Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 164   Надолу

Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191612 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #150 -: Apr 08, 2020, 09:55 »
Имах предвид, че точно мисленето му е повредено на този човек. Че говори небивалици. Че преиначава информацията, за да я изопачи в свой интерес.

Реално погледнато последното може да се отнася до всеки човек в различна степен, защото хората сме субективни същества. Не е непременно лошо, но все пак трябва да се стараем да гледаме поне малко обективно на нещата.

Но пък, след като на теб ти допада, какво говори този, то нито искам, нито мога да те спра да го слушаш. Просто си казах мнението.

Понеже наскоро Румен даде едни връзки за прочутия вирус „Корона“, то и аз ще дам връзка към интервю на най-любимия ми учен (писател, футоролог, драматург, цигулар и какво ли още не) на планетата (Тимен Тимев). Интервюто е в две части:

https://www.youtube.com/watch?v=CpoQa6wPr0Y
https://www.youtube.com/watch?v=fsZisc_AFuU

Забележи, че толкова голямо доверие имам на този човек, че мога да се подпиша под всяка негова дума, а още дори не съм намерил време да го преслушам.

Откакто е карантина, времето ми рязко намаля. Трябва да обръщам непрекъснато внимание на домашните.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #151 -: Apr 08, 2020, 15:54 »
Човек да не мое да ошиба нещо. Егати епидемиите.

   Че аз не съм спирал да ходя по жени,не знам за каква пандемия
става на въпрос.  ;D



   Около 600 заразени на близо 7 000 000 население...
Що за пандемия е това !?!
Работят ви,и то много тънко ...

« Последна редакция: Apr 08, 2020, 15:57 от spec1a »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #152 -: Apr 08, 2020, 19:35 »
...
Интервюто е в две части:
...
https://www.youtube.com/watch?v=CpoQa6wPr0Y
https://www.youtube.com/watch?v=fsZisc_AFuU
...

https://www.youtube.com/watch?v=fsZisc_AFuU

Video unavailable
This video has been removed by the uploader

PS: Един последен въпрос: знаете ли кой беше първият град в света с пълно покритие на 5G? Да, Ухан.
https://www.youtube.com/watch?v=zFN5LUaqxOA

PS2: This video has been removed for violating YouTube's Community Guidelines.  :o
« Последна редакция: Apr 08, 2020, 20:19 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #153 -: Apr 08, 2020, 20:18 »
   Около 600 заразени на близо 7 000 000 население...
Що за пандемия е това !?!
Работят ви,и то много тънко ...

Мдаа, работят ви,и то много тънко ... 600 заразени от колко изтествани
не повече от 602 теста - 2 лично на тиквоний дето дадаха фира т.е. не му трябваха щото е толко обтекаем че него нищо не го лови  ;D

и защо другите държави обявяват и смъртноста, само и нас за умрелите ..или хубо или нищо, напоследък все нищо та трябва да ровим из форума линка за сайта (па макар и само конзолно) дето дава статистиката за целия свят та белким разберем колко е уморил по света И У НАС  ???

П.П. А за линковете дето зачезнаха в тубата ами... опраскаха ги - като няма женско  :P
« Последна редакция: Apr 08, 2020, 20:20 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #154 -: Apr 08, 2020, 20:42 »
Преди малко сколасах да излушам интервюто. Много силно, но те всичките на Тимен са такива.

п.п. Да и аз останах неприятно изненадан, че Борко е свалил втората част. От неделя до днес е размислил и я махнал. Защо, не знам. Но тя е била точно за петото поколение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #155 -: Apr 08, 2020, 20:46 »
Преди малко сколасах да излушам интервюто. Много силно, но те всичките на Тимен са такива.

п.п. Да и аз останах неприятно изненадан, че Борко е свалил втората част. От неделя до днес е размислил и я махнал. Защо, не знам. Но тя е била точно за петото поколение.

Линка който са махнали също е за връзката между Короната и 5-G (има един pdf, него го изчетох)
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #156 -: Apr 08, 2020, 21:40 »
Go_fire, Технополис работи, защото доколкото знам е на Кой мислиш. Това не е въпрос а отговор.

Тази работа с 5G нещо много ми напомня за една научнофантастична книга която четох като дете - нарича се "Владетелят на света" от Александър Беляев.

Що се отнася до генерал майор професор доктора Годжи с нелепата генералска униформа, той манкира, защото цялата им "информация" е на базата на 200-300 теста дневно, което е направо нищо. За сравнение, Германия прави 350 теста на 100 000 население, а ние на 6000000 население. Според мен, надяват се на извънредното положение да им свърши работата, главата в пясъка, пък каквото стане, без да се бръкнат в джоба за тестове. Затова на сутрешния цирк наречен изявление на щаба се държат гузно, къде отговарят на въпроси, къде не им изнася и се правят или на неразбрали или нападат този който задава въпросите.
 
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #157 -: Apr 08, 2020, 21:53 »
И все пак българина няма капка дисциплина и това не се дължи на Шиши. Днес се наложи да наруша карантината по работа. Бях в нарушение, защото нямах бележка. Най-краткия ми път минаваше през парка. Ами, какво да кажа. Беше пълно с народ. Включително бяха насядали по пейките. Включително с деца. Включително на всяка възраст и дори тази застрашената.

По улиците навсякъде също си щъкаха безцелно като гугутки. Днес били обявили, че отварят и пазара! Единствено ми се стори, че има една идея (ама само една) по-малко коли да се движат и да са паркирани безогледно.

Това е. Българина няма капка дисциплина.

п.п. Историята има и продължение. На връщане минах през кварталния магазин. Докато чаках отвън, споделих наблюденията си с един от тази, опасната възраст. Реакцията? Не можело хората да седят затворени!!! Аз как мога? За това време имам три ходения до Кауфланд. Сиреч имам пропусната седмица.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #158 -: Apr 08, 2020, 22:33 »
На мен лично най-много ми тежи, дето не мога да отида някъде със семейството си на излет в планината извън туристическите маршрути. Не виждам това с какво може да влоши епидемиологичната обстановка. Хората имат нужда да изпуснат малко парата. Според мен не трябваше да забраняват да се излиза от големите градове, а само да се влиза. Можеха да забранят например достъпа и до малките градове, като оставят свободен достъпа до селата. Да е разрешено излизането от града, като после да можеш да се върнеш с личната си карта по адресна регистрация. Аз примерно като съм от Варна, да мога да изляза от града с колата с жената и децата и да отида например на село. Там и без това почти не останаха хора и няма кой да заразя. По пътя няма да мога да влизам в Добрич, Девня, Шумен, Нови Пазар и т.н., защото нямам адресна регистрация там и съответно никой не мога да заразя. Сега е по-лошо положението, защото хората се тълпят по парковете и улиците.

Българинът отначало се уплаши, дори се паникьоса и хората спазваха мерките. Затова се стълпиха и по кауфландите, с идеята да изкарат дълго без да излизат. Не може обаче да се живее вечно в страх и ужас като затворник. Всеки не може да издържи психически. Не вярвам при другите народи да е по-различно. Просто там където издържат, ограничителните мерки имат повече връзка със здравия разум.
« Последна редакция: Apr 08, 2020, 22:35 от vektorman »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #159 -: Apr 09, 2020, 00:30 »
Гладът е по-силен от промиването на мозъци, доказано е, че е по-силен от доста неща...

Във всяка изява наште политици показват, че не стават, за лошо, за хубаво, даже и за парлама... - ни стаат. Аз имам обяснение - "щото са дебели", или вече са станали такива...
А помните ли онова момче, дето се самозапали във Варна, за едната идея само, че така ще може да се стори нещо? (Сетих се за тоя клип и после се сетих за случката.)

Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #160 -: Apr 09, 2020, 04:01 »

Във всяка изява наште политици показват, че не стават, за лошо, за хубаво, даже и за парлама... - ни стаат. Аз имам обяснение - "щото са дебели", или вече са станали такива...
Щото в БГ няма наследствени политици - има наследствени партийни секретарчета, комсомолски другарчета и техните дечица. След 9-ти изтрепаха интелигенцията и остана само селската пасмина полуграмотни тъпанари. Същото е и за бизнеса, науката и културата.
« Последна редакция: Apr 09, 2020, 04:03 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #161 -: Apr 09, 2020, 04:11 »
Гога, често ще ти кажа, че карантината не ме интересува. Не се съобразявам изобщо.
Което ме поставя в категорията на недисциплинираните. Обаче власт, особено такава, която е събрана от идиоти, не мога та търпя.
Още повече, че както съм казвал и тук, са ме обучавали лекари. Много добри. Не за вируси и прочее зарази, обаче имаше много за работата на имунната система, та и това беше засегнато до известна степен. Година и половина съм правил всеки ден презентации, а на тях не рядко присъстваха и медици. Някои са ме питали, какво съм завършил и не съм имал нито една забележка от тях, за това, което съм говорел. С всичко това искам да кажа, че имам достатъчно познания, за да различа идиотизма, когато го видя. А в момента той просто свети, блести, изпъква. Две неща, които не мога да си ги обясня с нищо друго, освен с липса на воля. Иначе, нежелание. Нямаше вирусолози в националния щаб, а и все още май няма. Не следя вече, а и не ме интересува. Това е най-първото, най-простото нещо, което е нормално да хрумне на човек в такава ситуация. Да се консултира със специалист. Но не, този, който определя, какво да се говори ( а иначе нищо не се прави ), е хирург.
Второто нещо... Няма лекарство и това е ясно. Няма сигурно лечение и това също е ясно. Остава едно единствено нещо, което може да се справи с вируса. И то е най-доброто - собствената ни имунна система. Никой от онези нещастници ( и го казвам с чиста съвест и не ме интересува, дали ще засегна някого, дори са надявам на това )... та никой от онези не обясни на хората, как да подпомогнат имунната си система.
Не можеш да тръбиш, че правиш всичко възможно за борба с вирус, който причинява респираторни проблеми и в същото време да продължаваш да внасяш буклук и да го гориш, бе очистващи инсталации. Да нямаш маски, да нямаш предпазни средства за хората, които се борят с това и да трябва медиите да се намесят, да се разбере всичко, за да се направиш, че правиш нещо.
Второто нещо... Пет милиарда лева се стопиха за две седмици. Сега ще теглим заем от още десет. Това са петнадесет милиарда лева. В допълнение към още петте, които може да ползваме от резерва. И да ми излизат с икономически мерки, които са неприемливи нито за бизнеса, нито за обикновените хора... за никого.
Да казваш в очите на хората, че ще могат да изтеглят заем, за да си плащат сметките и да могат да се хранят? Че каква помощ е това? За какво си там и каква полза има от теб, освен да ядеш и да сереш?
Безгранична наглост и арогантност. А и това изказване на Генералчето, дето споделих и тук...

Българина има дисциплина. Не съм мръднал от дома си две седмици почти. Излизането до плод и зеленчука не го броя, щото ми е под носа. Ако върна кутийте от пици и от други храни, дето съм поръчвал, сигурно ще си купя колело. Онзи ден излязох на разходка, щото на това слънце няма как и едвам ходех. А като зная, обездвижването, какво предизвиква и... Ей така като се замисля за някои неща и ме хваща бяс и ми идва да докопам от някъде едно автоматично оръжие, достатъчно амуниции и да си направя купона.
Процента на смъртност колко е на този вирус? Дори да приемем, че смъртните случаи са заради него, а не от усложнения на предишни проблеми?
Липсата на движение води до много по-сериозни проблеми. На сърцето си го усетих, освен в краката. Задъхване, умора.

Ако хората са информирани, ще могат да вземат и отговорно решение. Ограничаването на свободите, без достатъчно аргументи освен, че това е за наше добро води до едно единствено нещо - съпротива.

Загледах едното интервюто, което сподели с онзи към седемдесет годишен мъж, но ще го догледам утре, други ден, че не е кратко.
Но няма да ми е лесно. Философския си период го преминах отдавна.

« Последна редакция: Apr 09, 2020, 04:17 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #162 -: Apr 09, 2020, 05:56 »
Нямаше вирусолози в националния щаб, а и все още май няма.

Вирусолози няма, но затова пък, както гледам алкохолози не липсват. Особено оня с мустаците, дето си върти очите и ръкомаха като ненормален. Силно се надявам да е алкохолик, за негово собствено добро, защото иначе обяснението за комичното му и жалко поведение прескача в други раздели на учебника по псхиатрия, свързани с по-трудно лечими състояния.
« Последна редакция: Apr 09, 2020, 05:59 от vektorman »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #163 -: Apr 09, 2020, 10:46 »
Нямаше вирусолози в националния щаб, а и все още май няма.

Вирусолози няма, но затова пък, както гледам алкохолози не липсват. Особено оня с мустаците, дето си върти очите и ръкомаха като ненормален. Силно се надявам да е алкохолик, за негово собствено добро, защото иначе обяснението за комичното му и жалко поведение прескача в други раздели на учебника по псхиатрия, свързани с по-трудно лечими състояния.
Недей така, че и аз съм тръгнал натам. Виждам, че два пъти съм споменал "Второ", като съм изброявал, какво ме дразни най-много. Ма бях на два джина снощи и почти никаква храна цял ден.  :D

Много хора си бяха извели децата навън. Много хора носеха маските си върху устата, под носа. Възрастни хора също. На практика, не ги носеха. На много хора маските им висяха под брадичката. Като шал. Не малка част от тези маски бяха правени. От обикновен плат, един пласт. Май не казват по телевизията, че няма как да не го пипнеш все от някъде това. Фризьорката обаче не носеше маска. Попита ме и аз защо не нося. Обаче си постави някаква прозрачна пластмасова маска пред лицето. Много работа имат. Поне те имат. Все още.

Не обвинявам в нищо хората. Някои наистина са уплашени. Но човек се страхува най-много от това, което не познава. Обаче в крайна сметка сами си го причиняват.  Гледат телевизия и вярват на всичко, което чуят там. Колко от тях са потърсили човек, който разбира от материята, за да им обясни наистина за какво става въпрос, нямам представа. На тези хора не се дава думата в ефира.

В Испания режима е много по-затегнат. Там буквално полицията може да те спре на улицата, да те пита накъде си търгнал. И са сериозни. Споменавам Испания, заради нещо много интересно, което ми разказаха там, като ходих последния път. Хората били пропищяли от лекарите и от глупостите и грешките им. Защо... Защото испанците дундуркат на коленете си всеки, който дойде от Латинска Америка. И какво правят латиносите... Купуват си диплома и вече са лекари. Сигурно знае нещичко, щото ва тази област няма как да симулираш дейност, ако не знаеш поне малко. И почваш да "лекуваш" хората.
Паралела с България е много близък. Това лято ме бяха поканили на дипломирането на един приятел, който завърши медицина и какво научих там. За цените. Преди това бях наясно пак от тях, за това, как чуждите студенти ги пускат просто така на изпитите. Знаят, не знаят минават. Защото си плащат семестрите. Осем-десет хиляди евро на семестър. Новото, което научих беше, че един изпит струвал две хиляди евро да го вземеш, без да знаеш бъкел нищо. Преди това, докато учеше този пич, ми беше казвал, че на изпита професора направо си излизал от залата и им казвал в прав текст, който иска да мине, знае какво да направи и къде и колко да остави. И на кафе или някъде другаде. А този човек си скъсваше задника от учене и оценките му бяха шестици и петици. Не разполагаха с пари.
И сега в тази ситуация се питам, тези ли ще се борят с вируса и тъй-наречената епидемия. Сигурно са по-стреснати и от хората, дето никога не са посещавали такова училище. На тези ли трябва да разчитаме и как да намерим онези, които са учили, които знаят, които продължават да учат...

Скапана ситуация от всякъде
« Последна редакция: Apr 09, 2020, 10:50 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #164 -: Apr 09, 2020, 10:50 »
   Около 600 заразени на близо 7 000 000 население...
Що за пандемия е това !?!
Работят ви,и то много тънко ...

Мдаа, работят ви,и то много тънко ... 600 заразени от колко изтествани
не повече от 602 теста - 2 лично на тиквоний дето дадаха фира т.е. не му трябваха щото е толко обтекаем че него нищо не го лови  ;D

и защо другите държави обявяват и смъртноста, само и нас за умрелите ..или хубо или нищо, напоследък все нищо та трябва да ровим из форума линка за сайта (па макар и само конзолно) дето дава статистиката за целия свят та белким разберем колко е уморил по света И У НАС  ???

П.П. А за линковете дето зачезнаха в тубата ами... опраскаха ги - като няма женско  :P

    Мислех те за по-трезвомислещ ...
Гледам официалната статистика към днес сутринта: 9.4.
досега: 24 починали , 48 излекувани.
Т.е. излекуваните са 2 пъти повече от починалите !
 
   24 починали на 7 000 000 население,близо месец след
обявяване на извънредното положение...
Пак питам:
Каква пандемия е това бе !?!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 164   Нагоре
« назад напред »