Автор Тема: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...  (Прочетена 28716 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #15 -: Jul 20, 2012, 11:54 »
Друг основен проблем с потребителите на почти каквато и да е ОС/телефон и т.н. е, че в повечето случаи не разбират за какво става въпрос... вземе си примерно телефона, руут-не го и го напълни с кракнат софтуер, който освен кракнат може да е и леееееко моднат... и после като му откраднат информация, или като започне да му се бъгва телефона - обвинява не себе си, а телефона.

Този сценарий съм го гледал и за iPhone, и за Android устройства - хакнати, качили им някакви навигации (кракнати съответно), и телефона се омазва доста брутално. Ако деинсталира навигацията - всичко си работи както трябва, но не - виновен е телефона "на тоя тъп телефон една навигация не може да тръгне"... ама това, че не си е платил навигацията, а пробва да качи в телефона си нещо, което твърди, че е навигация, и не се знае кой какво е променял по него някак си се отбягва :)

малко отклонение от темата:

Познавам и човек, който е програмист и се стиска да даде 0.99$ за приложение например... и чака незнам колко време, докато излезе кракнато. И като се опитах да му обясня, че поне той би трябвало да уважава труда на колегите си, отговора беше - "що трябва да плащам, като след 2-3 седмици ще излезне кракнато".

Да, ама на него като му бяха откраднали 1 снимка от сайта и я бяха публикували без да споменат източник - орева всичко. И според него - това не било същото като да ползва кракнат софтуер...
Какво излиза значи - моето е с пари, чуждото трябва да е безплатно.

Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #16 -: Jul 20, 2012, 12:24 »
Митак, аз от 3 години ползвам андроид телефон и в настройките имам само един чек бокс с който да позволя или да не позволявам инсталиране на софтуер от трета страна и не ми се е налагало да правя никакви магии по него. Не знам на това ли викаш руутване и щом хората са го сложили в настройките, значи не ми е забранено да го ползвам. Не съм ползвал аифон и не знам дали това от което имам нужда го има безплатно или на ниска цена. Приятел има айпад и един свястен rdp или vnc клиент е платен, а в моя андроид, единствения нелицензиран софтуер са две навигации.

Първият ми беше Дел страйк, а сега съм със СониЕриксон Нео. Нямам причина да сменя андроида с айфон, освен малко по-добрата му графика.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #17 -: Jul 20, 2012, 13:19 »
Ако ти гепят служебен лаптоп за над 3000 лева, и благодарение на нещо подобно си го върнеш... мисля, че е добре :)

Ако лаптопа ти е 3К то инфото вътре струва между 10 и 100 пъти повече.  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #18 -: Jul 20, 2012, 13:28 »
Митак, аз от 3 години ползвам андроид телефон и в настройките имам само един чек бокс с който да позволя или да не позволявам инсталиране на софтуер от трета страна и не ми се е налагало да правя никакви магии по него. Не знам на това ли викаш руутване и щом хората са го сложили в настройките, значи не ми е забранено да го ползвам. Не съм ползвал аифон и не знам дали това от което имам нужда го има безплатно или на ниска цена. Приятел има айпад и един свястен rdp или vnc клиент е платен, а в моя андроид, единствения нелицензиран софтуер са две навигации.

Първият ми беше Дел страйк, а сега съм със СониЕриксон Нео. Нямам причина да сменя андроида с айфон, освен малко по-добрата му графика.

Говорим за пълен достъп до операционната система! Не просто за инсталиране на софтуер от трета страна.
Иначе на Айфона основното му е, че изисква софтуера да е подписан, за да работи. Джейлбрейкването се изразява точно в това - премахва се проверката на подписа. А руут-ването е екстра, която идва с джейлбрейка.

За РДП клиента не знам... нима някой ползва Remote Desktop от телефон?!?!
И какво точно ще видиш на огромния му дисплей, как ако не е тайна ще си свършиш работата?
Пробвал съм се... дори SSH ме изнервя на такъв тип устройства.
Друго си е да можеш да удариш един по клавиатурата :)

Принципно, ползвам телефона като телефон, и да си пусна някоя и друга мп3... или да снимам тук-там нещо. Написал съм си един софтуер, с който управлявам част от процесите на един сървър и толкова.
До сега не съм видял свястна навигация за телефон... колкото и да ми ги хвалят, телефона си е телефон а не е навигация... да не говорим за колко време пада батерията :)

Аз на една Нокия Н82 имам качен кракнат Гармин. Работи, ама не всеки път.
Познавам човек, който си е купил навигации и за Андроид и за Айфон - и двете работят еднакво зле. И причината пак си осттава една - това е телефон, а не навигция.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #19 -: Jul 20, 2012, 13:36 »
За ремоот клиентите имах в предвид айпада. На него, доста добре се борави.
Ами мен точно това, че ми забраняват да инсталирам софтуер от трета страна е нещото което ще ме спре да си купя айфон или уиндоус телефон! Че трябва да си руутна телефона и да го огъзя, че да мога да ползвам програма, която Епъл или МС, по някакъв си техен критерии преценили, че щом не е в магазина им и аз нямам нужда от нея.

Моите навигации също си работят чудесно и не ми правят никакви омазвания на телефона. Разни магии дето се занимават другите с андроид телефони, мен не ме влекат. Всичко друго от което имам нужда ми е от маркета и само безплатни приложения.
« Последна редакция: Jul 20, 2012, 13:39 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #20 -: Jul 20, 2012, 13:44 »
Причината за това е именно казаното от мен по-горе, а именно:
масата потребители инсталират каквото им падне и от където им падне.
И когато си бъгнат телефона сами - виновен им е телефона.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #21 -: Jul 20, 2012, 14:09 »
Аха, и това е достатъчна причина, нещо което съм си го платил, да продължават да ми налагат те, аз как ще го ползвам!?
За това си има гаранционни условия в които се описва при какви услови не се поема гаранция за стоката.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #22 -: Jul 20, 2012, 14:39 »
Не е въпроса само в гаранцията.
То се почва: тоя телефон много лагва, много бавно почна да работи, нищо не мога да направя с него, това му се бъгна, онова спря... и като го вземеш да видиш защо е така... може да се уплашиш.

На мен са ми носили iPod, от който са де оплаквали, че не работи. Т.е. че лагва.
Първо, имаше стартирани над 50 приложения, за които ми казаха, че те не ги ползвали, ами само ги били инсталирали. Отделно, пуснат afp service, ssh, apache(?!?!)... и камара други бози. Правени опити да се качва flash от някакви пригодени пакети... като цяло беше така омазан, че просто го ресторнах. Няколко седмици по-късно се видях със собственика, и каза, че в момвнта всичко си му работи... но си го ползваше по предназначение - медиен плеър.

Както и да го погледнем, телефона си е телефон, плеъра - плеър.
Повечвето хора си мислят, че могат да го ползват за фотоапарат (в някои случаи може), за навигация, за какво ли не... дори понякога - за компютър :)
От там идват и проблемите им... то ако можеше телефона да се ползва за навигация и за фотоапарат, хората нямаше да произвеждат навигации и фотоапарати...
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #23 -: Jul 20, 2012, 14:46 »
Така е и за това няма смисъл от скъп телефон (примерно аиФон).
Един Сименс C25 си върши идеална работа.
+това, няма да го зареждаш на всеки контакт :)
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #24 -: Jul 20, 2012, 15:07 »
Не е въпроса само в гаранцията.
То се почва: тоя телефон много лагва, много бавно почна да работи, нищо не мога да направя с него, това му се бъгна, онова спря... и като го вземеш да видиш защо е така... може да се уплашиш.

На мен са ми носили iPod, от който са де оплаквали, че не работи. Т.е. че лагва.
Първо, имаше стартирани над 50 приложения, за които ми казаха, че те не ги ползвали, ами само ги били инсталирали. Отделно, пуснат afp service, ssh, apache(?!?!)... и камара други бози. Правени опити да се качва flash от някакви пригодени пакети... като цяло беше така омазан, че просто го ресторнах. Няколко седмици по-късно се видях със собственика, и каза, че в момвнта всичко си му работи... но си го ползваше по предназначение - медиен плеър.

Както и да го погледнем, телефона си е телефон, плеъра - плеър.
Повечвето хора си мислят, че могат да го ползват за фотоапарат (в някои случаи може), за навигация, за какво ли не... дори понякога - за компютър :)
От там идват и проблемите им... то ако можеше телефона да се ползва за навигация и за фотоапарат, хората нямаше да произвеждат навигации и фотоапарати...

Та значи, като се инсталират само от маркета, не може да лагва и да работи не нормално!

Митак, мисля, че спора ни е излишен! Ти не си тъп, за да разбереш за какво говорим, но имаш интерес от ПОЛИТИКАТА на Епъл и мненията ти са продиктувани от личните интереси. Нещо което нормалните хора му казват лицемерие! Ако тези обяснения вървят пред клиентите ти, вярваш ли, че тук са се събрали същите малоумници!?
Не отричам, че продуктите на Епъл са красиви и работят гладко, но политиката им не може да компенсира това пред мен.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #25 -: Jul 20, 2012, 15:19 »
Леле, леле какъв ме изкарахте :)
Аз НЕ продавам нищо, свързано с Apple. Всъщност, изобщо не продавам нищо.

Факт е, че кракнатите приложения в повечето случаи имат в себе си по нещо допълнително... и се случва понякога това нещо да пречи. Говоря за куп инсталирани КРАКНАТИ приложения!!!

Но нека - ползващите такива неща си заслужават съдбата... защото в повечето случаи са като въпросния мой поазнат - той е програмист, и иска пари за труда си, но в същото време - иска да ползва труда на другите програмисти безплатно... на такъв с ОГРОМНО удоволствие му бих омазал всичко.

То се беше случило на един кабинкаджия (така казвам на тия със телефонните кабинки) в Пловдив преди години. Ползвал човека някаква руска билинг система на FreeBSD... но всел мъдрото решение: "аз пък що трябва да я плащам, като могат да ми я кракнат", и беше платил на някой да я кракне. Е, кракнали са я, но не съвсем. Защото руснаците така яко го избомбиха, че бизнеса му си замина така, както дойде... с изтрити бази данни, с проведени МНОГО разговори за негова сметка. Даже мейл му бяха пратили - надявали се, че е останал доволен от системата им :)

Такъв тип (измекяри ги наричам аз) си заслужават страданията... защото тоя си прибираше пари за разговорите, но... не искаше да плаща за софтуера, който му ги обслужва. И пак стигнахме до "моето си е с пари, чуждото трябва да е безплатно".

Подобно нещо може да се случи на всеки, който ползва кракнати бози, независимо на какво - телефон, табелт, компютър... преди години дори беше супер модерно разни буби (най-често троянски коне) да се крият в... краковете или launcher-ите за игри. Пускаш крака, той работи, ноооо.... прави и нещо странично :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #26 -: Jul 20, 2012, 16:08 »
Митак, в случая говорим за затворената система на Епъл и, че всичко се прави с цел, да се прискрипе клиента от всякъде, а не че тези ограничения са предимство за него, както ти и други Епъл фенчета се опитват да ни убедят.
От там тръгна спора и за това аз твърдя, че ти не си от тези малоумниците които вярват на тези неща и много добре го разбираш, но имаш причина да го отричаш, като си пламенен да го обясняваш така, сякаш ти самия вярваш в него.

Иначе по другите ти въпроси с кракерите, аз не съм имал такива проблеми. Знам и друго, че няма некракваеми програми и мога да те уверя, че в Б-я има такива специалисти, които са болни на тема реверс инженеринг и го правят дори и безплатно.
« Последна редакция: Jul 20, 2012, 16:12 от backinblack »
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #27 -: Jul 20, 2012, 16:40 »
Да не намесваме RE нещата. Говорим за по-прости дейности...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #28 -: Jul 20, 2012, 16:48 »
Никой в нищо не те убеждава. И никой не може да те спре да си jailbreak-неш устройството. После си инсталирй каквото си искаш.
Аз се опитвам да кажа, че хората си инсталират каквото им падне, независимо на какъв телефон, и когато телефона им се бъгне - те обвиняват самият телефон, а не себе си.

За кракването няма какво да коментирам... винаги може да забравиш нещо дребно, или да има прикрит код... пропускаш го, и плачеш. Както се е случило с тариката от Пловдив :)
За всяко нещо си има първи път... ама както винаги, и при случая в Пловдив виновен се оказа.... кракера :D Радвам се на страданието на хора, които сами си причиняват нещо, и после се опитват да изкарат друг виновен.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
« Отговор #29 -: Jul 20, 2012, 16:59 »
Идея си нямаш колко е полезно да си заключиш джаджата, ако я изгубиш или ти я откраднат...
Заключваш - нещото става неизползваемо, и този, който го е намерил/откраднал, или купил откраднатото нещо - с пръст в г_з. Познавам човек, който купи откраднат iPhone знаейки, че е откраднат. В момента му е блокиран по IMEI, и има едно неизползваемо желязо вкъщи.

А какво ще стане ако някой си продаде или подари 'джаджата' а пък след това вземе от злоба та я заключи. Новият собственик какво прави в този случай?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Apple Talk services
Настройка на програми
crash_linux 7 4983 Последна публикация Aug 27, 2005, 17:56
от crash_linux
Apple mighty mouse
Настройка на хардуер
qis 0 1895 Последна публикация Oct 29, 2006, 18:30
от qis
Apple vs. microsoft
Хумор
senser 1 3210 Последна публикация Nov 10, 2007, 18:45
от HeavenWarrior
Епична война: Apple vs Microsoft vs Linux vs корпоративната конспирация
Живота, вселената и някакви други глупости
gat3way 58 18869 Последна публикация Jul 11, 2012, 11:43
от backinblack
Olimex vs. Apple
Коментар
neter 3 2708 Последна публикация Aug 12, 2014, 13:48
от go_fire