Автор Тема: Безсмисленото насилие  (Прочетена 8766 пъти)

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #15 -: Dec 21, 2013, 01:59 »
Ето една много интересна история и поуките от нея, която много напомня на ситуацията в БГ (който има слаби нерви да не я чете, т.к. има описани случаи на брутално насилие):

http://frognews.bg/news_62316/Istinite_na_edin_veteran_za_CHechnia

Т.е. ако се абстрахираме от конкретните събития и земеним чеченци с нашия и чужд слугинаж, който ни мачка и унищожава, ще се получи ситуацията, в която руснаците изпадат преди и по време на войните в Чечня.

Решението на проблема, което е на първо място промяна в психологическата нагласа, е също дадено - това е отхвърляне на страха и обединение. Дано народа ни и ние узреем за това преди да е станало твърде късно, щото последствията, мисля че ще са подобни на руската трагедия описана в статията, т.е. докато всеки е сам за себе си ще продължават да ни мачкат - както статията показва, няма ли единство в народа, малко група хора може да го управлява и унищожи на части без съществени проблеми (само си спомнете как руския ветеран беше споменал, че руснаците в Чечня, преди войната, са 2-3 повече от чеченците, но въпреки всичко заради липсата на единство чеченците ги попиляват като стой та гледай).
« Последна редакция: Dec 21, 2013, 02:01 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #16 -: Dec 21, 2013, 05:06 »
Хахаха, ми значи да си нося бокс като ходя до магазина, един вид по-ефективен queue management се постига така :) Забелязал съм че възрастните жени имат най-голяма склонност да бавят опашките, та значи ще е по-лесно, а и с бокса, доста бързо ще приключи драмата.
Може да си носиш всичко, разрешено от закона и да го използваш в неговите рамки.

При животните да, но човек властва над животните с разум.
Тоест тези които се бият на пътя, осъзнават ли че от това нищо няма да спечелят дори и да победят в битката ?
Да перефразирам полковник Колт: с насилие и разум ще постигнеш повече, отколкото само с разум.

@arda_kj, Стояне, убеден съм, че на българина му трябва парче от "новия" руски характер, този, който Масленица описва в края. Интервюто с него четох преди години. Генът на победители, не просто във война или в уличен бой, а в живота. И ще го усвоим най-добре разбира се от самите руснаци. Те неслучайно са създали империя на две половини от два континента + допълнително Аляска, някога продадена на САЩ.
« Последна редакция: Dec 21, 2013, 05:16 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #17 -: Dec 21, 2013, 12:11 »
Абе от руснаците по-добре да не приемаме нищо повече от това. И Аляска не е най-крайната им точка, в най-добрите времена са имали авантпост в Калифорния, бях чел как близкия испански гарнизон им давали храна за да не умрат от глад, защото от Русия тотално ги отебали...та такива работи. Руснаците имат проблема че правят каквото им падне включително и когато се доберат до власт и това което им хрумне обикновено са глупости. Затва при тях най-големите успехи са когато някой дойде да ги управлява - примерно евреин или грузинец. Като пукна грузинеца и го заместиха руснаци, голямата империя се разпърдя.... Тоя Путин иначе е някакво много бледо wannabe подобие подобно на нашия Бойко, повечето му е някакво шоу там да лети с лебедите и да дрънка глупости, колкото да не се депресират руснаците че вече нищо не зависи вече от тях.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #18 -: Dec 21, 2013, 12:42 »
А Ве чак нищо не ще да е с тези четири хиляди ракетки дето им останаха след последният договор за разоръжаване. А са били и четиридесет по някое време осемдесетте.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #19 -: Dec 21, 2013, 13:06 »
Стефан Гамизов във Facebook:

Тази година беше най-лошата за българската нация след 1944 година. Най-злата и безродна част от българите, комунистите и русофилите, практически успяха да заличат 24 години мъчителни опити за демократизация на България и възстановяване на българската държавност. Те се бореха упорито през тези 24 години да подменят пазарната икономика и демокрацията с някаква тяхна перверзна версия на тях. Често успяваха, не малко пъти се проваляха, но винаги оставаше надежда, че добрите хора ще победят. Тази година те изтръгнаха тази надежда и показаха истинското си лице на насилници, които не се спират пред нищо и енергично започнаха да "путинизират" българското общество. Путинизацията е процес на подмяна на истината във всичко в едно общество... Пазарна икономика, но без пазар и с корупция. Демокрация, но без избор. Правосъдие, но избирателно и скалъпено. Свобода на словото, но с цензура и контрол. Обществен просперитет, но само за "путинизиращата" олигархия. Частна собственост, но не гарантирана от законите, а контролирана от олигарсите и тероризирана по заповед при неподчинение от данъчни, служби за сигурност и съд. Насилие върху различните, ксенофобия и расизъм. Пропаганда на християнски добродетели, но тънеща в морален разпад църква...

Помислете върху написаното. Не се смятам за твърде умен, но съм твърде опитен войник за добри каузи. Познавам Злото и то ме познава. Много хора говорят с изречени от мен и наложени в огромна мъка в българското общество истини. Не е проблем забравата на авторството, проблем е отказа да изисквате от говорещите да се борят срещу това, за което говорят. България е в безпрецедентна катастрофа и няма никакъв начин някой да се спаси сам. Или ще се преборим заедно, или ще потънем в тъмнината на историята, пак заедно...

Край на цитата
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

lunarvalley

  • Гост
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #20 -: Dec 21, 2013, 14:27 »
има ли тема дето да не се политизира?!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #21 -: Dec 21, 2013, 15:53 »
От тия 4000 ракети една да полети към чужда държава и краят на човечеството ще е в рамките на 24 часа. Сигурно подобна възможност окриля разни хора, но абсолютно същото могат да го сътворят примерно и пакистанците. Това не означава обаче че кой знае какво зависи от Пакистан. Конците ги дърпат на запад от атлантика, може би някой ден от Китай....но на Русия такава роля ме съмнява да е отредена повече.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #22 -: Dec 21, 2013, 17:36 »
Оле, мале ,загубих 20 минути да прочета случката и коментарите...
Извинявам се за интрото ,но работата ,която работя ме изправя пред такива ситуации веднъж седмично най-малко и съм меко казано претръпнал и затъпял.
Даже се усещам понякога, че и аз се набирам,но се научих да мълча ,като п*ка пред обидите и хората налитащи ми на бой отвереме на време ,докато съм с униформа на канарче (не полицейска или военна или каквато и да е от силовите).Както каза един колега на първия ми работен ден "Или се пречупваш сам и не издържаш,или фирмата те пречупва през собствения си мироглед и се приспособяваш."Накратко ,безпаричието ми ме накара да работя ,като куриер,куриер по направление ,обслужване на клиенти,част от контактна група за првозване на особени пратки (няма да споменавам фирмата) и за 3 години се е налагало да гоня самолет ,кораб ,шофирал съм товарен бус със 160 ,миниван със 180 ,заплашвали са ме с брадва ,стена от къща за малко да се срути върху мен ,блъскали са ме с ръце и коли ,заплашвали са ме с нож ,карал съм инсулин за човек в криза ,размазвали са се тирове пред мен вечер по проходите.... Това е на прима виста ,което се сещам, а си умирам за скучен живот на книжен плъх в офисче ,по малко сис админ, по малко с палави лелки счетоводителки...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #23 -: Dec 21, 2013, 17:38 »
Ехеееееееее, колега ти курбан трябва да правиш. За здраве и късмет.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #24 -: Dec 21, 2013, 17:54 »
Оплеснах се ,идеята беше ,че винаги има причина някой да е озлобен,но хората се озлобяват за такива дреболии,че чак ми става смешно.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #26 -: Dec 21, 2013, 23:52 »
Оле, мале ,загубих 20 минути да прочета случката и коментарите...
Извинявам се за интрото ,но работата ,която работя ме изправя пред такива ситуации веднъж седмично най-малко и съм меко казано претръпнал и затъпял.
Даже се усещам понякога, че и аз се набирам,но се научих да мълча ,като п*ка пред обидите и хората налитащи ми на бой отвереме на време ,докато съм с униформа на канарче (не полицейска или военна или каквато и да е от силовите).Както каза един колега на първия ми работен ден "Или се пречупваш сам и не издържаш,или фирмата те пречупва през собствения си мироглед и се приспособяваш."Накратко ,безпаричието ми ме накара да работя ,като куриер,куриер по направление ,обслужване на клиенти,част от контактна група за првозване на особени пратки (няма да споменавам фирмата) и за 3 години се е налагало да гоня самолет ,кораб ,шофирал съм товарен бус със 160 ,миниван със 180 ,заплашвали са ме с брадва ,стена от къща за малко да се срути върху мен ,блъскали са ме с ръце и коли ,заплашвали са ме с нож ,карал съм инсулин за човек в криза ,размазвали са се тирове пред мен вечер по проходите.... Това е на прима виста ,което се сещам, а си умирам за скучен живот на книжен плъх в офисче ,по малко сис админ, по малко с палави лелки счетоводителки...

Винаги ми е било интересно как изглежда всекидневието при това положение...за жалост простотиите при мен се случват единствено докато шофирам или докато ходя до магазина... Склонен съм да вярвам че се свиква с това, въпреки че аз бих имал проблем с това.

А иначе това че ти става смешно...наскоро прочетох един цитат по въпроса, горе-долу нещо от сорта на "за който може да мисли, света е комедия, за който може да чувства, света е трагедия". Тааа никой не иска да преживява трагедии в крайна сметка и поради тази причина очевидно далеч не само хора като теб, изложени на условията, престават да могат да чувстват. Това без съжаление го казвам, файда от всякакви емпатични преживявания има единствено докато ти е широко около врата и не ти е опрян ножа...в обратният случай единствено пречи.
« Последна редакция: Dec 22, 2013, 01:03 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #27 -: Dec 22, 2013, 07:48 »
Руснаците имат проблема че правят каквото им падне включително и когато се доберат до власт и това което им хрумне обикновено са глупости. Затва при тях най-големите успехи са когато някой дойде да ги управлява - примерно евреин или грузинец. Като пукна грузинеца и го заместиха руснаци, голямата империя се разпърдя.... Тоя Путин иначе е някакво много бледо wannabe подобие подобно на нашия Бойко, повечето му е някакво шоу там да лети с лебедите и да дрънка глупости, колкото да не се депресират руснаците че вече нищо не зависи вече от тях.
<сарказъм>Познаваш Русия сякаш трактат си писал по нея майка и мечка.</сарказъм> Все едно слушам някой да чете методичката на Държавния департамент. А преди грузинеца Русия я е карала на самотек и без управление изглежда. По кое време Аляска е руска, при грузинеца или друго? Фамилията Романови нещо да ти говори?

@laskov още една методичка. И тая от същата фирма е печатана. И веднага ще ти изстрелям следното възражение - ако за 24 години "мъчителни опити за демократизация" българите намаляха с 2 милиона, и някой иска да "заличи" това и обърне тенденцията аз съм изцяло за. Пък ако го направи и само за една година ... направо не знам, то повече прилича на зайцеферма отколкото на държава. Само дето никой няма и намерение да обръща тенденцията. Системата драги, дето трябва да се смени, и дето всички с това лягат и стават има какви ли не имена, но за 24 години е позната най-вече под името "демокрация". Само че тя не е и близо до демокрация, а си е направо колониално управление. Поискал Обама/Камерън/Меркел/ЕС правителството да падне, и хоп - търку-ул долу. Ама не пада. Защо? Защото не са поискали. А защо не са поискали? Защото всички им играят по свирката. Не, не ми възразявай! В Египет правителства падаха ен-сикиз пъти, та в България няма да ги превъртят както им е изгодно. А щом не ги превъртат, значи им е изгодно. Иначе да, столетната старица, свързана с Москва, знам, знам. Само дето връзката отдааавна я няма, а има нови връзки с едни други столици, една от които започва с "Б" и завършва на "рюксел". И ще те плашат под път и над път и с путинизация и с енергийна зависимост и с каквото им дойде. Щото славяните обединени могат да видят сметката на коя да е цивилизация, а разделени - ти за кан Кубрат вярвам си чувал. И последно - какво е мнението на Русия за България в момента: Русия не трябва да взема никакво отношение. ЕС загуби Украйна, разчитайки да подобри икономиката си с откритите пазари и използване на ресурсите на страната (това да ти напомня една малка, но горда страна на Балканите?). Сега икономиката им ще се сгъне, когато ножа опре до кокала ЕС ще се разпадне, а бившите осколки ще бъдат прибрани евтино или дори безплатно от Русия. Или случайно Гърция сключва договори в отбраната с Русия и продава железниците пак на нея?
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #28 -: Dec 22, 2013, 10:15 »
А Ве да дойдат мюсулманските братя на власт и после военните да ги свалят, изобщо не ми изглежда като да е народно недоволство, а замисъл на трибуквени организации да дестабилизират арабският свят. Първата ми асоциация на араби е петрол, а първата асоциация на запад ми е криза. Та познай, какво си мисля за събитията в Тунис, Либия, Египет и Сирия. Естествено онзи изверг в Либия си го заслужаваше, малко му беше, лесно се отърва, ама за свойте си беше добър.

Разликата между мен и Вас е, че Вие тук все още имате идеали. Гейта вярва в западният проект, ти вярваш в социализма, Нетер в анархизма, който кой знае защо нарича комунизъм, а аз в нищо. Пълен нихилист. Не виждам нито един полезен ход.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Безсмисленото насилие
« Отговор #29 -: Dec 22, 2013, 11:49 »
Цитат
ознаваш Русия сякаш трактат си писал по нея майка и мечка.</сарказъм> Все едно слушам някой да чете методичката на Държавния департамент. А преди грузинеца Русия я е карала на самотек и без управление изглежда. По кое време Аляска е руска, при грузинеца или друго? Фамилията Романови нещо да ти говори?

По време на Екатерина II, германка. Казвам ти бе, и златния век на Русия под нейно управление, и СССР на Ленин и Сталин са времената когато тази държава прогресира. Прогресира защото не я управляват руснаци. Примерно след нея, подаряват всичко по брега на Пацифика - от Орегон до Калифорния на англичаните, за да ги предразполагат за някакви европейски тарапани, където не им се отваря парашута. Аляска я продават на американците за смешни пари, предвид колко много нефт се оказва че има там. Руска му работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon