Автор Тема: Linux програмист  (Прочетена 18318 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #45 -: Jul 10, 2011, 00:01 »
Вероятно, но от морална гледна точка не виждам защо се оплакваш. В смисъл приятелите ти са злоупотребили с теб и съответно и обратното.

Абе да ти кажа като слушах какви ги говорят.... моето си е като галене с перце.
Щото нали знаеш - докато някой има изгода от теб си номер едно, а после....
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #46 -: Jul 10, 2011, 03:59 »
Цецо като ти чета поста имам чувството, че РОКО__ го е писал. "Къде му била банята, колко бил работил, колко взимал на час, какво можел да си позволи, колко му струвала бирата" и т.н. и т.н. Аз съм си бл скъсвал задника от работа - да, така е. Не отричам. И точно защото си късам задника от работа имам възможността да науча много неща и да се развивам. А ти си стой и си гледай монитора, заедно с HTC-то и си тъпей в посолството. Със стоене там няма да станеш посланик.
Нищо лично Цецо, ти я отвори тази тема.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #47 -: Jul 10, 2011, 06:47 »
Пак замина темата в "храсти и тревички". Хора събудете се!

1. Не може в държава където БВП за 2010 е около 5000 евро на глава от населението да ми говорите за заплати - било и на ИТ, било на супер Iphone да е > 1000 евро и то не средната ами 2/1 над средната!

2. Гърците имат пари в банките - не знам дали си ги видял тези пари ама всяко новородено и всеки заминаващ си старец към момента дължат на външни кредитори по около 36 000 евро! Това е към момента и ако от тук то 2025 примерно (по описаното на шлюза по-горе) почнеш да смяташ лихвите, почнеш да РАЗБИРАШ, че отиват на купуване на външен ресурс при цени > 7% (може би не за целия период) (държавните облигации гарантират обикновено много по-малко), вземи си htc-то Iphone или каквото си имаш там и посмятай - става и с елка (по-малко бъка). Та дано имат токова пари по банките въпросните гърци. Начи аман от разбирачи!
Снощи зярнах някъде предложение на виден търси икономист (не работи за турция). Човека е един от малкото които казват ясно и разбрано - със заеми заеми не се връщат....
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #48 -: Jul 10, 2011, 12:10 »
Цецо ти от кога стана психолог? "Последна инстанция за защита" - това от Фройд ли го знаеш :D :D? Пич и моята работа е админска и не знаеш какво точно правя, къде и кога ходя. Но не парадирам като теб с това колко ми струва бирата и телефона ;).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #49 -: Jul 10, 2011, 12:38 »
Ама разбира се. Я си признай че пишеш кърнелски код за 10К на месец :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

lunarvalleys

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #50 -: Jul 10, 2011, 13:52 »
vyrgozunqk,

Ти наистина ли не се усещаш колко си смешен? Сериозно? Тръгнал да се хвали по форумите... а аз си мислех, че сте на изчезване такива.
няма да се намесвам повече в интимния ви разговор  :)
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #51 -: Jul 10, 2011, 14:02 »
... изтрито ...

 ;D ;D ;D

Днес да си security е на мода... виж на Дондуков 1 за повече информация.


редакция от neter: Не е позволено публикуване на чужди снимки без разрешение на собствениците им.
« Последна редакция: Jul 10, 2011, 19:34 от neter »
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

bot

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #52 -: Jul 10, 2011, 15:36 »
 /off topic
 ей така от чисто любопитство, този телефон дето го държиш на снимката каква марка е?
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #53 -: Jul 10, 2011, 18:04 »
"Акъл море, глава шамандура"

Истината е че и обикновенни C програмисти могат да си напишат модул под Linux. Проблема е с отстраняването на грешките, но и това се оправя.
Аз лично съм дебъгвал и submit-вал пач за проблемен хардуер.

Сега тук се пишат километрични постове за 10000 лв. заплата (кой го пусна това чак забравих). А просто можете да вдигнете телефона и да звъннете на ТехУорк за повече информация...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #54 -: Jul 10, 2011, 18:04 »
За мое огромно разочарование, не си Атила и следователно не биеш комуняги по спирките :(

... изтрито ...


редакция от neter: Не е позволено публикуване на чужди снимки без разрешение на собствениците им.
« Последна редакция: Jul 10, 2011, 19:35 от neter »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #55 -: Jul 10, 2011, 22:51 »
Всички знаят, че съм секюрити и много от тук пишещите знаят и къде...
15 смени месечно, не отричам, за които взимам доста добри пари  :P.  Отделно през свободното си време ( а имам мнго) администрирам една верига книжарници и още няколко произволни обекта които са пълни с идиоти и плащат много заради тъпият си персонал...  :)

Ако беше прочел темата щеше да ти стане ясно, както казах вадя си допълнителен доход, че да си угаждам, все пак съм и студент... друго освен нощни смени за постоянно с моя уни трудно може да се работи, и както казах ако беше чел цялата тема щеше да ти стане ясно за какво иде реч... ама нъц - дай да вадим снимки - брао ! Пич хахах ::)
Ей барем да беше турил по-нова снимка, че тази е тара и тука съм грозен, дори не съм с брадясал

Излиза, че "високия" ти, "уни", стандарт е от идиоти (или от тъп персонал). Аз лично не бих се гордял с това, че изкарвам добри кинти от тъпи идиоти, но все пак всеки си има ценности.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #56 -: Jul 11, 2011, 00:02 »
Е стига де, това е публична личност - уж първият български терорист в 21-ви век. Снимката съм я виждал публикувана по медиите така или иначе. Между другото съм му голям фен, жалко че му изперкаха чивиите и отвлече онзи автобус...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #57 -: Jul 11, 2011, 00:41 »
Тук май опряхме до ценностна система. Няма лошо. И тя може да бъде коментирана. Определено и аз не бих се гордял ако изкарвам парите си от "тъпи идиоти" (то остри идиоти дали има?). И сега пък ми е интересно на охранител-сисадмин-а (защо само на него???), това ли е (текущата да речем) цел в живота ако все пак си я осъзнал, и дали смята за постижение достигнатото ценово измерение на неговите умения? Знам, че вече го е декларирал по-горе, но пък току виж си е казал - еее нещо съм се чалнал. Защото едно е да докарваш висок доход от наистина много производителен и рационален труд/продукт, друго е да се кефиш че си достигнал задоволителни за теб самия параметри просто защото  си попаднал в някаква имагинерна ситуация (която между впрочем едва ли ще продължи дълго - в природата  болните животни бързо биват изядени).

За съжаление или от моя скромен опит съм се убедил, че много малко са дейностите на земята които наистина (до колкото аз ги познавам) заслужават такива високи заплащания - освен ако не е конюнктурна ситуация или надут балон където подстригването (мъжко) в крайните квартали е да речем 25-30 евро, а по центъра е 50. Какъв кеф там да получаващ 5000 евро (бая пари де) и горница...

И въобще - природните закони действат и тук в програмирането - не може дълго време да изкарваш нещо за което не си положил съответните по количество и качество усилия (A = Fs), а количеството работа за преместването на едно тяло за единица разстояние е константа (дано не греша;).

От друга страна - радвай се - студент си - живей си живота....
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #58 -: Jul 11, 2011, 01:01 »
И за да не бъда голословен:

http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/07/10/1121040_i_italiia_pred_grucka_drama/

Което на прост език си означава, че не можеш да изядеш повече от колкото имаш (не колкото са ти дали, а колкото наистина си произвел).
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #59 -: Aug 02, 2011, 16:09 »
Забавно коментари. А по въпроса за обявата. Да, от тази фирма са заляли всичко с обяви. Това, че не са писали за заплата,... Ми предполагам, че след като се отиде на интервю, ако се отиде и на второ, понякога на трето, чак тогава може да стане въпрос за заплатата. Обикновено така става. И тук вече всичко е договорка в някакви граници. Колко са тези граници, зависи от отпуснатия бюджет на фирмата за такива разходи. И или те урежда всичко като условия и заплащане или не. Кво сте се разревали, не разбирам?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 8848 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7455 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7511 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39518 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Linux From Scratch - Do-it-yourself-Linux
Начини за увеличаване на бързодействието
neosofti 2 4679 Последна публикация Jul 03, 2009, 08:43
от tyuio