Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142353 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А  ве, чухте ли, че миналата седмица Болен Лидеров и Джендербаски правили някакви панаири в националната телевизия? Чак се чудя, как Валерко не е бил там. Или той не е кандидат за кмет? Вече им изпуснах спатиите, кой, какъв беше.

Нищо ново под слънцето. Преди няколко години в изборната нощ, Болен ходи да лови наркоманчета в бившия ВИТИЗ. А тези пейзанти вместо да му дадат от наркотиците си или да вземат от неговите, че са по-силни, взеха, че го бушонираха като Кличко как наби Кобратта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Дори похарчих време, да изгледам записа на преддаването докрай. Невероятен простак...
Никакво възпитание. Все едно телевизията беше негова. Не млъкна. Провали почти цялото предаване. Ако бях на телевизията, щях да го съдя да ми заплати проваленото ефирно време.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз ходих на bnt.bg да го търся. Оказа се, че не е качено. Най-вероятно е нарочно. После се сетих, че със сигурност го има в тубата. Ама се размислих. Какво точно ще видя? Как някакви си викат и псуват, все едно са на пет ракии в кръчмата. Ами това съм го гледал. Болен и компания са го правили сто пъти. И накрая не го гледах.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Има го и по разни сайтове. Не си струва да се гледа.
Глупаци! Сидеров хвърля реплики на почти всяко изказване на някой друг. Някакъв, казващ се Ангелов, му се влъзва и му опонира. Тъпак! Вместо да млъкне и да не му ходи по свирката. Водещата беше безпомощна. ЍСидеров беше като латерна. В сайта на националната телевизия го имаше за известно време, после го свалиха.

Поправях си текста на доста места. Проклето уиски  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Преди няколко седмици слушам Дарик. На гости е някакъв атакист. Или е тъп като гъз, или нямаше мнение по нито един въпрос. Та същия каза, че кандидатите им за кметове са чисти, свестни, готини и не знам си какви. Реших да погледна имат ли при нас кандидат.

И какво да видя? Кандидата им е бившия ни кмет. Този човек го изтипосаха пред цялата страна, че краде от невръстни деца. Между другото той си спечели делото, като хвърли вината на счетоводителката. Горката дали се е оправила не знам, но в момента има кантора.

В града се говори, че голямото крадене го е правил един друг, а кмета само е подписвал. Не, че и това не е престъпление. Тая сутрин отивам да си купя кафе и цигари. Какво да видя? Накачили плакати на бившия кмет и кандидатите за съветници. Ами на първо място в списъка е познайте кой? Същия онзи.

И после как герберастите няма да спечелят още на първи тур? Между другото те в тоя мандат се насраха от крадене. Крадяха сто пъти повече от злополучния ни бивш кмет. Откъде знам? Ами всичките големи поръчки минаха през компаниите на Пеевски. Там няма друг начин на работа освен прибиране на 90% от прихода.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Оправила се е, тя не я мисли. Знаят му реда те.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А бе аз Ирена Александрова не мога да я понасям в червата си. Много рядко мога да каза, че не понасям някого. Ако се намери такъв човек, просто прекъсвам всякакво отношение.

Обаче това чудовище преди години обиди много жестоко жена ми пред мен и трудно го преглъщам.

Но въпреки това, като не е виновна, няма как да не я съжалявам. Кмета краднал парите, накрая тя опира пешкира.

Казвал съм ви преди, че работех в кантора. Идваха разни хора, правеха им се декларации. После НАП-аджиите ги хващаха в лъжа и те се оправдаваха по същия начин. Счетоводителя не е виновен за нищо. Неговата работа е единствено и само да отразява документите, които му се предоставят. Реално, ако не бяха законовите ограничения, във века на компютрите и ресурсните системи тази професия не трябваше да съществува.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Тази сугрно е някаква местна. Не я познавам.

Преди месец или дори два, имаше при нас една масичка с една тента и две неподготвени деца момче и момиче, дето се опитаха да ме убедят, че някакъв, представен от тях, щял да се погрижи по-добре за общината. Уж независим. Какво да им кажа, като пролетта се нанесох и дори не ме интересува, какво се случва наоколо? Бяха много неподготвени. Поне пет минути ги разпитвах и горките в един момент се видяха в чудо.
Питам се, ако не си способен да направиш нещо толкова просто, като да подготвиш двама души, да могат да отговорят на почти всеки въпрос на някой "заинтересован", как ще управляваш цяла община? Питах ги, как независим кандидат, ще направи това, което е обещал, ако няма подкрепата на общинските съветници, които ще са със сигурност от БСП и ГЕРБ? Нямаш отговор. Аматьорство на всяка крачка.

Песимист съм. След двасесет години, нещата може и да започнат да си идват на мястото. Може би.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
И не само у нас... май по правилно е да се каже - по света и у нас

https://e-vestnik.bg/31167/izbornata-vlast-i-dezinformatsiata-kakva-e-dilemata-pred-sotsialnite-mrezhi/

П.П. ако понякога правя ръкописни грешки, да знаете че не е от уискито, щото не пия ... Ами е от автокорекцията.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
4096 няма от къде да я знаеш тази женица. Тя е наша местна пача. Когато правеха репортажите за бившия кмет, тя не участва в тях. И на местно ниво е неизвестна. Дори аз нямаше да знам коя е, ако нямах неблагоразумието да се замеся за малко с общината.

Този твоя кандидат най-вероятно е бил един Каратанчев. Някаква организация на млади хора (мисля, че се казваше Сила) го издигнала. Кой е той?

Имаше една тенисистка, която беше станала известна почти колкото Григи. Обаче в един момент я хванаха с наркотици, анаболи, нещо такова. Наказаха я мисля за две години. Те май изтекоха, но не съм чул да има някакви нови успехи.

Та този Каратанчев обикалял света с дъщеря си и видял някакви неща. Разправя, че имал три или пет дъщери, всичките тенисистки. И с всичките обикаля.

Случайно попаднах на негово интервю, та го слушах петнадесетина минути. В общи линии едновременно харесах приказките му и едновременно се чудех, как може да е толкова наивен.

Неговата платформа е нещо много близо до сърцето ми. Това с две думи може да се обобщи с две думи: пряка демокрация. Сиреч това е въвличане на гражданите по всякакъв начин в управлението, чрез асоциации, комитети, събрания. И дава примери най-вече с американски щати.

Проблема е в това, че той е бил стократно в щатите, но не е живял там. Бил е по лагери и състезания.  Бил е на всякъде по света, но е живял само тук.

А например съм чел за тия неща от Юруков, който си живее в ГФР. Многократно е писал. Има го, но пътя е обратния. В общината вземат някакво решение непрозрачно и го пробутват чрез тези организации, сякаш едва ли не гражданите са го измислили. Тоест чрез тях убеждават гражданите да са съгласни на всичко. Всичко е политика и всички са вътре.

А пък този си мисли, че така ще реши всички проблеми. Нищо няма да реши, ще създаде нови хрантутници на гърба ни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не му помня името. За кмет се гласи, тук в общината. Не за кмет на София, а на район.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Значи съм объркал. Този е кандидат за голямата община, а не за район. Като излезе списъка с двадесетте кандидата, взех да го оглеждам. Само аз не съм се кандидатирал. Всякакви луди хора има. Но Дончева е права. Всъщност всички тези се борят за 61 места съветници, а не кметове. Кметските им кандидатури са просто реклама за желанието им да седнат на софрата.

Толкова съм завеян и откъснат от действителността, че чак днес по някое време се усетих, че съм объркал името на онази счетоводителка. Тя се казва Кръстева. Има и Александрова, но нито е счетоводителка, нито има общо с общината. Съвсем трети е нейния случай. Беше неуспешен кандидат за кмет. И дори бих бил в нейния щаб, ако тогава съм я познавал (преди осем години). Харесвам я. Ама това е 17-и въпрос.

Изобщо се отдалечавам от действителността и все по-добре се чувствам, колкото по-малко знам за актуалното състояние.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Толкова съм завеян и откъснат от действителността, ...
Изобщо се отдалечавам от действителността и все по-добре се чувствам, колкото по-малко знам за актуалното състояние.

Това ми припомни един от старите шлагери - Пророкът Гочо
http://www.gocho.bg/

т'ва с математици да си нямаш работа  8)

Пророкът Гочо и демокрацията
« Последна редакция: Oct 13, 2019, 02:25 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Трябва да спра да говоря в години, че напоследък много ги бъркам. Но да речем, че е било 2009-та, когато излезе Гочо. Даже после май имаше и втора част. Месеци се опитвах и така и не се насилих да го прочета. Интелектуалщината ми идва в повече. Не мога.

Така преди няколко години имах друг подобен случай:


https://drive.google.com/file/d/0BwF1DKb4APCtcTdKTFpYT3dPTFk/view?fbclid=IwAR3QNWOBoSafjik9FCjZJdGjw_bupxXjQIPmFXZORzRmAKigivZ0BuCltLE

https://www.facebook.com/izchislitelnagreshka/


https://www.youtube.com/watch?v=up6uOO-efyY


И това при положение, че на Младен Иванов съм му мега-гига-големия почитател и запалянко. Е не става. Стигнах до първата страница и затворих книгата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не всеки може да пише.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 70   Нагоре
« назад напред »