Автор Тема: Премахване на рейтинга  (Прочетена 18172 пъти)

lunarvalleys

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #45 -: May 15, 2010, 17:25 »
споко, може и къде по-зле -- например съответния форум в дир.бг  ;D
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #46 -: May 15, 2010, 18:15 »
ах, тя ква била работата те мгиосниците били фокусници .
ти ги питаш а те почват да роват из други форуми и си качват реитинга от кошчета разни .
   ;D

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #47 -: May 15, 2010, 20:44 »
Гледам,че вече има промяна.
Един въпрос обаче - тези много звезди за декорация ли са?Ако е така - то по-добре да ги няма.Все пак тук е сериозен форум и може и без звезди,според мен.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #48 -: May 15, 2010, 20:59 »
Да, днеска разбрах, че предложението ми се е приело и ще се очакват предложения за нов рейтинг. А явно до тогава всички ще сме участници :)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #49 -: May 15, 2010, 21:07 »
Гледам,че вече има промяна.
Един въпрос обаче - тези много звезди за декорация ли са?Ако е така - то по-добре да ги няма.Все пак тук е сериозен форум и може и без звезди,според мен.
Бе нека има звездички, какво толкоз, малко шаренийка не е излишна иначе прекалено сериозно ще стане. Аз лично не съм против ранговете. По принцип те стимулират участниците да пишат, но в повечето случаи тези, които се стимулират пълнят форумите с несъществени публикации с цел бързо натрупване на брой коментари.
От друга страна броя на коментарите не е показателен за знанията и приноса на някого за даден форум.
Особено с ранга "начинаещ" също беше тъпо. Може някой новорегистриран да ползва Линукс от дълги години и да има доста задълбочени познания за системата, но като се лепне тоя етикет начинаещ става малко тъпичко.
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #50 -: May 15, 2010, 21:21 »
Ако някой някога реши да върне рейтингите ето едно интересно предложение от моя форум, който няма да назовавам тук сега:
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #51 -: May 15, 2010, 21:26 »
Ммм не ми харесват. Може би първите две - три да, но после: лоуреат, старши... Не не. Предложението което Марчето направи, беше много хубава - рейтинга да е насочен към форума, а не към титли.

PS: Магьостник или Ветеран, за мен е едно и също.
« Последна редакция: May 15, 2010, 21:34 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #52 -: May 15, 2010, 21:27 »
Пууууууууууууу  >:D

Тамън от месец, месец и нещо, два бях станал магесник и отново се сгромолясах. Хе-хе. И аз също смятах, че системата е тъпа, но това е само защото е преведена на български и се губи смисъла. Оригинално е да се знае, кой е по-стар потребител, а не кой е най-знаещ. Тоест новак, не е новак в тематиката, а в конкретния форум.

Иначе каква да бъде новата. Ами де да знам. Аз по принцип съм против такива системи, ако ще сме свободни да е анархия ;) Майтапя се, анархията не харесвам, но не обичам и началството, като всеки българин.

Много е популярно по пуберските, женските, лигавите и разни там форуми системата на кармата. Мисля, че не е толкова лоша. Ако потребителя ти дава +1, защото си му помогнал е малко по-малко субективен метод.

Понеже съм ламер, по-добро не мога да измисля, ама ако искат гениите нека се обадят с нещо по-конструктивно и ще оттегля предложението си.

И все пак идеята за свобода, равенство, братство (чети без рангове) май ми е най-близка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #53 -: May 15, 2010, 22:47 »
Звездите да са като в армията, почваш от една чертичка и т. н.   ;D  Началството да решава кой ще бъде повишен, по предложение на модератор (лобист некъв да се явява)  ;D
Абе аз се майтапя, но наистина ако ще ги има тези неща по-добре така, от колкото по брой постове. Даже се сещам за няколко потребителя, които биха били генерали от запаса  ;D
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #54 -: May 15, 2010, 22:56 »
офф 5 точки
---------------

c111100101 не казваш, ама чичо Гошо те издаде ;) От друга страна, ако бях админ на мафиотски вестник и аз бих се крил :P

Не сериозно, твоята класация е доста неутрална, но аз вече застанах против подобен начин за рейтинговане. Толостой е прав, че това е като в казармата. Правиш годините и дигаш лентичките, държиш фиктивен изпит и получаваш болтове. Ама, че си тъп на чепик, простете на кубинка, никой не го е еня.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #55 -: May 15, 2010, 23:42 »
Виждам, че промяната на сайта започна. Направихте педикюр и нов маникюр - ха да Ви е честито! Продължавайте в този дух....

Всеки ден Мара гиздава......

Марче, не визирам теб.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #56 -: May 16, 2010, 00:16 »
Гледах разни форуми. Само "Посетител" и "Редовен посетител" ми харесаха, понеже имаше разни рангове от типа на: "Активен", "Редовен член", "По-редовен член", който ми се струват доста гейско насочени :) :)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #57 -: May 16, 2010, 00:21 »
//off-topi backtolife то в тоя ред на мисли когато някой е баннат лесно може да се определи като "изпразнен-член" :)

По-темата, честито и от мен, че се премахна рейтинга. Който иска да дига левел да играе нещо.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #58 -: May 16, 2010, 02:16 »
Аз предлагам пък рейтинга да се изчислява на базата на дата на регистрация  :D
Явно е, че ще има доста недоволни потребители...

Сериозно:  Мисля, че замисъла на тази функционалност е малко глуповата... А да и се връзваш и да съдиш за човека по нея е още по-такава...
Всъщност аз за първи път се замислям, че съществува такова нещо...   ??? [_]3
« Последна редакция: May 16, 2010, 02:18 от run_time »
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #59 -: May 16, 2010, 07:16 »
офф 5 точки
---------------

c111100101 не казваш, ама чичо Гошо те издаде ;) От друга страна, ако бях админ на мафиотски вестник и аз бих се крил :P

Не сериозно, твоята класация е доста неутрална, но аз вече застанах против подобен начин за рейтинговане. Толостой е прав, че това е като в казармата. Правиш годините и дигаш лентичките, държиш фиктивен изпит и получаваш болтове. Ама, че си тъп на чепик, простете на кубинка, никой не го е еня.
От никого не се крия и не пиша тук да се рекламирам! Не съм и от хората, които ще тръгнат да убеждават някого в нещо по всякакъв възможен начин. Ако някой има интерес да говори на темите които ме вълнуват да заповяда. От друга страна всеки малко  по-любопитен ако погледне къде е качена картинката ще разбере каквото му трябва.

Относно рейтингите в някой форуми има възможност самите потребители да оценяват другите по своя преценка. Тоест ако ми харесва някой какво е писал и как ми е помогнал за разрешаването на даден проблем аз гласувам за него и съответно рейтинга му се повишава.
Активен