Автор Тема: xorg  (Прочетена 1585 пъти)

antivirys

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Debian/ETCH 4.05 VMS
  • Window Manager: KDE
  • Music is like a dream ... Dream is like me !!!
    • Профил
xorg
« -: Dec 29, 2009, 16:45 »
Здравейте, наскоро си сглобих нов компютър дъно ASUS P5SD2-VM както знаете видео картата ми е вградена и е 256 мб обаче аз съм я пъснал на 128 мб :) със дебиан 5 съм и КДЕ 4 , обаче търса хорг-а , нещо немога да го отркрия , също така неможе да си намера дривери за видео картата , преди си подкарвах цс-а без проблеми на стария кошник , а сега ми варви на софтаре на 16 бит , графиката ми е зададена на 1280x1024 а ми е на 0.0ghz , въпроса ми е можете ли на някаде да ме насочите за да си настроя хорг-а и останалите работи
Цитат
debian:/home# lspci
00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 671MX
00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS AGP Port (virtual PCI-to-PCI bridge)
00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS968 [MuTIOL Media IO] (rev 01)
00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE] (rev 01)
00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00:03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
00:04.0 Ethernet controller: Silicon Integrated Systems [SiS] 191 Gigabit Ethernet Adapter (rev 02)
00:05.0 SATA controller: Silicon Integrated Systems [SiS] AHCI IDE Controller (0106) (rev 03)
00:06.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] PCI-to-PCI bridge
00:07.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] PCI-to-PCI bridge
00:0e.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)
00:0f.0 Audio device: Silicon Integrated Systems [SiS] Azalia Audio Controller
00:1f.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] PCI-to-PCI bridge
01:00.0 VGA compatible controller: Silicon Integrated Systems [SiS] 771/671 PCIE VGA Display Adapter (rev 10)
Мерси предварително  :)
Активен

shoshon

  • Гост
Re: xorg
« Отговор #1 -: Dec 29, 2009, 17:07 »
Може да греша, мо мисля че за SiS няма драйвери. Маи openchrome бяха за тях, но със съгурност няма 3D. Не.. чакай.. Бе я провери...може вече да има експериментално. Ама разбираш на къде бия нали?

Съвременните дистрибуции позлват xrandr вместо xorg.conf. Може да си намериш опитвания. Modеline Calculator също е добра страница.
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #2 -: Dec 29, 2009, 19:24 »
От SIS и VIA БЯГАЙ ДАЛЕЧ даже и да ти го подаряват,особено пък ако ще ги ползваш под линукс.С VIA пак имаш някакви шансове защото напоследък се "побратимиха" с линукс,но пак нещата не са на ниво.Драйвера за VIA  под линукс се казва openchrome,a не за SIS.не искам да те разочаровам много,но кофти марка си уцелил особено пък за работа под линукс.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #3 -: Dec 29, 2009, 19:54 »
От SIS и VIA БЯГАЙ ДАЛЕЧ даже и да ти го подаряват,особено пък ако ще ги ползваш под линукс.С VIA пак имаш някакви шансове защото напоследък се "побратимиха" с линукс,но пак нещата не са на ниво.Драйвера за VIA  под линукс се казва openchrome,a не за SIS.не искам да те разочаровам много,но кофти марка си уцелил особено пък за работа под линукс.
Напълно подкрепям. Имам лаптоп с вградено видео и чипсет на SiS и са най-кофти хардуера, който съм имал. Забрави за някакво 3D ускорение.... потърси в нета, имам спомен, че автора на видео драйвера на SiS за линукс беше казал, че никога няма да има поддръжка поради липса на "съдействие" от страна на производителя..... какъвто всъщност е най-често проблема с драйверите и линукс.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #4 -: Dec 29, 2009, 23:38 »
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=296886 - стар SiS но би могло да помогне  [_]3
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #5 -: Dec 30, 2009, 00:51 »
SiS-а трябва да върви с вградените драйвъри (даже съм виждала Убунту да върви на SiS-набъкано дънце, ама вървеше тежко и мъчно, че и рамчицата беше малко). Ако не върви, май няма кой да помогне, просто се откажи от прекалените гъзарийки и си потърси по-лека графична среда.
Активен

antivirys

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Debian/ETCH 4.05 VMS
  • Window Manager: KDE
  • Music is like a dream ... Dream is like me !!!
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #6 -: Dec 30, 2009, 03:27 »
разбрах ясно , но това се пак не пречи да си купа видео карта :) и да изключа вградената карта  ;) но се пак искам да ми дадете насока какво видео карта да си купа за дъното
Активен

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #7 -: Dec 30, 2009, 08:39 »
Nvidia - не защото съм пристрастен, а защото драйверите са светлинни години напред от на ATI.
И другите могат да потвърдят. Точният модел няма значение. CS ще върви на всички nvidia карти без проблеми.

п.с. 128 битова nvidia е около 2 пъти по бърза от 256 битова ATI под линукс, поне при мен!
Активен

nemanema

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #8 -: Dec 30, 2009, 08:59 »
разбрах ясно , но това се пак не пречи да си купа видео карта :) и да изключа вградената карта  ;) но се пак искам да ми дадете насока какво видео карта да си купа за дъното

Здрасти !
Цитираното :
P5SD2-VM
- LGA775 socket for Intel® Core™2 Duo/Pentium D/Pentium 4/Celeron D
- SIS 672+SIS 968
- SIS Mirage 3+ Integrated Graphics
- FSB 1066o.c/800/533MHz
- Single-channel DDR2 667/533
- 2x SATA 3Gb/s with Raid 0 and RAID1
- Vista Premium ready
Според мен си е морално старо и нефункционално, особено управлението на паметта (пък и 775 след два дена няма да се произвежда повече), сбъркал си в избора пич !
Остава ти сега само да наливаш пари за външна видео карта, която според мен трябва да е с NVidia чип за да ти е лесно и функционално. Не е болка за умиране, но си е гадно за потърпевшия, и дано тази дискусия послужи и на други четящи форума.
Обърни внимание при избора в каква кутия каква видео карта искаш да сложиш, и дали ще е достатъчен въздушният поток за да се охлажда. Не се хвърляй на нещо много скъпо, защото ще се окаже, че пропусквателната способност на северният пост ще е поне два пъти по-малка от възможностите на картата и ще си платил нещо, което не можеш да изцедиш до край.
Успех, и внимавай с избора на видео !
Активен

---=== мир и любов ===---

antivirys

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Debian/ETCH 4.05 VMS
  • Window Manager: KDE
  • Music is like a dream ... Dream is like me !!!
    • Профил
Re: xorg
« Отговор #9 -: Dec 30, 2009, 16:10 »
ами братле аз бях хванал промоция за този компютър 150 лева 1 гб рам  ддр2 процесор интел целерон дуал коре 2.2гхз със вентилатор интелски бох мисля че си заслужава , и си сложих старият хард и всичко ми лети нямам никакви проблеми за линукс , само една видео карта до 100 лева ще си зема но ми кажете каква :) btw : също така за тези работи от магазина си ми дадоха 3 години гаранцич
« Последна редакция: Dec 30, 2009, 16:12 от antivirys »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
xorg
Настройка на програми
draco 2 2112 Последна публикация Oct 13, 2004, 22:09
от
xorg 6.8.1
Настройка на програми
PAIN1 3 2203 Последна публикация Nov 08, 2004, 11:32
от PAIN1
Конфигурация на графична среда - Xorg
Настройка на програми
Apache 5 2630 Последна публикация Jan 17, 2006, 13:42
от poisoner
Xorg се стартира и се рестартира компютъра
Настройка на хардуер
asm22 3 2277 Последна публикация Jan 21, 2006, 19:03
от asm22
Xorg проблем
Настройка на програми
gqvola 2 1987 Последна публикация May 13, 2006, 22:21
от