Автор Тема: BOOT fro CD  (Прочетена 2338 пъти)

bonbon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 112
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
BOOT fro CD
« -: Feb 11, 2005, 16:55 »
Извинявам се за елементарният въпрос, но се мъча от една седмица и не мога да го реща.
Имам един стар IBM с два процесора Pentium на 400 128 RAM два SCIIпо 4 гига и CD.
Всичко си работеше нормално, но един ден реших да преинсталирам и се оказа че не мога да ботвам от CD-то. Помислих, че е от него, но след като го сложих на по-новото си РС - няма проблем, ботвам от него. От една седмица гледам Биоса - от там се задава от къде да се ботва (по принцип), но не мога да се справя с проблема.
Имали някой идея от какво може да е?

Благодаря предварително на всички.
Активен

rpetrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 571
    • Профил
    • WWW
BOOT fro CD
« Отговор #1 -: Feb 11, 2005, 18:29 »
Преди години на един IBМ обнових BIOS-са.

Резултата бе, че се оправи проблема с видеото, но спря да зарежда от CD. Е видеото, бе по-важно ....
Активен

fogata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
    • Профил
BOOT fro CD
« Отговор #2 -: Feb 11, 2005, 20:51 »
А случайно в този комп няма ли мрежова карта от която можеш да боотваш.Мойта е такава и е точно IBM.
Активен

  • Гост
BOOT fro CD
« Отговор #3 -: Feb 12, 2005, 04:19 »
Как да Boot-вам от LAN - картата?
Активен

  • Гост
BOOT fro CD
« Отговор #4 -: Feb 12, 2005, 09:25 »
Заравей. Не знам какво точно искаш да преинсталираш но аз имам една машинка дето я ползвам за рутер тя въобще не може да богва от СД и аз доста време се чудех как да си инсталирам LINUX накрая ботнах от дискета почти вкички LINUX-и си имат богваща дискета за инсталация или ботваща дискета чрез която става инсталацията по мрежата. Имидж файловете на дискетите обикновенно се намират на самия диск с дистрибуцията в папка images. Тия файлове се записват на дискета чрез програма WinImage под WIn под линукс не знам точно как се записват. След като имаш дискетата я мушкаш във флопито и сидито в СД-РОМА и пускаш компа. Успех.
Активен