Автор Тема: Скайп и вайбър - въпроси  (Прочетена 1918 пъти)

kamen_i_t

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Скайп и вайбър - въпроси
« -: Oct 16, 2016, 08:43 »
Момчета, два бързи въпроса за скайп и вайбър под минт 18 сара цинамон:

1. Когато говоря по скайп и ако реша да затворя с хикса, минимизирания прозорец от разговора, ми затваря, а бих искал да не затваря, тъй като скайп си остава зареден в трея и е досадно. Моля да споделите възможно ли е и как по - точно да го оправя.

2.Вайбър - когато вайбъра е включен и си пиша с някого, съответно стои минимизиран до другите отворени прозорци, и някой ми пише, без значение дали съм в браузъра или някъде другаде, директно ми се отваря прозореца с чата върху другото, което правя тогава. Примерно разглеждам страница в браузъра и в същото време съм бил минимизирал прозореца на вайбър и някой ми пише, вайбър автоматично идва върху страницата и остава отворен върху нея с чата на този, който ми е писал.

Дано съм бил достатъчно ясен и благодаря на отзовалите се, за тези на пръв поглед дребни, но дразнещи вероятно настройки или бъгове!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Скайп и вайбър - въпроси
« Отговор #1 -: Oct 16, 2016, 15:10 »
Не ползвам нито едното, нито другото. И двете се троянци.

За Скайп не съм убеден, че има такава настройка. Ако изкаш директно да излезеш, вместо да натискаш хикса на прозореца, натисни иконата във трея и от там Quit

За Viber погледни тези два линка:
https://www.youtube.com/watch?v=bev2VEcdUfk

http://ccm.net/faq/34970-viber-turn-off-notifications-for-new-messages
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

kamen_i_t

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Скайп и вайбър - въпроси
« Отговор #2 -: Oct 16, 2016, 18:35 »
Благодаря, за проблема относно скайп, не искам да излизам директно, искам просто като натисна ХИКСА от разговора ми, когато говоря и е отворен съответно прозорец с разговора, долу като прозорец, Натисна ли хикс, да го махна от лентата с отворените прозорци, която е в панела, при разговор, разговорър се затваря след натискането на хикс/махането на прозореца. А скайпа си остава включен и си е в трея до часовника. При прозореца 100% нямаше такова нещо, като цъкна хикс, си се затваряше прозореца, но разговора си оставаше. Дано така е по ясно.

Относно вайбъра, настройките са съвсем различни вече, може би в новата мерсия, но няма такава опция, има нотификации, но не засягат това и няма такова марк поле.
« Последна редакция: Oct 16, 2016, 18:37 от kamen_i_t »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Скайп и вайбър - въпроси
« Отговор #3 -: Oct 16, 2016, 20:03 »
 Хм! Не можеш ли просто да минимизираш прозореца с разговора, вместо задължително хикса да натискаш?
Иначе линковете може и да са за стари версии. От Вайбър доколкото зная, се опитват да слушат потребителите си, какво искат, но колкото да е без хич. И за двете програми може да се каже, че разработчиците им не ги интересува много-много, как се чувстват потребителите им и дали нещо може да се подобри.

За съжаление от не малко години вече, под съчетанието "разработка на софтуер" се разбира написването на програма, и после почти единствено добавянето на допълнителна функционалност и евентуално отстраняване на бъгове. Няма оптимизации на кода, няма олекотяване на интерфейса, няма консултации с хора, които се занимават с ергономия, и които могат да кажат, така не е удобно, направете го по друг начин.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.