Автор Тема: Edin goliam problem  (Прочетена 2228 пъти)

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Edin goliam problem
« -: Apr 25, 2005, 12:37 »
Zdraveite i me izvinete za kirilitsata, no kato prochetete za kakvo stava na vapros shte me razberete. Znachi sas SuSE 9.3 Professional sam. I taka reshih da si pusna TV-out na video kartata (GeForce 4 MX440 128MB, AGP8x, whit TV-out) za da moga da si gledam na TV-to. Tova sam go pravil pod 9.1 i 9.2. Napisah v xorg.conf
Цитат
   
Section "Device"
............
Option          "TwinView"
Option          "TwinViewOrientation" "Clone"
Option          "MetaModes" "1024x768,640x480"
Option          "ConnectedMonitor" "CRT, TV"
Option          "TVStandard" "PAL-B"
Option          "TVOutFormat" "Composite"

EndSection
E v 9.1 i 9.2 faila be XF86Config. Restartirah X servera i mi se poiavi niakakav bial ekran sas logoto na SuSE i pisese "simply change" iskashe mi user i parola. Napisah gi i vmesto mishka imah edno "X" Kato natisna liav buton na mishkata i mi pishe "Iconify, Resize, Move, Raise, Lower, Focus, Unfocus, Show Iconmgr, Hide Iconmgr, Xterm, Kill, Delete, Restart, Exit" Podredeni edno pod drugo. Imashe i edna conzola az napisah v neia "kde" i mi se startira KDE-to. Sled palen restart na compa, mi stoi samo tova. Kato napisha kde mi dava, che veche ima startiran menidjar na prozorctite.
Kak da si imam pak raboteshto KDE? Varnah si orginalnia xorg.conf (biah go kopiral za vseki sluchai), preinstalirah draiverite na video cartata.
Toza situatsia mi se slu4va pri 9.1 sled nadgrajdane na KDE-to, pri 9.2 sled nadgrajdane do 9.3 i mojebi oshte niakolko pati. Vsichkite pati format i preinstalirane inache nishto ne mi pomaga ot tova koeto znam. Tozi pat obache iskam da si go opravia bez preinstalatsia.
Kato dam Xterm i mi puska konzola pisha imeto na programata, poiaviava mi se edna reshetka s koiato orazmeriavam i tia tragva, no niama desktop, systembar i t.n.
Pedvaritelno blagodaria.
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

spawnman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 455
    • Профил
Edin goliam problem
« Отговор #1 -: Apr 25, 2005, 13:20 »
Прочетох цялата шльокавица ама не разбрах за кирилицата! След като има толкова статии и толкова добра подръжка на кирилица в конзолата и Х не приемам оправдания!
Иначе можеш да хвърлиш един едит на /еtc/sysconfig/desktop.
Активен

Mandriva Cooker
BlackBox

FV80503200 SL27J, 82437FX TSC, 128 (4x32) MB 72pin EDO, AHA-2940UW, ST34572W, M2513A, CDU521, CTL0024, 3C509b-TPC, 215R3PUA22, FP767-12

rpetrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 571
    • Профил
    • WWW
Edin goliam problem
« Отговор #2 -: Apr 25, 2005, 15:25 »
Еми стартира ти се twm.

Незнам от къде в SuSE се указва, кой да ти е "Window Manager"-а :-( (някой файл под /etc/...)
Активен

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Edin goliam problem
« Отговор #3 -: Apr 25, 2005, 15:41 »
Много Ви благодаря spawnman и rpetrov! Погледнах за файла     /еtc/sysconfig/desktop, но не намерих такъв имаше  /еtc/sysconfig/dysplaymanager в него бе указано да се стартира xdm като менаджер на прозорците. Премахнах го и не написах на негово място нищо (така е по дефаут), рестартирах и всичко се оправи.
И колко съм се смял (смейте ми се и вие) като видях, че заради три букви съм си преинсталирвал няколко пъти системата.
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

poisoner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 420
    • Профил
Edin goliam problem
« Отговор #4 -: Apr 25, 2005, 15:58 »
за такова нещо си форматирал, браво. Вече ше знаеш. И не се излагай друг път така да преинсталираш.
Активен

Buzly - All Videos and Movies
TOP MOVIES
маратонки онлайн

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Win & Lin na edin disk
Настройка на програми
thenext 6 3480 Последна публикация Nov 14, 2002, 11:12
от thenext
Edin problem s boot-cd
Хардуерни и софтуерни проблеми
ncn123 0 1458 Последна публикация Feb 19, 2004, 19:20
от ncn123
Problem s edin modul
Настройка на хардуер
defiler 1 1864 Последна публикация Jul 11, 2004, 16:00
от Uvigii
Goliam problem sus KDE i slackware 9.1
Настройка на програми
eNcLaVe 8 2430 Последна публикация Oct 01, 2004, 17:22
от eNcLaVe
Goliam problem
Настройка на програми
tou 2 1531 Последна публикация Jun 14, 2005, 15:59
от Agent_SMITH