Автор Тема: Зареждане на Линукс от multi-iso flash drive с persistence file  (Прочетена 2562 пъти)

stoi4o2000

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Привет! Моля ако някой може да ми обясни как да заредя Mint17-cinnamon-32bit от easy2boot multi-iso flash drive, подготвено с RMPREPUSB с Persistence file. Направих всичко описано стъпка по стъпка в упътването на сайта на Easy2boot,но линукса се зарежда  без да запомня промените направени по време на работата. В root директорията създадох casper-rw 1 Gb,преименувах го на mint-rw както е указанието. Поставих mnu-файла в съответната папка и т.н. но не се получава.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Здравей и добре дошъл!
На твоя въпрос НЕ мога да отговоря :) , но бих ти предложил да пробваш да направиш флашката си с програмата Unetbootin. Тази програма автоматично създава файла за данни толкова голям, колкото и кажеш. Имам притеснения, че може да не става с всички дистрибуции, но може да се опита.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

stoi4o2000

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Да,ще опитам,ако прави multi-iso drive,иначе аз си имам линукс с файл за данни но не се зарежда от iso.Целта е с една флашка да си зареждам много неща,за да не трия и записвам непрекъснато...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не прави това, което искаш. Пробвай Sardu или Yumi
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stoi4o2000

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Нещо не разбрах. Винаги трябва да правим това,което искаме,да го повтаряме,умуваме,докато стане. И ТО СТАНА! Напук на всички писания с много опити,понеже имам много свободно време,опитвах ли опитвах и ТО СЕ ПОЛУЧИ НАЙ-НАКРАЯ! Ще разгледам и твоите предложения! Мерси за участието в темата!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ако ти го бях казал на теб, изречението щеше да има удивителна накрая, защото е заповедно. Понеже е с точка, явно се отнася до Unetbootin. Тази програма може да ти създаде зареждащо някаква система usb, но няма да я направи multiboot . Сега разбра ли ме  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stoi4o2000

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
"Явно се отнася" е в твоите мисли,аз не съм врачка. Отначало още писах,че говоря за multi-iso drive,значи всичко друго, дето казваш е вече напълно излишно. Трябва да се четат само редовете и да не се размишлява /стар съвет от маите/.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Няма нужда да се заяждаш
Можеш да кажеш как си си оправил въпроса, щото Unetbootin не прави multiboot usb-та.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.