Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194423 пъти)

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #660 -: Jul 14, 2020, 22:15 »
Цв.Цв. имаше последователи, доколкото отговаряше за локалните структури и корпоративният вот. Което пък е взаимосвързано с властта. Срещу това и това ти осигуряваме това и това. Ако действително вече е извън кръгът на властта, той няма какво да достави.
Казвам „ако“, защото отстраняването му може да е било и чисто фиктивно като се разчита да привлече някакви проатлантически настроени хора, които при други обстоятелства не биха гласували за герб. Това, разбира се, е само фасада, но то почти всички са си лепнали някаква етикет - леви, десни, патриоти, консерватори - за да продават по-лесно на народа, а всъщност са едни и същи лекета.
Ако наистина е изключен, ще видим гербаджийският Местан. Чат-пат интервюта, в които човек без принципи, обяснява етика и морал.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #661 -: Jul 14, 2020, 22:20 »
...
Ако наистина е изключен, ще видим гербаджийският Местан. Чат-пат интервюта, в които човек без принципи, обяснява етика и морал.

Има какво да даде, но не на себе си. Може само на някой друг.

Атланстистите у нас (които се срещат не по-често от човек без SARS-COV 2 у нас), ще гласуват за „капиталистите“ от ДСБ, а не за Цв. Цв. Винаги така са гласували и няма да се променят.

Ако има нещо, с което Цв. Цв. е по-добър от Местан, то е, че не е убивал невръстни деца.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #662 -: Jul 14, 2020, 23:26 »
Да, ама народа иска мъст и ще има наказателен вот. Тогава народа гласува, за който пръв му обещае слънцето.
Цв.Цв. се има с много кметове и вождове по места и той изгради инфраструктурата на Герб в провинцията.
И да бъзна пак Спеца - Цв. Цв. играе с американците.
И естествено ще направи коалиция.
До изборите догодина, Боко ще се о+ере още поне 15 пъти с големи скандали.
Путин започна да му удря по масата (и всички канцелирани русофилски големи проекти изведнъж се изпълниха до един).
Американците и ЕС подкрепиха протестите и то в големите западни медии.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #663 -: Jul 15, 2020, 07:39 »
мдаа може и чужди езици да понаучи...
"Появи се твърдение, че Борисов може да чете – дали на листа не пише ОСТАВКА на няколко езика, които не разбира"
мъка мъкаа...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #664 -: Jul 16, 2020, 08:23 »
Религията, която смяташ за „нецивилизована“ е родила много повече светци от християнската. И под това не разбирам хора окичени като елхи с динамит, които правят компания на хиляда детственици в рая.

По времето, когато в Европа са се палели клади, тази религия е довела до небивал културен разцвет в арабския свят. Това е причината да казваме на десетичните цифри „арабски“, въпреки, че са индийски.

Религията не е виновна, че една голяма част от съвременните ѝ последователи са примитивни диваци, вършещи ужасии. Това е до съзнание, а не до религия. Тези диваци ползват религията просто като оправдание. Щяха да вършат същото, независимо, каква религия имаха или нямаха.

Надявам се не смяташ ханъм Гергана Мустафова за примитивна? Не съм гледал нейните дипломи, но най-вероятно е получила далеч по-елитно образование от твоето или моето.

   А какво разбираш под "светци",ако не е тайна.
   Всъщност повечето "светци" във варварските религии (пардон,авраамовите)
са серийни убийци,рaзпространяващи съответната "права вяра", убиващи хора
само заради тяхното несъгласие.
   Да обяснявам ли за изрода "свети" Борис-Михаил,заповядал да се избият
цели родове (включително и бебета !).
« Последна редакция: Jul 16, 2020, 10:05 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #665 -: Jul 16, 2020, 09:46 »
На мен любимия ми пример е св. Димитър, „главния“ светия на гърците, който бая бели ни е направил „посмъртно“ или поне така твърдят гърците. Пред него, твоя Борис е ученик.

Аз още не мога да си отговоря на въпроса, защо Борис върши това, което върши. Има прекалено много неизвестни. Актуално съм стигнал до това, че е било единствения начин народа му да оцелее. Не е записано в историята, но Дънов дохождал до него и в прав текст му казал, че ще го затрие него и народа му, ако не направи тази стъпка. Може би тангризма към онзи момент вече е бил много изроден или просто вече е бил неприложим, както неприложим е вехтия завет. Не знам.

Но под светец разбирам истински светец, а не „воин на църквата“. Това е човек прогледнал отвъд материята и достигнал до истинската мъдрост. Това е прекалено висока топка за теб и мен. Ние тук си говорим за стъпване на Марс, за един светец такъв въпрос няма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #666 -: Jul 16, 2020, 10:00 »
Ама иначе почнахме с оставките.............да видим къде ще стигнат.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #667 -: Jul 16, 2020, 10:05 »
Жена ми още снощи ми каза, че по Нова тече надпис, че раз-Бойко поискал главите на Горанов, Караниколов и шофьорчето на Мето. Отначало ми каза на външните работи и аз казвам, Захариева ли? После се поправи.

Ако е истина е много голям удар. Министър на финансите не се сменя. Това е най-важния министър. Оставка на министър на финансите, означава сигурен крах на правителството. До вчера не го вярвах, но щом Горанов си отива, раз-Бойко няма да си доизкара мандата. Ще е късметлия, ако изкара до края на месеца.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #668 -: Jul 16, 2020, 10:07 »
...
Аз още не мога да си отговоря на въпроса, защо Борис върши това, което върши. Има прекалено много неизвестни. Актуално съм стигнал до това, че е било единствения начин народа му да оцелее. Не е записано в историята, но Дънов дохождал до него и в прав текст му казал, че ще го затрие него и народа му, ако не направи тази стъпка.
...

   Нещо не се връзва.Излиза че Дънов е пътувал във времето,за
да каже нещо на урода "свети" Борис-Михаил ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #669 -: Jul 16, 2020, 10:34 »
Точно преди едно мнение ти казах, че пътуване във времето и пространството за някой от светец нагоре не е даже задача. Прави го, когато и ако поиска. Време и пространство съществуват само за мен и теб.

А Дънов е доста над светец. Светеца все още е човек. Дънов е дух при това от висок ранг. Давал е заповеди на архангели ей така. Казал е например на братята Кирил и Методи да дойдат от другия край на вселената и да ни оставят буквата „широко е“ (още Ят, Ѣ). А дори не знам, защо го е направил. Какво толкова има в буква, която половин България чете като „Е“, другата като „Я“, а след отмяната ѝ около 60 години седяха сума думи в дублетни форми, докато не дойде Мурдарски и не ги разкара в началото на века (мисля в речника от 2003 год.).

Може би е била някаква обединяваща мисия. Главния въпрос от времето на Борис и преди него е, че не сме били един народ, а поне десетина. Може би това е било един от начините да ни съберат.

Твърди се, че Дънов по християнските ботаники е елохим. Все карам Наката да оправим тези неща. Това сега по източните учения божество ли се води, малък бог ли се води, много са ми трудни източните учения. Твърди се, но Дънов не го е казвал, че е наследил Буда като бодхисавата (сто процента обърках думата). Това е дух, който пази планетата. Буда е бил пратен да върши същото на Марс. Това вече е по-сигурна информация, защото идва от много източници.

По принцип би трябвало духа, който понастоящем пази планетата да е Христос, а не някой друг. Той  тази задача е дошъл. Освен това земята си има собствен дух, който познаваме като Гея. А за Дънов се знае със сигурност, че е (или е бил) собствения дух на Луната, бога на евреите. Също така по собствените му думи ни е наблюдавал пет хиляди, преди да реши да слезе между нас.

Тук също има странност, защото за народите, които имаме информация, че са станали част от днешния ни народ, всичките са слънчеви народи. Например прабългарския календар доста прилича на китайския, но всъщност е слънчев. А за тракийските народи, проф. Александър Фол е писал дебели книги с доказателства, че са слънчеви народи. Обичайте ни и до този момент са слънчеви. Може би някъде в цялата вакханалия от народи се е промъкнал и някой лунен, за който просто не са останали данни. Но дори така, той трябва да е бил малък по численост и да не е оставил голяма следа в днения българин. Малко не се връзва.

Дънов ни е наблюдавал, защото казва, че ни е избрал да довършим мисията на евреите, която те не са довършили, затова е решил да ги разпилее по света. Но гледайки актуалните събития (от последите малко над хиляда години), то е по-вероятно за тая мисия да е избран руския (или полския) народ, а ние да сме някакво спомагателно колело.

Но пък ти може да се окажеш прав и накрая китайците да я произведат във фабриките си :D Защо не? По земната логика, това е най-правдоподобно.
« Последна редакция: Jul 16, 2020, 10:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #670 -: Jul 16, 2020, 10:46 »
А какво разбираш под "светци",ако не е тайна.
Цитат
Но под светец разбирам истински светец, а не „воин на църквата“. Това е човек прогледнал отвъд материята и достигнал до истинската мъдрост.

Светец е човек видял Бога и духовният свят. И то не такъв, който със собствени сили е видял, а такъв на когото Бог му се е явил - нещо което не зависи от него.

Светци винаги е имало през всички епохи. Ще се учидиш ли, че и наши съвременници има такива. Това е нещо, което постоянно се случва. Много от тези даже не са били от църквата когато това им се е 'случило' - а чак след това се присъединяват към нея. Обаче почти винаги се случва някъде по периферията на църквата, без знанието и одобрението на висшето духовенство. След това, като минат години, църквата се оказва в 'небрано лозе' и не и остава нищо друго освен да ги канонизира за светци.


Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #671 -: Jul 16, 2020, 10:56 »
Цитат
Все карам Наката да оправим тези неща.
Какво да оправим?
Въобще, ама въобще не ми се пише по тези въпроси в тази тема, дето всичко е манжа с грозде - политика, руснаци, американци...... Но в друга тема бих коментирал.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #672 -: Jul 16, 2020, 11:13 »
Като например, каква е разликата между малък бог и божество. Това може да ми го дадеш с примери. Например Шива, какво е? Кришна, какво е? Най-важното, Агни, какво е? Кали, какво е? Вишну предполагам е тяхната версия на Бог-баща.

Намирал съм в индийските епоси, някои много яки работи. Например има един Яджнавалкия, който направо кърти. Говори толкова разбрано.

Опитвам се да оправя, как християнските йерархии се отнасят към източните. Понеже са с различни имена от сорта на архаи, власти, престоли и т.н. все по тройки, не успявам да ги вържа.

По тия въпроси, много се е трудила Блаватска и подробно ги е обяснила. Но на мен тя ми е много трудна за четене.

Трябва да се запозная по-дълбоко с индийските учения, но и те ми идват прекалено дълбоки и неразбираеми. Трудно е да си западен човек.

доп.
===

Всичките ни теми са турлю гьовеч. Това е защото смесваме актуални събития от последния час, през личните ни предпочитания до въпроси за екзестенциалността на света, както би казал един истински философ, а не дървен като нас. Добре, като мен. Не мога да говоря за други хора.
« Последна редакция: Jul 16, 2020, 11:19 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #673 -: Jul 16, 2020, 14:11 »
Леле дочаках това да го чуя по телевизия
https://www.bnt.bg/bg/a/biznest-krizata-e-i-vzmozhnost
БНТ = пропаганда , така че се радвам в момента :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #674 -: Jul 16, 2020, 14:29 »
Леле дочаках това да го чуя по телевизия
https://www.bnt.bg/bg/a/biznest-krizata-e-i-vzmozhnost
БНТ = пропаганда , така че се радвам в момента :)

Ще ми трябват много часове да изтегля клипа. Ако е по-дълъг може ден. Но самото заглавие е коректно. Кризата винаги е нова възможност за бизнеса да се нагоди и да печели дори повече от преди. Кризата е проблем и безпътица за обикновените хора. За бизнеса обикновено е златна мина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear