Автор Тема: Unity  (Прочетена 20780 пъти)

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #60 -: May 04, 2011, 13:57 »
Гном 3 не работи с fglrx а това utily работи ли с този драйвер или пак да ползвам отворения radeon ?
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #61 -: May 04, 2011, 14:48 »
Значи, аз съм с ATI Technologies Inc RV280 [Radeon 9200 PRO], а тук има една страничка - https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver където пише интересни неща за Radeon, но нещо не мога да разбера какво да правя.

За моята карта пише, че е с добра 3D поддръжка, но доколкото разбирам май е извън списъка на поддържаните от ядрото Radeon-и.

Някакъв по-стар драйвер ли трябва да инсталирам или просто да преконфигурирам нещо?
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #62 -: May 04, 2011, 20:11 »
@ mat
Добре де, нищо ли не прочете от предишната страница ? Опитах се да ти дам възможно най-много информация, но явно искаш да правиш нещо, което е извън възможностите на хардуера ти.
Все пак стискам палци за успех !
 [_]3
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #63 -: May 04, 2011, 23:48 »
А някой да ми каже дали да ползвам fglrx или radeon драйвера ?
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #64 -: May 04, 2011, 23:52 »
@ mat
Добре де, нищо ли не прочете от предишната страница ? Опитах се да ти дам възможно най-много информация, но явно искаш да правиш нещо, което е извън възможностите на хардуера ти.
Все пак стискам палци за успех !
 [_]3
Ами ти първо ми каза какво да направя, а после ми каза да не го правя...
Ако добре съм те разбрал искаш да кажеш че няма решение за моя проблем защото картата ми е много стара???
Не мога да повярвам, че карта която до преди 3 дни работеше добре, сега е обявена за стара и не се поддържа повече.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #65 -: May 05, 2011, 00:09 »
mat ,

последното нещо, което искам, е да се заяждам с теб , или да се правя на голям разбирач. Напротив - аз почти нищо не разбирам, все още, от 'linux' !
Но се опитвам да събера, прочета и осмисля всяка информация !

Дай да пробваме отново: "Какъв ти е точно проблема ? "
 [_]3
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #66 -: May 05, 2011, 00:28 »
Ехееее как стигнахме пък до заяждане? Аз изобщо не се заяждам, извинявай ако съм се изразил неправилно...

Проблема ми е, че не ще да пуска Unity и подозирах че е заради видеокартата.
Но проблема вече го няма...

Преди малко пуснах отново разни филмчета (които пусках и вчера) и за мое учудване сега вървят много гладко. А не съм правил абсолютно нищо!

Unity обаче не тръгва. Пуска ми Убунту класик. И реших да инсталирам Unity 2D и взе че тръгна. Unity така и не тръгна, но Unity 2D работи идеално. Няма никакво затормозяване нито на десктопа, нито накъсване на филмите, така че вече нямам проблем!
Единствено не мога да намаля размера на старт панела по гореописания начин (явно настройката е само за Unity, не и за Unity 2D), но това ще го преживея.
« Последна редакция: May 05, 2011, 00:30 от mat »
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #67 -: May 05, 2011, 00:38 »
Unity обаче не тръгва. Пуска ми Убунту класик...

Ето за това говорим - Unity е абсолютно нова концепция и е абсолютно нормално, както си е работил до преди 3 дена хардуера ти - сега да не може да работи. Това имах предвид - да прочетеш информация за евентуални проблеми и АКО решиш - да пробваш.
Радвам се все пак, че си оправил проблемите !
 [_]3
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #68 -: May 05, 2011, 09:19 »
Май нищо не съм оправил... Снощи стана много късно и не ми се пишеше пак...
След като се похвалих, че всичко е наред поразцъках още известно време Unity 2D и започнаха да стават разни странни неща. Първо старт панела спря да се скрива когато максимизирам някой прозорец. После отворения терминал който е един такъв хубав, прозрачен, изведнъж пред мен стана бял без да съм го пипал дори. Почти веднага след това горния панел някак се промени - стана с по-различен цвят и по-груби очертания. Изобщо...
Мисля че е време да сменям хардуера.  [_]3
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #69 -: May 05, 2011, 11:14 »
Май нищо не съм оправил... Снощи стана много късно и не ми се пишеше пак...
След като се похвалих, че всичко е наред поразцъках още известно време Unity 2D и започнаха да стават разни странни неща. Първо старт панела спря да се скрива когато максимизирам някой прозорец. После отворения терминал който е един такъв хубав, прозрачен, изведнъж пред мен стана бял без да съм го пипал дори. Почти веднага след това горния панел някак се промени - стана с по-различен цвят и по-груби очертания. Изобщо...
Мисля че е време да сменям хардуера.  [_]3
На мен това ми се получи като инсталирах гном 3 и просто преинсталирах и от два дена нямам този проблем, но за жалост убунтуто е малко спънато и бавно сравнение със скоростта на която съм свикнал на линукса.
Активен

chebaev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #70 -: May 07, 2011, 13:18 »
Искам да попитам някои неща за Unity, които все още не мога да си ги направя.
1. Може ли някъде да се изкара бутон, който да води към desktop-а?
2. Може ли да се изкара бутон в sidebar-а, който да показва всички дискове, в смисъл както беше примерно на старата визия менюто Places?
3. Възможно ли е когато някоя програма не е максимизирана менютата от нея да са си в програмата не в горната лента?
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #71 -: May 07, 2011, 13:52 »
За всичко това има отговор по напред в темата, Ще намериш разни линкове и там всичко е подробно обяснено!
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #72 -: May 07, 2011, 14:06 »
Ако трябва да сравнявам Unity с gnome-shell който изпробвах днес под Федора 15, избирам да ползвам шела. Според мен той има повече предимства и се работи по-комфортно с него.
Така и не разбирам какво толкова от Убунту не са харесали на шела, че така твърдо решиха да се разграничат от него. Така като чета последните дни темите във форума относно Unity и проблемите, които имат хората с него, на разработчиците от Убунту ще им се наложи доста да се поизпотят от работа, за да го докарат за следващата версия да работи на наистина прилично ниво и с добра конкурентноспособност.
Иначе като цяло са го закрепили Unity да работи, но както се разбира от коментарите на потребителите много малко му трябва да се скапе. Ако обаче не се човърка много много общо взето работи. Ползвах Unity някъде 10 дни и не мога да се оплача, че съм имал някакви сериозни проблеми.
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #73 -: May 07, 2011, 18:20 »
Ползвам Убунту още от версиите с номера 5.С чиста съвест и ръка на сърцето мога да кажа,че по-проблемна,бъглива,недоизпипана и каквото още се сетите версия на Убунту не бях пипвал досега.Все има,има ама това не се търпи.То панели ли не изчезват от само себе си,то десктопа ли не забива и само от копчето на лаптопа се оправя.....Нямам думи!!!Да не казвам,че предната версия беше далеч по-лека от тази,която поне при мен лагва стабилно.Евала на момчетата от Убунту.Ако така мислят да я карат....не знам.Аз съм пред дилемата да го разкарам и да сложа LMDE-класика в жанра си е чистия(почти) Дебиан,който най-ми е на сърцето.друг вариант,който обмислям е да се заиграя с новата Федора като излезе.Почти съм сигурен,че няма да ми хареса,но.....поне да погледна и в другия(rpm) лагер ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #74 -: May 07, 2011, 18:59 »
Не е проблем новото Убунту, а графичната му среда. Kubuntu работеше чудесно още от втората бета версия. От няколко дни подлагам едно Lubuntu 11.04 http://img101.imageshack.us/img101/6570/201105071945321024x768s.png на какви ли не издевателства. Работи перфектно и никакви проблеми не съм забелязал. Новата xfce е сравнително лека и с доста подобрен превод. В същото време е толкова функционална, колкото и Гном. Никой не ви кара да ползвате тази графична среда, след като видимо още не е готова за работа.
« Последна редакция: May 07, 2011, 19:47 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png