, който трябва да се пази - значи 2 пъти повече мисъл ще трябва.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Ааааа, може би аз съм правил такова нещо толкова пъти, че ... Вече не мога да си и представя в днешно време човек да не може да се оправи с това. Но все пак! Всичко ти е на дисплея. Само гледаш кое, какво прави.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Искам да съм на линукс защото не ми се дават 200 лева за уин.
Това довод ли е? Пиратствай си, с това мислене няма да научиш Линукс.
Не е ли целта на ОС да ни улеснява живота?
Защо трябва да я "уча"?
Инсталацията е едно, но от чиста инсталация до работеща и удобна такава има голяма разлика.
Колко неща добавяте променяте, замислете се.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Нищо не добавяме. Линукс дистрибуциите са възможно най-дружелюбната среда за работа. Още с live cd и dvd-тата можеш да седнеш и да си свършиш работата. Без да си я инсталирал. Когато вече я инсталираш, вътре имаш всичко. Браузър, торент клиент, програма за запис на дискове, програма за да си направиш инсталираната система на live dvd, програми за разархивиране, за рисуване, за чат, за поща, текстови редактор, програма за работа с дяловете на дисковите масиви, офис пакет, видео и аудио плеъри, възможност да си пуснеш прост web сървър, и много други неща. И всичко това ти идва още с инсталацията.
Също така, начина на исталиране на програмите е безумно прост, лесен, удобен и времещадящ. Не се занимаваш да ползваш търсачки, да отваряш официални сайтове, да дърпаш инсталационни пакети, да инсталираш, да цъкаш Next, Next, Next като откачен, само за да разбереш после, че заедно с това, дето искаш да инсталираш, ако не си внимавал, си инсталирал и още две-три абсолютно ненужди и нежелани програми, почти сигурно троянци, които ти нюхат по всяко време какво и къде правиш с машината си. Също, ако желаеш, можеш да имаш напълно функционална и задоволяваща нуждите ти система, без да трябва да платиш една стотинка и за най-малкото програмче.
Та, къде точно се тормозим??
Виж я алтернативата на Линукс. Отрочето на Micro$oft. Грозна, неудибна, идва ти само с плеър, браузър, текстов редактор и си до там. Каквото ти трябва, трябва да го ровиш по официалните сайтове, ако изобщо е "безплатна" програмата. Ако не е, търсиш другаде и не се знае, на какво ще попаднеш. Троянци, вируси, червеи, напълно възможно, а за да си сигурен, трябва да четеш коментари на разни хора за пакета и то не един, а повечко. Сигурност пак нямаш, какво ще си туриш в системата. Това напълно задължително ти налага използването на антивирусна програма. Само, че тези днешните вируси не ти прецакват машината, не я тормозят, а те шпионират по всички възможни начини.
Сама система също е всеизвестен троянски кон, който напълно спокойно внасяш в дома си, в спалнята си и не знаеш, къде, какво отива. Никога не можеш да знаеш, дали някой няма да пренасочи изхода от микрофона на лаптопа ти, където си пожелае. Затворена система, затворен код, не знаеш, какво се случва. На всичко отгоре, заплащайки я, не е твоя, не я получаваш. Това, което получаваш, е правото да я ползваш.
Та, имайки предвид горното, мисля, че избора ни тук на всички нас е напълно логичен, обоснован и разумен във всяко едно отношение.
На 80 процента от хората това, което идва с прясната инсталация им е напълно достатъчно. Нашето тук е или играчка или професия. Или и двете,
« Последна редакция: Mar 16, 2015, 00:47 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
/извън темата

Не е ли целта на ОС да ни улеснява живота?
Защо трябва да я "уча"?
Твърде често ми се налага да се учудвам на желанието на някои хора да предадат разсъдъка си на някой друг (машини, политици, че дори и Сульо и Пульо), а те самите просто да съществуват и за всяка несгода да обвиняват този, на когото са предали мозъка си. Явно изглежда, че така е по-лесно, но... практиката показва обратното. Заради това явление Елън Мъск, Стивън Хокинг и една торба други мислещи хора предупреждават за екзистенциалната опасност за човечеството от развитието на изкуствения интелект ;)
« Последна редакция: Mar 16, 2015, 01:20 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
налагало му с да учи ами едно време на другата ос не си ли се учил
това че те марзи да прочетеш два реда текст   си е твои проблем

а  самото настройване и премахване  го правим за да настроим дистрибуцията да изглежда и да работи както на нас ни харесва

не се заяждам простро седни и чети  малко повече

Активен

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ама то не трябва и да четеш, за мързеливите има клипчета.
Другото е:
Системата всъщност не се научава. Свиква й се.
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Не е ли целта на ОС да ни улеснява живота?
Защо трябва да я "уча"?
Инсталацията е едно, но от чиста инсталация до работеща и удобна такава има голяма разлика.
Колко неща добавяте променяте, замислете се.
Това е целта и Линукс толкова "умен" колкото е умен ползвателя т.е. колкото повече знаеш, толкова по-лесен и удобен е. Единствените промени, които правя са визуални по KDE - всичко друго си работи идеално. Ако WIndows ми беше по-удобен щях да го ползвам, имам легална 7-ца с лаптопа, но той е толкова смотан, че не го доближавам.
« Последна редакция: Mar 16, 2015, 07:36 от bvbfan »
Активен

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Не е ли целта на ОС да ни улеснява живота?
Защо трябва да я "уча"?
Инсталацията е едно, но от чиста инсталация до работеща и удобна такава има голяма разлика.
Колко неща добавяте променяте, замислете се.
Това е целта и Линукс толкова "умен" колкото е умен ползвателя т.е. колкото повече знаеш, толкова по-лесен и удобен е. Единствените промени, които правя са визуални по KDE - всичко друго си работи идеално. Ако WIndows ми беше по-удобен щях да го ползвам, имам легална 7-ца с лаптопа, но той е толкова смотан, че не го доближавам.
Спокойно бе хора. а единия комп ползвам убунто и си е супер. Макар скоро да не съм сядал на него.
Просто реших да пробвам минт и някак не ме грабна. Сега от уина лесно ще си кача едно убунто на лайв сд и ще вида какво ми е нужно, че на другия комп не аз съм правил иснталация и добавянето на програмите.
След като видя кое как махам уина и си оставям убунтот.
На компютъра си имам данни които ако изтекат ще е голям проблем не само за мен затова не ми се ползва уин, дори и да е лицензиран пак може да изгориш лесно.
Не, че ако не внимаваш и под линукс няма как да те преебат но една идея по-сигурно.
Благодаря за коментарите.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Избора и мотивите ти, каква система ще ползваш, са си твои и мен по-специално не ме е грижа. Кеф ти Win, кеф ти Lin. С която и да си легнеш, все ще получиш нещо. Трябва да ти кажа, че сисадмините са най-мързеливите хора на планетата. Ако могат да настроят системата, както е нужно, да пуснат няколко следящи всичко нещица, да си напишат няколко скрипта, които да ги уведомяват при нужда, за каквото искат и те където и да се намират, да могат да бръкнат в системата и да решат проблема, без да си губят времето и да бият път до "работното" си място.
Всичко това можеш да го направиш в линукс и да не се занимаваш повече със системата, бачка и бачка. Поинтересувай се каква част от интернет се движи от линукс. И никой няма да се занимава със системата, ако трябва постоянно да я настройва, да и добавя нещо и прочее. Има потребители, но има и хора, които го ползват за работа и то сериозна. Вторите не си играят и ценят времето и парите си.
Ако не се откажеш да разбереш, как работи и основните неща, сам ще разбереш. Успех!

Затваряйте темата! Веднага ! ! !  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Избора и мотивите ти, каква система ще ползваш, са си твои и мен по-специално не ме е грижа. Кеф ти Win, кеф ти Lin. С която и да си легнеш, все ще получиш нещо. Трябва да ти кажа, че сисадмините са най-мързеливите хора на планетата. Ако могат да настроят системата, както е нужно, да пуснат няколко следящи всичко нещица, да си напишат няколко скрипта, които да ги уведомяват при нужда, за каквото искат и те където и да се намират, да могат да бръкнат в системата и да решат проблема, без да си губят времето и да бият път до "работното" си място.
Всичко това можеш да го направиш в линукс и да не се занимаваш повече със системата, бачка и бачка. Поинтересувай се каква част от интернет се движи от линукс. И никой няма да се занимава със системата, ако трябва постоянно да я настройва, да и добавя нещо и прочее. Има потребители, но има и хора, които го ползват за работа и то сериозна. Вторите не си играят и ценят времето и парите си.
Ако не се откажеш да разбереш, как работи и основните неща, сам ще разбереш. Успех!

Затваряйте темата! Веднага ! ! !  :D
Жив и здрав, нямаш си и на идея колко ми помогна.
И да темата е приключена, ако заключвате темите тук заключвайте.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
за да може wine да използва интернет трябва да се инсталира един пакет. обаче сега, убийте ме, не се сещам :) използвам QIP под wine, и винаги, когато пропусна да инсталирам пакета ми дава грешка. сега нямам време, но ще помисля и утре ще пиша, ако нещата не са драматично различни вече :D
p.s. тук някъде във форума съм го споменал, но наистина нямам време да търся сега.
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Linux Mint, постоянен шум
Хардуерни и софтуерни проблеми
ychakarov 7 8120 Последна публикация Mar 03, 2009, 23:05
от neter
Относно Linux Mint
Настройка на програми
bad_fentazy 4 5975 Последна публикация Jan 05, 2010, 00:29
от bop_bop_mara
[РЕШЕН]Проблем с модул LINUX MINT 9
Хардуерни и софтуерни проблеми
kalinik 1 5336 Последна публикация Aug 28, 2010, 20:36
от kalinik
WoW и Linux Mint
Настройка на програми
mind_exploit 2 5632 Последна публикация Aug 31, 2010, 17:41
от mind_exploit
Linux Mint
Идеи и мнения
cybercop 7 6128 Последна публикация Sep 08, 2010, 18:56
от cybercop