Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 68592 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А ето и за статистиката, 05.06.2020 година.. рекордно ниска смъртност (изобщо) в сравнение с последните 5 години. А после рязко пък се покачи, мама й смъртност, ковида ли се активира, статистиката ли стана стъкмистика..

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/paradoks-li-e-che-za-tazi-godina-ima-po-malko-pochinali-otkolkoto-za-januari-maj-2019-g.html

Това същото написах и в онзи, много стар коментар. Че поради всеобщата карантина, ще изчезне смъртността от катастрофи. А тя е най-голямата причина у нас при все, че смениха „методологията“ да не отчитат никой, който не е размазан като афиш на асфалта, а е умрял например в болницата.

Но после карантината падна и съответно катастрофите се върнаха.

п.п. А то да се правят аутопсии е забранено. Една от хилядите нередности с тоя вирус. Реално нямаме нито един умрял от този вирус, защото нито една смърт не е потвърдена. До там я докарахме човечеството. Аз защо говоря за фикуси?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
   Не твърдя и не съм твърдял,че ковид19 е супер-смъртоносен.
Написах (и това е очевидно) че на фона на предишните опити:
птичи грип, свински грип,ТОРС и т.н. ковид19 е по-опасен.
Очевидна е възходящата "градация".
Факт.

   За съжаление,могат да спретнат нещо значително по-опасно.
Не е възходяща градацията, щото на Спин-а не му измислиха по-хард вариант.
При предишните вируси социалните мрежи още бяха слаби. Още нямаше такива "статистически" сайтове. Сега вече болните едва ли не се гледат в "реално" време. Пропагандата още не беше прегърнала тези вируси като оръжие (икономическо, политическо и т.н.). Лудата крава и сега си я има (руснаците продължават да забраняват вноса от Англия), ама вече не е куул и никой не и обръща внимание.
Сега машината стана по-смазана. Следващата голяма смърт ще е от ухапване на пчели да речем (опа ние ги изтребихме вече) или от липсата им.
От промяната на климата се направи голяма драма (все едно тази промяна е от вчера). Драма ще има при електромобилите, роботите/AI, работните места, медицината (тя си е в постоянна драма), науката, възобновяемата енергия, нефта, крипто валутите, социалното устройство, раждаемостта, военния бюджет, бедните, богатите (задават се трилионерите)..... Важното е раята да е в драма за да се търсят "решения" и тук се намесват политиците.

   На Спин-а не му измислиха по-хард вариант,защото са решили,че не
е достатъчно заразен - предава се само по кръвен и полов (основно
педераслък) път. Друго си е ковид19 - по капково-въздушен път.
   Да не говорим за значително по-големите възможности за манипулации  -
всякакви заболявания могат да ги изкарат ковид19 (както и правят).
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Докато се изкашляш и двама-трима падат..............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
   Върхът на наглостта е един скорошен случай - малко момче умира
от раните си в болница (автомобилна катастрофа).
   Като причина за смъртта доФторите пишат ковид19  >:D
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #289 -: Nov 15, 2021, 10:20 »
Хората, населяващи тази територия са решили да се самоубият, подобно на един болен организъм - не ще да се ваксинира, не иска да гласува, не се интересува от наука ... Ама спокойно - турците от Турция ще изберат кой да ни управлява. И когато тук официален език стане турският ще остане да се говори български само в Македония, а ония от Турция ще пратят тук децата си.

BTW, добавеният текст отдолу съм го писал преди десетина години.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #290 -: Nov 15, 2021, 10:39 »
Хората, населяващи тази територия са решили да се самоубият, подобно на един болен организъм - не ще да се ваксинира, не иска да гласува, не се интересува от наука ... Ама спокойно - турците от Турция ще изберат кой да ни управлява. И когато тук официален език стане турският ще остане да се говори български само в Македония, а ония от Турция ще пратят тук децата си.

BTW, добавеният текст отдолу съм го писал преди десетина години.

   Не бъди толкова сигурен.

   Ако има нещо положително за България от сегашното международно
положение,то е,че САЩистан и Турция са скарани сериозно.
И това изглежда е от полза за нас.

   По отношение на ваксините - хайде да поизчакаме няколко години и
да видим дългосрочният ефект,а ...
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #291 -: Nov 15, 2021, 11:33 »
   По отношение на ваксините - хайде да поизчакаме няколко години и да видим дългосрочният ефект,а ...
Населението, обитаващо територията по принцип е здраво. Разболява се отвреме-навреме от грип и си мисли, че всички болести минават и се забравят като грипа.
С притеснение чакам да се види и дългосрочния ефект от заболяването. Тогава също има вероятност много хора да кажат "Ама защо не ни казахте по-рано! Какви учени, какви доктори сте вие?!"
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #292 -: Nov 15, 2021, 11:48 »
Мрънкачи винаги ще се намерят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #293 -: Nov 15, 2021, 11:56 »
   По отношение на ваксините - хайде да поизчакаме няколко години и да видим дългосрочният ефект,а ...
Населението, обитаващо територията по принцип е здраво. Разболява се отвреме-навреме от грип и си мисли, че всички болести минават и се забравят като грипа.
С притеснение чакам да се види и дългосрочния ефект от заболяването. Тогава също има вероятност много хора да кажат "Ама защо не ни казахте по-рано! Какви учени, какви доктори сте вие?!"

   Не знам откъде ти идва това самочувствие.
Хубаво,ваксинирал си се (вероятно 3 пъти) и се смяташ за супермен.
И според теб всички не-ваксинирани са прости.

   Ето как изглеждат нещата от независима гледна точка:
Фарма мафията прави безумни кинти от "абсолютно необходимите" ваксини.
Никой разумен човек не вярва,че Пфайзер,Астра-Зенека и останалите уродливи
корпорации са хуманисти и мислят доброто на човечеството.
« Последна редакция: Nov 15, 2021, 11:58 от spec1a »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #294 -: Nov 15, 2021, 12:05 »
   Не знам откъде ти идва това самочувствие.
Хубаво,ваксинирал си се (вероятно 3 пъти) и се смяташ за супермен.
И според теб всички не-ваксинирани са прости.

   Ето как изглеждат нещата от независима гледна точка:
Фарма мафията прави безумни кинти от "абсолютно необходимите" ваксини.
Никой разумен човек не вярва,че Пфайзер,Астра-Зенека и останалите уродливи
корпорации са хуманисти и мислят доброто на човечеството.
Не съм супермен и това, че съм се ваксинирал не ми носи по-високо самочувствие. Щях да се чувствам така, ако бях измислили аз ваксината, но тогава сигурно щях да умирам от страх от възможните нежелани реакции.
Фарма мафията има интерес да произвежда и продава тестове, а не ваксини. На един неваксиниран човек ще му се продадат много повече тестове, отколкото на ваксиниран.

Впрочем, не смятам, че е геройство да гласувам без маска.
« Последна редакция: Nov 15, 2021, 12:09 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #295 -: Nov 15, 2021, 12:07 »
Тия мнения май трябва да ги подместя в другата тема.


   Ето как изглеждат нещата от независима гледна точка:
Фарма мафията прави безумни кинти от "абсолютно необходимите" ваксини.
Никой разумен човек не вярва,че Пфайзер,Астра-Зенека и останалите уродливи
корпорации са хуманисти и мислят доброто на човечеството.

Те за здравето ни може и да не им е зор. Даже, колкото сме по-болни, по-голяма печалба за тях. Но поне за живота ни мислят. Ако ни избият, няма кой да им купува „препаратите“. Затова със сигурност (поне съзнателно) не са сложили нещо безкрайно опасно в тези ми ти „препарати“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #296 -: Nov 15, 2021, 12:19 »
... турците от Турция ще изберат кой да ни управлява. ...
Търсех източник. Ето: Над 90 000 души са гласувалите в Турция, 3 пъти повече от юли
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #297 -: Nov 15, 2021, 12:27 »
... турците от Турция ще изберат кой да ни управлява. ...
Търсех източник. Ето: Над 90 000 души са гласувалите в Турция, 3 пъти повече от юли

Точно за това говорех миналата седмица. Рашков беше пуснал копойте си да шетат хора на ДПС по цялата страна. Това неминуемо води до снижаване на гласовете за тях. Конпенсират с Турция.

Вече втори избори Бачийски не ходи в Турция като наблюдател, защото е кандидат. Това допълнително развързва ръцете на ДПС.

Само не съм съгласен с постановката, че Турция ни решава изборите. Да речем, че от Турция дойдат 300 000 гласа. Това е физическия максимум. Колко депутата са това? Не повече от 10. Ами десет депутата няма как да решат съдбините ни.

Освен това е отрезвяващо да имаме такива. Така никога няма да забравяме, че имаме силен съсед, с когото да се съобразяваме. Да не ставаме като братска Сърбия.
« Последна редакция: Nov 15, 2021, 12:29 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6179
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #298 -: Nov 15, 2021, 12:35 »
   Не знам откъде ти идва това самочувствие.
Хубаво,ваксинирал си се (вероятно 3 пъти) и се смяташ за супермен.
И според теб всички не-ваксинирани са прости.

   Ето как изглеждат нещата от независима гледна точка:
Фарма мафията прави безумни кинти от "абсолютно необходимите" ваксини.
Никой разумен човек не вярва,че Пфайзер,Астра-Зенека и останалите уродливи
корпорации са хуманисти и мислят доброто на човечеството.
Не съм супермен и това, че съм се ваксинирал не ми носи по-високо самочувствие. Щях да се чувствам така, ако бях измислили аз ваксината, но тогава сигурно щях да умирам от страх от възможните нежелани реакции.
Фарма мафията има интерес да произвежда и продава тестове, а не ваксини. На един неваксиниран човек ще му се продадат много повече тестове, отколкото на ваксиниран.

Впрочем, не смятам, че е геройство да гласувам без маска.
Хайде да помислим малко наобратно. Защо лекарства се изпитват понякога и по четиридесет години? Защо ваксини се изпитват поне пет-шест години? Причината е ясна за всеки. Заради евентуалните неизвестни дългосрочни последствия. Това е причината. Коя е причината, тези препарати или както ги наричат - ваксини - да не бъдат изпитвани дори година? Разумна причина за това няма. Всички видяхме, какво стана в Италия. Но вече е много под въпрос, какво наистина стана там, защото не се повтори никъде. Смъртността беше от порядъка на грипните заболявания. Факт. Факт е, че СЗО започна да сменя дефиниции, какво е пандемия и епидемия, какво е ваксина, какво е обществен имунитет и имунитет изобщо. Само за година и малко, цялата медицина беше зачеркната наполовина и пренаписана отново. Факт е. Факт е, че статистиките за смъртнонстта от този вирус се надуват. В прав текст, пред камери и микрофони беше казано, че всеки починал с положителен тест за вируса или за антитела, се счита брои като починал от ковид. Факт е, че производството на една доза от препарата, наречен ваксина, излиза под два долара, но се продава от десет нагоре. Та компаниите не правят пари само от тестове. Факт е, че Фаучи е финансирал експерименти с вируси точно в Ухан. И като сумираме всичко това, въпросът, дали неискащия да се ваксинира е прост, става абсолютно излишен. Руска рулетка е, да си вкараш тези препарати в тялото, при положение, че производителя не разкрива всички съставки, не са ясни дългосрочните последствия и доказано краткосрочните могат да ти докарат сериозни увреждания - включително трайни - като добавим и евентуална смърт.
Наистина ми е интересна причината която кара човек да се "ваксинира".
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #299 -: Nov 15, 2021, 12:41 »
...
Само не съм съгласен с постановката, че Турция ни решава изборите. Да речем, че от Турция дойдат 300 000 гласа. Това е физическия максимум. Колко депутата са това? Не повече от 10. Ами десет депутата няма как да решат съдбините ни.

Освен това е отрезвяващо да имаме такива. Така никога няма да забравяме, че имаме силен съсед, с когото да се съобразяваме. Да не ставаме като братска Сърбия.
Нямаше да са важни гласовете от Турция, ако избирателите тук ходят да гласуват и гласуват различно от ДПС, но в случай, че не ходят, важността нараства. И не съм съгласен, че 10 депутата са нищо работа. Ще е така за партия, която има 135, но за партия, която има 111 ?
За Сърбия не съм в час. Странно, сякаш няма такава държава. Не че съм в час с нещо де ... :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 78   Нагоре
« назад напред »