Автор Тема: Въпрос за търсене в съдържанието на текстови файлове, Магея 8, Dolphin/PCmanFM  (Прочетена 2292 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Колеги, от известно време ме интересува един въпрос, има ли възможност за търсене чрез файловия мениджър под линукс и в съдържанието на текстови документи (майкрософтските формати, .doc, .docx, .txt също, и тия табличните, екселските).
И Dolphin, и PCmanFM имат опцията Search, ама търсят само по стринг в имената на файловете.
А аз искам, примерно някога си съм писал документ с имената "Иван Иванов" вътре- например жалба в .doc формат от името на Иван Иванов и като пусна търсене във файловия мениджър (Dolphin с Plasma, или PCManFM с LXDE), да рови и в съдържанието на файла и да ми извади тия, които в съдържанието си имат "Иван Иванов".
Възможно ли е това, предполагам, че е възможно, защото в Уин 7 си работи, и ако е възможно, какво и къде да бутна в Dolphin/PCManFM, че да се случва? Дистрибуцията е Магея 8.
Благодаря предварително!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Това имаш предвид, предполагам:
https://www.lesbonscomptes.com/recoll/

Благодаря, има го и в мирърите на магеята:
[nik@localhost ~]$ urpmq -y recoll
kio-recoll
python-recoll
recoll
recoll-extra
recoll-full

Ще го тествам и ще пиша отзиви.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Благодаря и на двамата за насоките. Recoll работи перфектно в съдържанието на текстовите файлове, точно това е, от което имах нужда.
 [_]3
Активен