Автор Тема: Премахване на рейтинга  (Прочетена 17971 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #75 -: May 17, 2010, 21:52 »
Аз още преди застанах против всякакви рангове, повечето магесници също. Тук по-скоро се обсъжда, ако ще го има "злото", кое да е по-малкото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #76 -: May 17, 2010, 22:39 »
Баш БРАВОС ;D ;D ;D [_]3 [_]3 [_]3.Махнахте ги най-накрая тия рейтинги.Преди бях магьосник и почвах да се чувствам като такъв.По едно време се чудех дали пък да не омагьосам някого/я ;D ;D ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #77 -: May 18, 2010, 00:03 »
Без рейтинги,без звезди и всякакви такива.Само с брой постове (за информация).
Който може и помага,то се усеща.
И смятам,че който помага не иска рейтинг.Потвърждават го и мненията на някои преждеговоривши.
Който си иска рейтинга - да ходи да се снима с ореолче вместо с него.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #78 -: May 18, 2010, 08:57 »
Тия рейтинги бяха последния проблем на форума и такива дискусии само показват как няма реални проблеми за обсъждане... Поне разкарайте тия идиотски надписи "Участник" - видимо сме участници, щом сме тук... Все повече си мисля, че място като stackoverflow/superuser/serverfault е организирано хиляда пъти по-добре от един форум, особено като става дума точно за търсене на помощ.
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #79 -: May 18, 2010, 10:44 »
Лорде, сър

При цялото ми Уважение към Вас позволете ми да не се съглася с Вашето мнение. В този форум напоследък все повече се разискват сериозни теми от проблематиката в линукс като:
  • Тема за помиярите;
  • Ода за чорапите и друго бельо;
  • Да простираме или не (бельото ли??) на предната си тераса и как го правят французите да речем;
  • Плетиво (на няколко куки) от косми на хора и други животни;

и много други почти философски теми.

Така, че моля Ви най-учтиво променете името на букмарка си за този форум на "линукс философия" или "какво да четем когато нямаме работа и имаме време за трепене"

С пожелание за приятен ден към Вас и всички съфорумци,

един почти напуснал форума (поради липса на време за тепене - моля не мислете, че не харесвам обсъжданите теми - особенно тази)
 plamen_f (бивш магьосник)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #80 -: May 18, 2010, 11:28 »
От двете последни мнения, за мен по-полезно беше първото.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

tyuio

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #81 -: May 18, 2010, 12:31 »
Какъв ми е сега кяра да спамя и флеймя тука като не мога да съм магесник? Всичко мара втасала та това оправила. Никой от вас не каза нито един сериозен довод за това че рейтинга трябва да се махне, понеже това няма да промени статуквото нито количеството празни приказки, изписани тук от повечето включително и от мен.
Когато има сериозен проблем, а той тук е на лице не знам защо у нас ама не само де ами и на други места по света се започва от нещото което има най малка тежест и не решава абсолютно никакъв проблем реално.
Искам някой в прав текст да обясни как баш това нещо помага на форума, сайта и идеята която уж е въплътена в него?
Как това ще убеди мен или който и да било да престанат да се вясват тука само за да си побъбрят празни приказки? Как точно това реши проблема който уж рейтинга е създал?
Общността на Линукс у нас доказа че е абсолютно същото като и всички субобщества ,
разни сдружения и групи в нашата скапана държава и народ. а тоест разединено и занимаващо се с не само маловажни а направо гротескни "проблеми" и ще си остане общност на банда дето могат само да се нарекат "различни" само по това че на онова свое мъртво желязо компа имат нещо дето не се среща често на останалите.
Тоест с други думи "Аз съм помиярско куче ама за разлика от другите кучета имам краста и това ме прави различно от тях".
Активен

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #82 -: May 18, 2010, 13:02 »
Рейтингите помагат, ако са базирани на смислен критерий - например брой полезни отговори. В stackoverflow.com например някой пуска въпрос, някои хора му отговарят, други гласуват кои са най-добрите отговори и накрая човек задал въпроса избира верния за него отговор. Това поражда една много добра оценка на компетенциите на хората - обикновено тия с най-големия рейтинг наистина дават най-добрите отговори. Причината за това е проста - точки към рейтинга не се дават просто, защото си написал нещо, а защото някой го е харесал/намерил за полезно. Тука от най-добрия Линукс портал в България взе да става пълна пародия...
Преди 5 години като влизах тук поглеждам темите - интересна дискусия тук, интересна дискусия там. И се включвах в тях - сега като видя темите - повечето са или напълно идиотски - на повечето въпроси е по-лесно да им намериш отговора в google отколкото да се хабиш тука, или въобще нямат нищо общо с линукс и така. Какво точно да дърви човек на такова място... Силно се надявам нещата да се променят, но без някоя сериозна реорганизация на самия портал, а и на екип зад него не вярвам това да стане.
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #83 -: May 18, 2010, 13:42 »
А какъв е проблема примерно някой сериозен потребител, който години наред е помагал качествено на народа тук да разпусне малко с някоя тема за развлечение или забавление примерно.
Иначе пък да вземат да превърнат форума в някакво хай-тек място, където пишат като роботи само някакви супер гурута без чувство за хумор и неспособни да разпуснат.
Наистина обезспокояващо е, че качествените теми намаляват за сметка на развлекателните и дори идиотските, но какво да се прави, за всичко си има причини.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #84 -: May 18, 2010, 21:30 »
А какъв е проблема примерно някой сериозен потребител, който години наред е помагал качествено на народа тук да разпусне малко с някоя тема за развлечение или забавление примерно.
Иначе пък да вземат да превърнат форума в някакво хай-тек място, където пишат като роботи само някакви супер гурута без чувство за хумор и неспособни да разпуснат.
По повод горното ще си разреша да дам пример с един друго форум в който се броят само постовете в нормалните раздели, тези в празните приказки ги има като бройка само в страницата на профила. И там постове извън темата се трият (обикновено), а не остават както тук:
редакция от neter: Изтрито, съгласно т.5 от правилата на форума.
Нетер, това е само пример, не се засягай
Наистина обезспокояващо е, че качествените теми намаляват за сметка на развлекателните и дори идиотските, но какво да се прави, за всичко си има причини.
За да има повече теми (качествени) трябва публичност, разпознаваемост на марката, реклама, визия... (и сигурно още много неща)
« Последна редакция: May 18, 2010, 21:32 от romeo_ninov »
Активен

0x2B|~0x2B

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #85 -: May 18, 2010, 22:31 »
//извън темата

Нетер, това е само пример, не се засягай
Навици от стария софтуер на форума, където нещата бяха различни. Още одеве Марчето ме нави да си променя навика :)

//по темата

Досега не съм се изказвал по тази тема, и не мислех да го правя, но да не оставям поста си само в офтопик ;D По принцип съм на мнение, че тези рейтинги не вършат никаква работа, така че може да се счита, че позицията ми е въобще да ги няма - виждам ги само като излишни заявки при зареждането на страниците. Но не биха ми правили впечатление, ако ги има, така че, щом има потребители, които им се радват, нека ги има. Не бих могъл да дам добро предложение какви да бъдат :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #86 -: May 18, 2010, 22:37 »
//извън темата

Нетер, това е само пример, не се засягай
Навици от стария софтуер на форума, където нещата бяха различни. Още одеве Марчето ме нави да си променя навика :)

//по темата

Досега не съм се изказвал по тази тема, и не мислех да го правя, но да не оставям поста си само в офтопик ;D По принцип съм на мнение, че тези рейтинги не вършат никаква работа, така че може да се счита, че позицията ми е въобще да ги няма - виждам ги само като излишни заявки при зареждането на страниците. Но не биха ми правили впечатление, ако ги има, така че, щом има потребители, които им се радват, нека ги има. Не бих могъл да дам добро предложение какви да бъдат :)
Ако са по-реалистични и обективни, както дадох пример по-горе ще са някаква оценка (субективна, но кажете ми какво е абсолютно обективно) на сериозните постове на участник във форума. Ако се съчетае с маркери за полезни постове и/или благодарности и/или точен отговор на въпроса картината ще стане още по-пълна и ще помогне на хората да се ориентират относно истинността и довереността на даден отговор
Активен

0x2B|~0x2B

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #87 -: May 19, 2010, 00:00 »
stackoverflow е много хубав сайт, най-хубавото е че позволява гугъл да го индексира като хората. Вече не знам за колко неща ми е помогнал доволно много и се замислям ако има "donate" да им пратя някой лев символично да ги подкрепя.

От друга страна, съществуването на темите за хумора, сатирата и кошчето, силно уронват линукс-бг, поне в случаи където търсиш нещо из гугъл. Просто защото обикновено попадаш на някой оф-топик в някоя дълбокомислена тема от кошчето. Та не би било зле да се направи така че въобще да не се индексират, защото така или иначе няма смисъл.

От друга страна са много добро място за тролстване :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #88 -: Jun 01, 2010, 18:31 »
Ето едно предложение:

Регистриран -  0 мнения
Новак - над 1 мнение
Ентусиаст - над 50 мнения
Потребител - над 100 мнения
Редовен потребител - над 500 мнения
Пристрастен - над 1000 мнения

За броя на мнения не съм пристрастен. Просто не си спомням как бяха преди и на колко се сменяше ранг-а.

ПС: Moderator и Administrator си остават както си бяха (червени, зелени и т.н).
« Последна редакция: Jun 01, 2010, 18:36 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #89 -: Jun 01, 2010, 18:47 »
Добре де нали вече няма рейтинг аре да я заебем тая тема, че взе да става наистина досадно. Ти нали беше да няма рейтинг ся какво правиш?
Активен