Автор Тема: tv streaming  (Прочетена 3045 пъти)

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
tv streaming
« -: Oct 26, 2009, 10:31 »
Здравейте,

Пускам тази тема тук защото знам ,че ще получа най-ефективните и обосновани отговори и съм сигурен ,че ще се намери най-доброто и ефективно решение на този въпрос.

Желанието ми е да пусна телевизия по интернет.Да изградя сайт и да го направя найстина качествено.На този етап нещата който най-много ме интересуват са следните:

-Хардуера за телевизията - тв тунер,антена,кабелна, междо другото порових из интернет и намерих това http://www.satellitetvtopc.com.Вашето мнение какво е и дали ще ми свърши работа?

-Операционната система - предпочитам естествено да е линукс базирано,имам доста голям опит с slackware,но предполагам ,че едва ли точно слак ще ми е в най-голяма полза.

-Наръчник статия или каквото и да е за тв стрийминг - чесно казано не намерих никаде някаква добра статия относно това.С какви протоколи се работи и така на татък.

-Кой е най-ефективния начин за вграждане на вече готов стрийминг на уеб страница - лично според мен това е flash player, няма логика да ползвам както повечето media player.Все пак няма смисал да зависиш от опреционната система за да гледаш.Не съм много сигурен ,но си мисля ,че ако се използва flash player ще се избегне дразнещото крадене на streeming.

Найстина страшно много въпроси,много различни неща ще се чуят по въпроса,затова очаквам вашите отговори и се надявам да се получи добра дискусия.

Поздрави на всички!
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

Желязко Желязков

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Slackware,Maemo,Android,MacOSX
  • Window Manager: Kde,Gnome,FluxBox,E17,Lxde
    • Профил
    • WWW
Re: tv streaming
« Отговор #1 -: Oct 26, 2009, 11:34 »
свържи се на skype -> jackie_stz
Активен

Като член на "Интернет общество", аз съм подкрепа на организация, която смята, че Интернет е за всеки. Горещо препоръчваме да се присъедини към "Интернет общество", както и допринасят за изграждането на бъдещето на Интернет. https://portal.isoc.org/EBusiness/NewMemberStepOne.aspx?refid=xd1068226hf

hyankov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 86
    • Профил
Re: tv streaming
« Отговор #2 -: Oct 26, 2009, 13:58 »
Хубаво е, че се интересуваш и успех с начинанието, но може би някой по-запознат трябва да каже как стоят нещата от нетехническа гледна точка. Доколкото съм запознат с въпроса има много законово неуредени проблеми с правата върху материалите, които ще стриймваш. Надявам се, че греша, но просто имах разговор с един колега защо всъщност IP телевизията в България е толкова зле.

Поздрави
Активен

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: tv streaming
« Отговор #3 -: Oct 26, 2009, 14:20 »
Мисля, че първо трябва да си изясниш въпроса от правна гледна точка.

Иначе от техническа - зависи какъв ти е източника. Най-добро качество се получава от цифров източник (DVB или файл).

А информация за софтуера има много виж VLC и ICEcast.

Краденето на стрийм май ще е най-трудно да се избегне.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Video Streaming
Идеи и мнения
FuSIoN 3 2897 Последна публикация Nov 09, 2004, 15:27
от Topper
Mp3 streaming server?
Настройка на програми
Infestdead 6 2975 Последна публикация Jun 30, 2006, 22:55
от Infestdead
TV тунер+streaming
Настройка на програми
h7d8 2 2817 Последна публикация Apr 26, 2009, 03:11
от KoIoSoS
Openfest 2010 live streaming
Живота, вселената и някакви други глупости
eniac111 3 1651 Последна публикация Nov 20, 2010, 12:57
от eniac111
Какво представява streaming-a?
Идеи и мнения
clovenhoof 13 5631 Последна публикация Oct 30, 2011, 20:33
от kip