Автор Тема: Login-logout sounds.  (Прочетена 1233 пъти)

PredatorX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Login-logout sounds.
« -: Jun 10, 2011, 20:09 »
Здравейте,
имам малък проблем със системата ми (Убунту 10.04, GNOME 2.30.2, kernel - 2.6.32-32-generic) и цял ден не успявам да разбера откъде се появи и как да го оправя.
Работата е следната: исках да променя няколко системни звука, който се чуват при появяването на login screen, при грешно въведена парола (в login screen), при влизане в системата след login screen-a и при logout от системата (общо 4 звука). С първите 3 се справих, но с последния не успях. Разрових се в Интернет, но така  и не се получи с него и го оставих. После реших да се опитам да си напиша най-елементарен bash скрипт, който да се стартира след влизането ми в системата. След като експериментът беше неуспешен.. се оказа че 2 от системните звуци, който настройвах (звука, който се чуват при появяването на login screen, при грешно въведена парола (в login screen)) не работят, не се стартират. Можете ли да ме насочите как бих могъл да оправя проблема с тези звукове, тъй като аз не разбирам защо изчезнаха и изобщо това има ли нещо общо с bash script-a, който съм опитал да подкарам?

Как съм сменил зуковете:
Step 1:
Go to System -> Preferences -> Starup Applications
Look for “GNOME Login Sound” in the list. If you don’t want to hear anything at startup, uncheck this box.
If you want to change the sound, press Edit button. Then in the command field you’ll see

/usr/bin/canberra-gtk-play –id=”desktop-login” –description=”GNOME Login”

Change “desktop-login” to the name of the sound file you want, without file extension.
Click Save and close the startup dialog.

Step 2:
Now you have to copy this new sound (.ogg file) to

/usr/share/sounds/ubuntu/stereo/

You need  root permission to copy the file into this directory which can be done by running nautilus as root.

$sudo nautilus

Then browse to that folder and paste the file there.

Step 3:
Log out and login to listen to the new startup sound.


Това е начинът, по който смених звука при влизане в системата след login screen-a, а за  останалите просто заменях аудио файловете отново в /usr/share/sounds/ubuntu/stereo/ , но без да изпълнявам Step 1

Опитах се да реша проблема като преповторих стъпките, но не се получи нищо.
« Последна редакция: Jun 10, 2011, 20:13 от PredatorX »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
How to logout user by SU?
Настройка на програми
pixar 5 1886 Последна публикация Sep 16, 2004, 12:00
от ivanatora
Monitor Problem when logout KDE3.2
Настройка на хардуер
boyan7640 6 2249 Последна публикация Sep 24, 2004, 18:27
от Hapkoc
KDE SYSTEM NOTIFICATION SOUNDS PROBLEM
Настройка на програми
phantomlord 5 2435 Последна публикация Apr 13, 2005, 10:07
от
logout user
Настройка на програми
kalifi 2 1262 Последна публикация Aug 10, 2005, 19:10
от kalifi
Българската следа в gnome-system-sounds
Хумор
senser 5 2505 Последна публикация Sep 27, 2006, 14:31
от SOMNIVM