Автор Тема: Помощ за захранващо кабелче..  (Прочетена 22602 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Имам сървърно дъно GA-7TESM с два процесора x5670. Имам две захранвания за едното (Thermaltake Smart SE 730W) ми казаха, че ще ми трябва специално кабелче за да захраня и вторият процесор на дъното. Чудя се обаче huntkey x7 900w, който също имам дали си няма такова кабелче в комплекта (защото имам и това захранване и мога да ги разменя). Може ли да ми покажите снимка как трябва да изглежда това кабелче с което ще мога да захраня и вторият си процесор - просто да проверя дали го нямам налично сучайно
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #1 -: Feb 14, 2018, 20:53 »
Захранванията които имаш са за обикновени дъна. А за това сървърно дъно ще ти трябва друго захранване, което има по-особени букси. Тези букси са от двете страни на голямата захранваща букса. Другия вариант е да си търсиш букси или някакви преходници, или да режеш и запояваш кабели, и ако не си наясно какво правиш ще получиш добра димка. Инструкцията за това дъно можеш да дръпнеш от тук https://www.manualslib.com/manual/428899/Gigabyte-Ga-7tesm.html на страница 21 са описани буксите и какво трябва да има на тях.
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #2 -: Feb 15, 2018, 21:43 »
Захранванията които имаш са за обикновени дъна. А за това сървърно дъно ще ти трябва друго захранване, което има по-особени букси. Тези букси са от двете страни на голямата захранваща букса. Другия вариант е да си търсиш букси или някакви преходници, или да режеш и запояваш кабели, и ако не си наясно какво правиш ще получиш добра димка. Инструкцията за това дъно можеш да дръпнеш от тук https://www.manualslib.com/manual/428899/Gigabyte-Ga-7tesm.html на страница 21 са описани буксите и какво трябва да има на тях.
мерси. за съжаление не съм наясно и търся букси или някакви преходници, Можеш ли да ми дадеш линк към тия преходници, които трябва да купя?
Реших да ползвам Thermaltake Smart SE 730W, така, че за него питам.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #3 -: Feb 15, 2018, 23:03 »
Може би нещо такова  https://desktop.bg/cables-vcom-CE312015m  или  https://www.ebay.com/itm/ATX-4-Pin-Male-to-8-Pin-Female-EPS-Power-Cable-Cord-Adapter-CPU-Power-Supply/263188330864  Ще ти трябват 2 и трябва да имаш 2 4-пинови букси към които да ги закачиш
« Последна редакция: Feb 15, 2018, 23:05 от petar258 »
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #4 -: Feb 16, 2018, 01:54 »
Може би нещо такова  https://desktop.bg/cables-vcom-CE312015m  или  https://www.ebay.com/itm/ATX-4-Pin-Male-to-8-Pin-Female-EPS-Power-Cable-Cord-Adapter-CPU-Power-Supply/263188330864  Ще ти трябват 2 и трябва да имаш 2 4-пинови букси към които да ги закачиш

на захранването (Thermaltake Smart SE 730W) ли ще ми трябват две 4-пинови букси?  не можеш ли да го видиш дали има?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #5 -: Feb 16, 2018, 08:34 »
Намери си тия букси и си ги свържи към изходите на PSU-то. Ако няма къде - запой ги към правилните линии. Демек ги разклони.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #6 -: Feb 16, 2018, 11:53 »
с такова не става ли също?
https://www.amazon.co.uk/akasa-AK-CB051-PCIe-ATX-adapter/dp/B0027FFRQI

На буксите дето са за захранването на видео картите PCIe (6+2) също излизат +12v. даже и да няма две свободни букси от предните, все ще има една свободна PCIe за видеокарта. Та може да си захрани дъното с един такав и един с онакъв преходник.

Чудя се като служат все за едно и също, защо не са ги направили по един и същ стандарт, ами трябва да са различни?

Обаче внимавай, че женското 8 пиновото (PCIe) за видеокартата и женското 8пиновото ЕPC за дъното твърде много си приличат, обаче не влизат! в един друг и са различни!

А тея от Thermaltake (Smart SE 730W), много умни бе! Всичките му кабели черни! :o Щото сме различни.

« Последна редакция: Feb 16, 2018, 12:47 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #7 -: Feb 16, 2018, 13:43 »
Накратко ако купя две бройки от тези: http://nikem-bg.net/computer-components/VCom-Adapter-ATX-P4-to-8pin-EPS-CE312-0.15m/ ще станат ли нещата? това ли е всичко което трябва да купя?

И къде в Thermaltake Smart SE 730W трябва да ги мушна? може ли да ми покажите на снимка? Моля ви.
 
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #8 -: Feb 16, 2018, 14:26 »
Куплунга на захранването e разделен на две 4+4. Единият преходник със сигурност влиза в едната чертворка. За вторият преходник дали ще влезе във втората четворка, не съм сигурен. Някой който е по подговен да се изкаже. ::)

И къде в Thermaltake Smart SE 730W трябва да ги мушна? може ли да ми покажите на снимка? Моля ви.
в средната картинка на горният ред, дето пише CPU.


Обаче ако съм на твое място такова захранване само с черни кабели никога не бих си взел!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Трябва да са цветни за да виждаш какво към какво влючваш - жълти кабели(+12v) на преходника кък жълти кабели(+12v) на за захранването, черни(маса) към черни(маса). червени(+5v) към червени(+5V).


« Последна редакция: Feb 16, 2018, 14:51 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #9 -: Feb 16, 2018, 15:08 »
Може би нещо такова  https://desktop.bg/cables-vcom-CE312015m  или  https://www.ebay.com/itm/ATX-4-Pin-Male-to-8-Pin-Female-EPS-Power-Cable-Cord-Adapter-CPU-Power-Supply/263188330864  Ще ти трябват 2 и трябва да имаш 2 4-пинови букси към които да ги закачиш
Е сега при кой е захранването? От това което се вижда в интернет не става много ясно дали са две еднакви. И това не е само за втория процесор, а по една букса за всеки процесор. Затова са две на дъното и ако не включиш едната, единия процесор няма да работи. Мога да дойда да видя и да ги включа където трябва но трябва да ми пратиш пари за пътя за двете посоки плюс още 25 лв командировъчни това за един ден :) :)

на захранването (Thermaltake Smart SE 730W) ли ще ми трябват две 4-пинови букси?  не можеш ли да го видиш дали има?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #10 -: Feb 16, 2018, 15:41 »
Ами направо юзера да направи някоя хубава снимка на туй неговото PSU, какви конектори има. И тука бабите Ванги да почват да гадаят, къде аджеба да свърже допълнителния конектор.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #11 -: Feb 16, 2018, 20:33 »
Ами направо юзера да направи някоя хубава снимка на туй неговото PSU, какви конектори има. И тука бабите Ванги да почват да гадаят, къде аджеба да свърже допълнителния конектор.

снимка 1
снимка 2
снимка 3 кабела за процесора
снимка 4 - спецификации които не разбирам

снимка 5 - някакъв допълнителен кабел от комплекта с кабели на захранването - имам 2 броя такива.

сега може ли да ми кажете по-ясно?
« Последна редакция: Feb 16, 2018, 20:36 от ignorant »
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #12 -: Feb 16, 2018, 21:57 »
Допълнителните кабели изглежда са за PCI-E и няма да ти помогнат. Мъглата обаче става по-голяма защото на картинките в интернет за това захранване няма 8-пинова букса. И е добре да се мерне с мултицет дали отговаря на описанието от инструкцията за дъното. Ако е  каквото трябва ще ти трябва още една такава. Ако няма 4-пинови букси както е на картинките не знам къде ще я сложиш. Остава да се режат и запояват кабели. И не знам защо не си купи един сървър втора ръка ами се занимаваш с неща които не разбираш.
« Последна редакция: Feb 16, 2018, 22:05 от petar258 »
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #13 -: Feb 16, 2018, 22:19 »
Допълнителните кабели изглежда са за PCI-E и няма да ти помогнат. Мъглата обаче става по-голяма защото на картинките в интернет за това захранване няма 8-пинова букса. И е добре да се мерне с мултицет дали отговаря на описанието от инструкцията за дъното. Ако е  каквото трябва ще ти трябва още една такава. Ако няма 4-пинови букси както е на картинките не знам къде ще я сложиш. Остава да се режат и запояват кабели. И не знам защо не си купи един сървър втора ръка ами се занимаваш с неща които не разбираш.
Няма 8-пинова букса? на кои картинки в интернет? може да си гледал попогрешка за друго захранване? може лида покажеш кои картинкиси гледал?! тотално ме обърквате..

Моля те просто ми дайте линкове към конкретни неща, които трябва да купя. Така като ми обяснявате някакви неща които не разбирам още повече ме обърквате :(  Трябват ми просто линкове към конкретни кабели, които да купя и да ми кажете къде да ги мушна.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Помощ за захранващо кабелче..
« Отговор #14 -: Feb 16, 2018, 22:32 »
Е по-горе Naka където е дал снимка, това се намира в интернет за тоя модел захранване. Линкове няма как да ти дам защото явно трябва да се прави нещо нестандартно, примерно да си купиш кабелче за което съм дал линк, да отрежеш кабелите, да отрежеш и кабелите за единия PCI-E кабел който имаш и да свържеш 8-пиновата букса с червената букса. Да я включиш в червената букса на кутията, да се молиш да си направил всичко правилно и тази букса да носи товара без проблем. Ако това е твърде сложно за теб, намери някой който може да ти го направи. Този който ти е продал дъното сигурно има представа. И естествено няма да е безплатно. Аз повече няма да пиша щото имам чувството че отсреща е някое дете което много иска някой да му свърши всичко без да плаща за това.
Активен