Автор Тема: Въпрос към модераторите и администраторите.  (Прочетена 5888 пъти)

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Понеже нямате раздел критика ще си поставя въпроса тук.

Кога един модератор или администратор има право да заключва една тема, понеже ми се струва, че тук правилата са между другото и всеки от гореспоменатат върхушка си прави каквото иска. Защо нетер заключва отнесени теми, които са и без това в отнесен и ненужен раздел. Обосновката
Цитат
Този раздел е за разсейка, а не за основно занимание. Целта на форума е друга ;)
е малко смешна и неуместна. Сори, но и аз съм модератор във форум, макар че за момента е изключен и там се заключват теми когато нарушават правилата. Когато са на грешното място просто се местят.
« Последна редакция: Jun 18, 2009, 23:07 от neosofti »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Цитатът, който си показал, е относно добавката ми за ранговете. Не е свързан с темата.

Защо въпросната тема е заключена намекнах по-нагоре. Забелязах обиди и заяждания, забелязах и флейм - отново всеки си е запушил ушите и спори с радиото. Няма нищо лошо човек да си изрази мнението, но е безсмислено да се създават теми, които по количество на съдържанието могат да се издадат в томове, а няма решение и действие по решаването на проблема. Не ви се говори за Linux, но ви се обсъждат надълго и нашироко социални теми? Добре, всеки с интересите си, но сте сбъркали форума. Има по-подходящи места за целта.
Защо заключих темата, вместо само да я преместя в кошчето, където да си продължите флейма? А защо да пълните базата на форума с несъществена за целите му обемна информация? Ако продължава така, скоро тази информация ще стане повече от информацията за Linux и отворения код като цяло. Трябва ли да е така в този форум?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Модереторите в този форум го правят различен от морето от глупост, което се плиска наоколо. Моето лично мнение е, че ако въобще някой посещава и ползва форума, то е защото нивото му (за България) е доста високо. И то е такова, заради точно тези хора - модераторите.
От друга страна модераторите са хора, точно толкова податливи на влияние, притежаващи собствено мнение и заети, колкото и всеки друг. Така че в мен се таи само благодарност и симпатия към тях, макар че и аз съм си патил от модерирането им.
Активен

фонокартен телефонен апарат

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Момче като мен има малко постове, но мога да кажа, че съм прочел почти половината от постовете тука и смятам че neter си върши работата чудесно. И виждам тази критика за неуместна!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Ако продължава така, скоро тази информация ще стане повече от информацията за Linux и отворения код като цяло. Трябва ли да е така в този форум?

А какво лошо има? Линукс имаше нужда от големи обсъждания преди години, когато бяха проблемите. Сега всичко до голяма степен е изчистено. Какво да обсъждаме като ОСите ни просто си работят и нямат нужда от постоянно пилене?  ;)

В случая съм съгласен с neosofti:

Обосновката
Цитат
Този раздел е за разсейка, а не за основно занимание. Целта на форума е друга ;)
е малко смешна и неуместна.

Линуксоидите са хора все пак, да не забравяме. Т.е. имат нужда и от обсъждане на общочовешки теми, а не само компилиране на ядра и писане на код.
Активен

Без правила няма игра

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Какво да обсъждаме като ОСите ни просто си работят и нямат нужда от постоянно пилене?
Мда. Няма нужда от обсъждане. Идеите на отворения код се разбират от всички и са прокарани навсякъде, всички разбират от Линукс и не се нуждаят от помощ, Линукс е завършил развитието си, няма да има нови версии, не е нужно да се обсъждат нови идеи. Всъщност, какво правим тук? Дайте да накараме собствениците да закрият този безсмислен форум и да пуснат някой, свързан с нещо, около което има какво да се приказва... Zlatko, какви ги приказваш?
Линуксоидите са хора все пак, да не забравяме. Т.е. имат нужда и от обсъждане на общочовешки теми, а не само компилиране на ядра и писане на код.
Ами те и лекарите са хора, но не (или поне не би трябвало) да откисват целия ден в кафенето на болницата, докато народа умира, понеже видиш ли са сметнали, че медицината е стигнала връхната си точна, те са здрави и е по-добре да си киснат в кафето, понеже и те са хора.
Няма лошо да си пийнеш кафенцето (да си пуснеш мнението тук за каквото и да е), но нека не превръщаме този форум в кварталната кръчма-бардак (на каквито мязат разни други форуми), където всеки разбира от всичко, изприказват се куп спорове с радиото, губи се време и ресурс, а в крайна сметка полезен резултат никакъв. Това е специализиран форум с добри идеи. Както казах, има по-подходящи места за обширен диалог по социални теми. Това място не е тук.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Ех, ако...
... всеки потребител в секциите "Хумор" и "Живота, вселената и някакви други глупости"...

... имаше започнати теми не повече от една тема на месец ...
... имаше пуснати анкети не повече от една на 3 месеца ...
... имаше повече мнения във всички други секции събрани заедно ...


На 100% подкрепям neter и даже мисля, че подхожда прекалено меко към словоблудниците тука.

Ако някой се чувства обиден - явно има защо аз да ги пиша тези редове ;)
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
смятам че neter си върши работата чудесно. И виждам тази критика за неуместна!
Още един глас за neter........ не, че му е нужен де ;)
Съшо така съм на 100% съгласен с VladSun & BULFON.
Zlatko, както винаги е ясен - дай му да говори за всякакви теми извън Линукс & Свободен софтуер - казвам го съвсем доброжелателно, просто това са фактите.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Нещо почва да ми се губи свободната част или тя е само до софтуера...

@нетер - не видях чак толкова лоши думи, остри реплики да - но смятам в рамките на поносимото. Друг е въпроса, че това е преценка на съдията - кое е поносимо и кое не, поне докато няма точни дефиниции... До тогава съдията е този с най-голяма отговорност.

Както и да е, ако говорим за темата която започнах - единственото ми желание бе да видя как приемат другите тази релност, че наистина много смислени и будни хора не работят тук в България, и че според мен това е следствие на добре премерена и целенасочена политика от вън и от вътре. На мен ми стигат отговорите на активните, за другите пуснах анкета - дано види свят и тя.

Идат почивни дни - отпуснете се  [_]3

P.S. Уважавам правото когато е право и се съобразявам с него.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
neter, не разбирам какво се пищиса. В крайна сметка никой никого не кара насила да участва в дадена тема. На който му харесва ще участва, на който не - няма. Нали това е свободата (май сте забравили, че ГНУ/Линукс първо е свобода, а после технология  :-[ ) ?
Или може би при сегашните трафици тези мегабайти струват милиони, та ви се свидят?  ^-^
Активен

Без правила няма игра

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Нещо почва да ми се губи свободната част или тя е само до софтуера...
...

P.S. Уважавам правото когато е право и се съобразявам с него.

... какво е свобода и какво е свободия ... ;)

В този ред на мисли, не виждам някой тук да е *забранил* да се пускат теми в тези секции, но определено ми се струва, че този "flood" към тях трябва да се ограничи.

Честно казано, писна ми като отворя "Непрочетени публикации" 90% от тях да са теми от нетехническите раздели. Малко или много това ме облъсква от този форум, като не се свеня да кажа, че точно хората които пишат с тонове в тези секции и никой друг са виновни за това.

plamen_f - не попадаш даже в челната 20-ца, така че няма нужда да се оправдаваш ;) На всеки му се е случвало да потърси събеседници за нещо, което му се струва интересно ... при това без да досажда ;)
« Последна редакция: Jun 19, 2009, 15:16 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Хехе. Интересно е да прочетеш различните мнения.
Ок. Едно предложение от мен.
Добавяте едно правило, глупостите да не надминават 30% от съдържанието на форума. Тогава поне модераторите ще имат "правното" основание да санкционират такива теми.
Хм. Това май пак беше "flood". ;D

Както и да е. Исках просто да разбера причините. Ясно е че ще има хора заемащи за и против позиция, но когато искате да е тясно специализиран форум, защо сте нацвъкали този и без това излишен раздел?
 

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Ако беше на компютрите да решат за тези 30% максимум глупости, щеше да е като в католически пансион тук - сухо и конкретно. Хората все пак имат някакъв естествен интелект :)
Активен

фонокартен телефонен апарат

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
То като е тръгнало...
Ми аз не искам да питам всички какво мислят по дадена тема - искам да питам опредлен кръг - това сте Вие - за това питам тук.
Ако ще е само технология - нека да е (само, че напоследък хората тук технически проблеми имат от типа как да - защо това) - не е критика - пак е коментар (flood).
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Може в този разговор да категоризираме типовете въпроси - по качество, смисленост, далновидност :). Честно казано аз не знам кои въпроси са по-важни от кои други.
Какъв тип въпроси са достойни за великите умове тук? Как да реализираме суперкомпютър? Как се създава невронна мрежа от евтини PC-та? На това не мислите ли, че по-добре да се търси отговор в един от 2-та глобални форума (например), не в локалния български за Линукс?
Аз лично наистина имам проблеми от типа "как да...?". По сложните са ми интересни и ми е рови, по-простите просто ми се ще да отметна някак. Ако разговорът се проведе във форум (например този) и с нарастналият опит на хората да ползват търсачки, то следващият ще има отговор веднага. Т.е. дори и да е супер тривиален въпросът, отговор на такъв въпрос спестява много човешко време.
Активен

фонокартен телефонен апарат