Автор Тема: Проблем с изображението  (Прочетена 1004 пъти)

bube760205

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Проблем с изображението
« -: Jul 22, 2014, 09:07 »
Здравейте на всички!Нов съм тук.току що се регистрирах дори.Обръщам с екъм вас защото сам начинаеш и не разбирам от линукс!Преди 2 дни си инсталирах линукс на компютъра до преди това бях с windows xp-но от както ням аподръжка за неговзе да става бъгав и постоянно ми създава ядове!Та инсталирах го линукса но имам проблем с изображението.значи използвам монитор LCD TURBO X 19 инча,не е широкоекранен!та изображението което ми излиза н амонитора е хубаво но от единия край на монитора имам черна лента в левия край,влезнах в настройките да настроя резолюцията но няма такава която ми вършеше идеална работа като бях с ХП-1280/960!имам и LCD PHILIPS 32 Инча и еикам там да го включа!Имам кабел DVI-HDMI включих го от видеокартата към телевизора изключих кабела на монитора ,но никакво изображение-в смисъл че се вижда само един много тъмен лилав фон на целия екран това е.Та мисълта ми е как мога да си настроя да си ползвам монитора или поне LCD-то да е вързано към компа.Видеокарата ми има VGA,DVI, монитора го ползвам с VGA кабел.Има ли вариянт да се ползват и двата монитора едновременно?Моля за съвет че съм бос в тези работи
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Проблем с изображението
« Отговор #1 -: Jul 22, 2014, 09:19 »
Добре дошъл във форума!
Колко е широка тази черна лента? Като за начало, виж дали на монитора има бутон "Auto" и го натисни. Ако няма такъв, влез в настройките на монитора и нагласи изображението наляво-надясно. Това помага при тесни черни ленти :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bube760205

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Проблем с изображението
« Отговор #2 -: Jul 22, 2014, 09:23 »
Лентата е около 2см.но и да я настроя,при изключване на монитора и се връща в началното състояние!А за LCD някакъв съвет? видеокарата ми е nVIDIA GeForce 8400 GS
Активен

korea60

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 189
    • Профил
Re: Проблем с изображението
« Отговор #3 -: Jul 22, 2014, 09:40 »
Имаше някаква настройка, поне на ati при която можеше да избуташ леко екрана в ляво или в дясно, не съм сигурен за nvidia. Потърси я ако желаеш. Мога да ти предложа да пробваш това:
Първо пускаш xrandr -q, там тъсиш каква е картата, мисля че е LVDS1, но меже и да е нещо друго (Примерно VGA), та предполагаме че е LVDS1, тогава пишеш в терминла:
 xrandr --output LVDS1 --mode "1360x768" (предната по-долна резолюция от твоята)
 xrandr --output LVDS1 --mode "1366x768" (връщащ оригиналната)
Ако с този номер се оправи и никои не нашише нещо по-интилигентно, ще направим някакав стартов фаил, който да прави това при пускане на машината.
Активен