Автор Тема: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!  (Прочетена 7101 пъти)

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #15 -: May 23, 2009, 07:00 »
Mikis, мисля че всеки ползващ Дебиан честно е предупреден, че използването на testing и sid е свързано с определени рискове. И винаги е вроятно и възможно да се получат проблеми - софтуера все пак се изпитва и не е проверен докрай.
Аз вече отдавна се отказах да ги ползвам и съм доволен от моят Debian Lenny.Все пак си ползвам отделни пакети от testing и проблеми засега нямам никакви. Но за КДЕ4 в Дебиан просто забрави - когато тази графична среда узрее достатъчно за стабилната версия, тогава да. Но на този етап няма смисъл.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #16 -: May 23, 2009, 16:17 »
Но за КДЕ4 в Дебиан просто забрави - когато тази графична среда узрее достатъчно за стабилната версия, тогава да. Но на този етап няма смисъл.
Изобщо не споделям мнението ти. С Debian Sid и KDE4 от него съм, проблемите ми са точно 0. Откакто KDE4 влезе в unstable съм с него и му се радвам :)
http://www.youtube.com/watch?v=LK-gBOlR-Dw
« Последна редакция: May 23, 2009, 20:27 от phantomlord »
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #17 -: May 23, 2009, 19:37 »
И аз като съм пробвал KDE от нестабилния дебиан съм останал с впечатлението, че горе - долу работи както се предполага, че трябва да работи. Друг е въпросът, че новото KDE по принцип не ми харесва...
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: gtk-qt-engine-kde4
« Отговор #18 -: May 24, 2009, 11:06 »
gtk-qt-engine-kde4 ми прави следния проблем с iceweasel - след затваряне и при опит да се пусне наново казва че вече има работещо копие на програмата. Някой ако е успял да намери решение на проблема да казва. Убивнаето с Control-Escape: Kill process не е достатъчно практично... но да кажем че мога да преживея редактирането на някой и друг файл на iceweasel  ::)
Активен

pvt

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #19 -: May 24, 2009, 15:53 »
mikis, за отмятане на точка 5. файлът rwkrename.desktop:

Код:

# Rename with KRename

[Desktop Entry]
Type=Service
Actions=RenameWithKRename;
Encoding=UTF-8
ServiceTypes=KonqPopupMenu/Plugin,all/all
StartupNotify=false

[Desktop Action RenameWithKRename]
Exec=krename %F
Name=Rename with KRename
Icon=krename


в ~/.kde/share/kde4/services/ServiceMenus
« Последна редакция: May 24, 2009, 15:55 от pvt »
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #20 -: May 26, 2009, 11:01 »
pvt,
едно голяаамо благодаря! :) [_]3 [_]3 Таман се чудех какво да правя с излизащите файлове от фотоапарата.

remotex,
тоя номер iceweasel и при мен го прави, само дето не съм сигурен, че е от gtk-qt-engine-kde4. Сега гледам, че вече са го вкарали и в Testing, значи ако е от него скоро трябва да се изчисти и този проблем.

Трябва да призная, че новото КДЕ има какво да покаже. Вече съм го настроил на 95% и ме е яд само, че не мога да си пусна ефектите заради старата машинка. Има и недомислици в някои приложения, като например да не можеш да скриеш лентите с инструменти в GwenView, но това не е плачка за умирачка.
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #21 -: May 26, 2009, 16:14 »
mikis и аз съм с testing но пакета за който говоря преди 2-3 дена го дръпнах от unstable ..и да от него е защото като го разкарах и iceweasel се оправи- тия дни ще пробвам с тестовия т.е. той как влезе в тестовия пак ли като *-kde или вече *-kde4?
 Само този проблем ми остана от КДЕ4 и другия е с прозрачността на иконите на декстопа - понякога прозрачността избива на шахматни квадратчета - със Ti4200 съм някой ако знае решение.
BTW: оправих се и със спирането на nepomuk server, mysql etc. :-) тук според мен малко прекалиха КДЕ4 ама какт о и да е...
Edit: 2009-05-26 20:00 - за съжаление още не се е появило в tesing - поне аз не можах да го видя: само старото gtk-qt-engine 1:0.8-4
« Последна редакция: May 26, 2009, 20:04 от remotex »
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #22 -: May 26, 2009, 21:04 »
При мен се получи така,че след преминаването към кде4,при стартиране на iceweasel или mozilla 3.5.10 (имам я в домашната си директория),и двата браузъра се стратират в режим "работа извън мрежата" и трябва да превключвам ръчно за работа в нета.Как да го оправя?Рових се в about:config,но нищо не открих.Изтрих си цялата директория .mozilla,но нищо не се получи - пак така се стартират.
И друго.Kpackage ми дава следната грешка:
Fatal Python error: pycurl: libcurl link-time version is older than compile-time version
Aborted.
Имам и синаптик,но съм свикнал с kpackage.Търсих в нета,явно това е грешка,засягаща много дистрибуции,но не открих ясно решение.Ако някой знае такова ще съм благодарен.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #23 -: May 26, 2009, 23:10 »
...
Edit: 2009-05-26 20:00 - за съжаление още не се е появило в tesing - поне аз не можах да го видя: само старото gtk-qt-engine 1:0.8-4
Да прав си, моя грешка. Просто веднъж инсталиран, после се показва с 'apt-cache search' и от там идва объркването. :(
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: KDE 4 в Debian Testing = пълна боза!
« Отговор #24 -: May 29, 2009, 18:18 »
Единия проблем го оправих - този със стартирането на лисицата в режим "работа извън мрежата".Оказа се,че незнайно защо ми е презаписан файла /etc/network/interfaces и е описана и мрежовата ми карта освен lo.При това обстоятелство network manager-а не я управлява и подава сигнал към браузър-а,че няма мрежа.
Коментирах редовете,свързани с мрежовата ми карта:

# The primary network interface
#allow-hotplug eth0
#iface eth0 inet dhcp

рестартирах и всичко пак си е на мястото.
Пиша горното с мисълта,че може да е полезно за някого.

Другия проблем (с kpackage) обаче си стои неразрешен.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws