Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67471 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами само преди седмици от национализъм едва не разпалиха нова война с Косово. От огромна Югославия станаха една мъничка държавица без излаз даже на море от такива залитания.


доп.
===

Гласовете от Турция се конпенсират и от гласовете на запад. Ще изчакаме резултатите, но със сигурност тези гласове не са по-малко от тези в Турция. Имаме паритет Изток-Запад.
« Последна редакция: Nov 15, 2021, 12:52 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... от такива залитания.
...
Важно уточнение: Аз не съм против (с уговорки) това ДПС да са в парламента и против това да имат право да гласуват в Турция. Аз коментирам избирателната активност тук в сравнение с гласуването в Турция.
А уговорките ми съдържат неща като: партия, която всъщност е бизнес организация; организация, която чрез недемократични средства се е сдобила с влияние в основни системи на държавата; организация, която създава административни пречки на всички, които не са нейни избиратели; не могат да четат на български, дори не го говорят, а гласуват; лидерът им, кандидат за президент на Р България, казва, че родината му е Турция ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Писти турчаля.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Надявам се да се появят държавници с топки,които да елиминират
възможността "българските турци" в Турция да гласуват за Български парламент.
   Юридически едва ли е сложно да се направи.

За съжаление,обаче,такива държавници нямаме ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами действително е сложно. Отрязването на българските граждани в Турция е еднакво с отрязването на българските граждани навсякъде по света. Аз по принцип съм съгласен с това. Да ме прощава Джет, Ремо и другите. Но те не изпитват ефектите и дефектите на това, кой ни управлява и как. Джет даже сам казва, че не гласува.

Отскоро си спомнихме, че българските граждани в чужбина нямат право да бъдат избирани и да управляват. Щом нямат това право, повече от логично е да нямат право и да гласуват.

От друга страна може да се тръгне и по обратния път — да получат право да бъдат избирани и да управляват. Тогава ще може да се направи и избирателен район „Чужбина“, каквато идея имаше. Това също има много поддръжници.

Та това е твърде спорен въпрос и не е лесно да се реши.

Ако трябваше аз да го решавам, щях да го подложа на референдум — трябва ли да има клауза за оседналост за всички избори, освен европейските. Там е ясно, че няма как да има такава клауза.

И по резултата от референдума, може да се направи избирателен район „Чужбина“ с техни си кандидати нямащи общо с тукашните.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Когато бях в БГ не съм пропускал избори, но от чужбина никога не съм гласувал за БГ власти, няма да гласувам и за в бъдеще.
Лошото е, че българите нямат избор. Избора е между агенти на БКП/ДС и техните дечица и затова се лашкат от един месия към друг с надежда за по-малкото зло.

Правило номер едно при ваксинацията е да НЕ се ваксинираш по време на епидемия, само че "специалистите" медици мълчат като п?тки по въпроса (като почне пандемията вече е късно и само разпалваш огъня).
Едно време в грипните ваксини слагаха Живак (thimerosal - патентован 1927г.) . 1999 го премахват от ваксините, като опасен, ама 2013 отпада от Minamata Convention on Mercury в Женева и най-вероятно са го набутали пак, щото след 6 месеца се изчиствал от мозъка.
Ха, как да им вЕрвам на такива. С това чудо (уж е консервант) нямало нужда да се замразяват дълбоко ваксините и стават евтини за третия свят, ама то избивало и бактерии. Какви ли други "работи" има в сегашните ваксини за които или няма да се разбере, или ще се разчуе след 10 г. Поне ще се натрупат много данни, щото опитни зайчета бол и ще са в добър вид за машинен (AI) анализ.
« Последна редакция: Nov 15, 2021, 15:41 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Къде я чете тази глупост за изчистването на живака? От време оно е известно, че тялото ни няма механизми за изхвърлянето на този елемент. Както и на оловото. Тези двете просто се трупат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
В общоприетия смисъл е така, натрупват се тези метали, обаче  ;)

Най-съществената разлика между алопатичната/класическа медицина и напр. хомеопатията е в количеството вещество (разреждането).

При алопатичната медицина колкото повече вземаш по-силно действа (но ако не се усвоява или е предозирано остава в организма, най-често като вид отрова/вредност)

При хомеопатията е обратното, колкото е по-разредено едно лекарство толкова по-силно действа (тук принципа е друг, но е доста дълго за обяснение  :) ).

Няколко прости и известни примера: лекарствата от змийска отрова или от скорпион и т.н., още от дневността е известно, че всичко зависи от дозата; едно нещо може да бъде лек или да бъде отрова !

В примера с живака, той в силно разредено състояние може да бъде лекарство (още повече, че е Меркуриев метал - посредник; жезъла на Меркурий с двете змии).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Между тия двете разликата е, че хомеопатията е малко по-хуманна доколкото разчита на ефекта на паметта на водата. Но принципна разлика няма. От над десет години наричам ваксините модерна хомееопатия. Което всъщност е нелогизъм, защото ваксините са измислени преди хомеопатията. Но аз имам предвид използваните средства като говоря за модерност.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Моля те, проверявай някои твърдения преди да пишеш, и не се обиждай  :), нямах такова намерение, просто държа на истината  ;D

Christian Friedrich Samuel Hahnemann (German: [ˈhaːnəman]; 10 April 1755[1] – 2 July 1843) was a German physician, best known for creating the pseudoscientific system of alternative medicine called homeopathy
https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Hahnemann
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Демек казваш, че са съвременници, защото времето на тоя, немски доктор е някъде около това на Екатерина? Ами добре. Въпреки, че наричам ваксините хомеопатия, не съм твърдял, че произлизат директно от нея или, че хомеопатията произлиза от ваксините. Винаги съм имал предвид само това, че почиват на една и съща идея.

Не се стремях към историческа достоверност и е хубаво да има хора като теб, слагащи конкретните дати.
« Последна редакция: Nov 16, 2021, 09:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Приказките на Костя против маски, ваксини и т.н. са негов израз на революционно поведение, доколкото смята себе си за възрожденец. Идиотите по медиите смятат, че затова е спечелил изборите. Тия слепци не виждаха, как Костя от избор на избор винаги вдигаше резултатите си с неуморна работа.

Обратно на маските, Костя не е против тях от някаква, романтична представа за свободна воля. С тези си приказки става мой съюзник, може би дори съратник, но понеже го прави от грешни (според мен) подбуди, то не мога да съм негов последовател.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Приказките на Костя против маски, ваксини и т.н. са негов израз на революционно поведение, доколкото смята себе си за възрожденец. Идиотите по медиите смятат, че затова е спечелил изборите. Тия слепци не виждаха, как Костя от избор на избор винаги вдигаше резултатите си с неуморна работа.

Обратно на маските, Костя не е против тях от някаква, романтична представа за свободна воля. С тези си приказки става мой съюзник, може би дори съратник, но понеже го прави от грешни (според мен) подбуди, то не мога да съм негов последовател.
Тази думичка "последовател" ми привлече вниманието. Радвам се, че преди това използва две други. За мен е проблем, че повечето хора са последователи. Много голям проблем. Те следват, а не вървят по свой път. Не критикуват лидера си. Не преценяват действията му. Този, който не е последовател, дава подкрепата си, ако идеите и вижданията му съвпадат с тези на човека, който ги търси. И тази подкрепа винаги може да бъде оттеглена. Последователите са повече като стадо овце. Някоя ги води и всички вървят в тази посока, просто защото всички вървят в тази посока.

Костадинов има едно хубаво качество, което според мен си струва да се спомене. Последователен е. Това е и причина според мен, да му имам повече доверие от това на всеки друг от политическата ни джунгла. Повечето от останалите - ако не почти всички - говорят според обстановката и случая. За да извлекат максимална изгода от всяка ситуация. Бягам много далеч от такива и ако не мога да ги избегна и ми падне случай им навирам мутрата в калта. Просто за да им покажа, какви мекотели са и колко им се връзвам на приказките.
Костадинов и Сидеров имат уважението ми поради споменатите горе причини. Сидеров обаче е неуравновесен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
В общоприетия смисъл е така, натрупват се тези метали, обаче  ;)

Най-съществената разлика между алопатичната/класическа медицина и напр. хомеопатията е в количеството вещество (разреждането).

При алопатичната медицина колкото повече вземаш по-силно действа (но ако не се усвоява или е предозирано остава в организма, най-често като вид отрова/вредност)

При хомеопатията е обратното, колкото е по-разредено едно лекарство толкова по-силно действа (тук принципа е друг, но е доста дълго за обяснение  :) ).

Няколко прости и известни примера: лекарствата от змийска отрова или от скорпион и т.н., още от дневността е известно, че всичко зависи от дозата; едно нещо може да бъде лек или да бъде отрова !

В примера с живака, той в силно разредено състояние може да бъде лекарство (още повече, че е Меркуриев метал - посредник; жезъла на Меркурий с двете змии).
Зная, какво е хомеопатия. Приятелка се занимава с това. Или по-скоро се занимаваше. След лечение на няколко раковоболни, се отказа, защото много се натовари психически с драмите им. Тя действа и малко схоластично. Разпитва ги за всичко, преди да предприеме нещо. Храна, взаимоотношения в семейството и сред приятелите им, работа. Иска да разбере начина им на живот, ако имат стрес, какво го предизвиква. И поне за мен странното е, че хората се подобряваха, а май имаше и излекувани. Но драмите в живота им не можа да понесе. Сега с друго се занимава.
Не съм си мислил от тази гледна точка. Живакът да се използва само като спусък, за да предизвика реакция. В достатъчно разредени количества, като при хомеопатията, може и да има полза от това. Но случаят с ваксините не е такъв.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Основният говорител на фарма мафията - доФтор Антъни Фаучи,пак се изцепи,
и то направо като за световно.
   Трябвало "бустерните дози" да станат задължителни (като под "бустерна доза"
вече се разбира повече от 3 боцкания).
Намеква се (макар и не в прав текст) че ще трябва да има  периодична ре-ваксинация
(разбирайте всяка година,ако не и всеки 6 месеца).

   Е те това е !!!
Считайте, акционерите (а и меринджеите) на Пфайзер,Астра Зенека; анадолския гаджал
("немецът",създал Бионтех) и други подобни  какви гуши ще напълнят !
Май първите трилионери ще са не от ИТ сектора,а от фарма уродите ...
« Последна редакция: Nov 19, 2021, 12:19 от spec1a »
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 78   Нагоре
« назад напред »