Автор Тема: Лично пространство  (Прочетена 8391 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Лично пространство
« -: Aug 29, 2011, 10:58 »
Та статията ми е провукирана от случили се глупости рано сутринта.
Според вас навлизане в личното пространство и личния живот, нарушава ли човешките права и авторитет.

Мое лично мнение е че силно влияе.
Но не проумявам защо има хора които го правят, каква е целта им от това?
Никой няма да спечели от това, единствено ще има губещи.

Или това е манталитет на едно болно общество, да пречи на останалите да бъдат хора.
Няма да давам пояснение за какво конкретно става дума. Това е просто дискусия.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #1 -: Aug 29, 2011, 11:40 »
Mного е важно да имаш лично пространство. Ако живееш дълго време без лично пространство /като в казарма/ дори да си прекарвате весело, рано или късно стават страшни простотии. Лично аз съм вадил на войник от устата цевта на Калашников, която друг войник му беше напъхал там. На следващата вечер пък бих здраво "спасеният" от мен. Друг е въпросът какво смяташ за навлизане в личното ти пространство. Ако някой от родителите ти те е хванал да мастурбираш - това не е голяма беля. Човешко е.
Кражбата на данни си е кражба, а крадците не ги уважавам особено.
По въпроса за авторитета - това вече си е лично твоя грижа. Друг не може да ти го създаде.
« Последна редакция: Aug 29, 2011, 11:52 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #2 -: Aug 29, 2011, 12:05 »
Mного е важно да имаш лично пространство. Ако живееш дълго време без лично пространство /като в казарма/ дори да си прекарвате весело, рано или късно стават страшни простотии. Лично аз съм вадил на войник от устата цевта на Калашников, която друг войник му беше напъхал там. На следващата вечер пък бих здраво "спасеният" от мен. Друг е въпросът какво смяташ за навлизане в личното ти пространство. Ако някой от родителите ти те е хванал да мастурбираш - това не е голяма беля. Човешко е.
Кражбата на данни си е кражба, а крадците не ги уважавам особено.
По въпроса за авторитета - това вече си е лично твоя грижа. Друг не може да ти го създаде.

Става дума за различни неща от чикиите както и викаме.
Трябва ли щом видят личната ти карта приятелите ти и да започват да ти се бъркат в живота, и да те наричат "Напърдяна руска талига" "Руски пияница" "Руски боклук" и още много други.

Всъщност кражба на данни има, също и намеса в личния ми живот и пространство. Станаха едни големи дъндании че от цялата работа се изпокарах с мойта (жената).
« Последна редакция: Aug 29, 2011, 12:09 от AMD »
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #3 -: Aug 29, 2011, 13:29 »
[quote author=AMD Става дума за различни неща от чикиите както и викаме.
Трябва ли щом видят личната ти карта приятелите ти и да започват да ти се бъркат в живота, и да те наричат "Напърдяна руска талига" "Руски пияница" "Руски боклук" и още много други. [/quote]

Просто това не са ти приятели. Тука ти е грешката.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #4 -: Aug 29, 2011, 13:33 »
[quote author=AMD Става дума за различни неща от чикиите както и викаме.
Трябва ли щом видят личната ти карта приятелите ти и да започват да ти се бъркат в живота, и да те наричат "Напърдяна руска талига" "Руски пияница" "Руски боклук" и още много други.

Просто това не са ти приятели. Тука ти е грешката.
[/quote]

Говоря и за непознати, с които се спречкваме тук там, особено по спортните форуми е лудница от такива дебили.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #5 -: Aug 29, 2011, 13:37 »
А ти защо се буташ между дебилите. Попаднеш ли в грешна среда, ти си вечният аутсайдер, докато си в нея. Това е закон, валиден винаги и навсякъде. Когато си намериш точното място, няма да се налага да се стремиш да се харесаш на никого. Просто ще го усетиш.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #6 -: Aug 29, 2011, 14:04 »
Цитат
Трябва ли щом видят личната ти карта приятелите ти и да започват да ти се бъркат в живота, и да те наричат "Напърдяна руска талига" "Руски пияница" "Руски боклук" и още много други.

Какво ти има на личната карта, че ти викат така?
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #7 -: Aug 29, 2011, 15:27 »
Айде да не започвате тая тема с тая неясна история около "холокоста", че ще се вкараме в един много дълъг и безсмислен спор.

AMD, не знам какво пише на личната ти карта, но по принцип никой няма право да те обижда за това какъв си - дали си руснак или сомалиец, дали си куц, плешив и т.н... Ние тук може да си правим та*ак с Русия, любимите ти процесори и руските дистрибуции (и то по-скоро не с тях, а с начина по който показваш фенщината си), обаче те подкрепям, ако някой е решил да се гаври с това, което си.

Мисля че тия неща ги има описани и като закони, но не съм запознат, а и ми се струва прекалено философска тая тема, както и доста зависи от човека - за някои границата между бъзик и обида е много много тънка, други изобщо не се впечатляват от каквито и да било провокации.
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #8 -: Aug 30, 2011, 11:59 »
Роко, аз съм прост човек, пиши малко по директно, за да не ме вкарваш в размисли. Кражбата на лична карта си е кражба. С нея може да се изтегли заем, или да се вземе нещо на лизинг. Каква интелектуална собственост обаче си създал, за да ти я откраднат ?
По въпроса за обидите - питай Марчето колко поста ти е изтрила. Стигнало се е до там, че никой не им обръща внимание и колегите възприемат с насмешка постовете ти. За това обаче отговорността си е само твоя. Никой не те е обиждал, че си руснак, а и не знаем дали действително си такъв. Не, че има някакво значение. Шегуваме се с маниакалното ти отъждествяване с една пропаднала /фалирала, разпаднала се/ империя, подтискала десетки народи и по най- глупав начин пропилявала брутният си вътрешен продукт /над 70 %/ за самолети и танкове, които си е държала на склад в Сибир, докато в магазините е имало само 2-3 вида български консерви. Става въпрос за СССР, а не за Русия, но ти май не правиш разлика между тях.
Просто уважавай себе си и не се грижи за това, как те възприемат другите.

Можел си да мислиш и реално, и да се досетиш че личната карта ми гепаха. И са регистрирани над 10 телефона на мое име, и само ме гонят за пари сега. без аз да съм направил това. Но нали сме в демократична държава с пълно беззаконие. И нищо не може да се направи.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #9 -: Aug 30, 2011, 13:55 »
Отиваш в полицията. Подаваш жалба в която е описано кога и къде ти е открадната картата и, че впоследствие си разбрал за регистрирани на твое име карти. предполагам, че ако не си ги подписвал ти, подписът е фалшив. когато подаваш жалбата си вземаш номерчето, под което е заведена. Подаваш и заявление за издаване на удостоверение в което посочваш номера на жалбата, която си депозирал. Не съм сигурен, дали ще можеш да минеш само с жалба, защото за удостоверението се плаща 2,50 лв. по сметка на дирекцията, към която е районното управление и вносната бележка трябва да се прикачи към заявлението. след като ти издадат удостоверение, го копираш няколко пъти. на всички копия пишеш "Вярно с оригинала" и се подписваш. отиваш в паспортната служба, подаваш декларация за изгубен или откраднат личен документи и прилагаш едно копие от удостоверението за да не те глобят. След това отиваш в офисана мобилният оператор и подаваш заявление в което обясняваш, че картатат  ти е открадната и на твое име са взети СИМ карти от друго лице. Прилагаш и копие от удостоверението, тъй-като като в заявлението пише номера на жалбата, която си подал.
След това повече нищо не правиш. Дори да се опитат да те съдят ще изгубят делото. Най- вероятно ще ти се обади юристконсултът им и ще ти наговори глупости, за да се излъжеш да платиш, но както казах, това вече не трябва да е твоя грижа. Ако искат да доказват, че именно ти си сключил договорите, това си е тяхна работа.
« Последна редакция: Aug 30, 2011, 23:35 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #10 -: Aug 30, 2011, 14:09 »
Отиваш в полицията. Подаваш жалба в която е описано кога и къде ти е открадната картата и, че впоследствие си разбрал за регистрирани на твое име карти. предполагам, че ако не си ги подписвал ти, подписът е фалшив. когато подаваш жалбата си вземаш номерчето, под което е заведена. Подаваш и заявление за издаване на удостоверение в което посочваш номера на жалбата, която си депозирал. Не съм сигурен, дали ще можеш да минеш само с жалба, защото за удостоверението се плаща 2,50 лв. по сметка на дирекцията, към която е районното управление и вносната бележка трябва да се прикачи към заявлението. след като ти издадат удостоверение, го копираш няколко пъти. отиваш в паспортната служба, подаваш заявление за изгубен или откраднат личен документи прилагаш едно копие от удостоверението за да не те глобят. След това отиваш в офисана мобилният оператор и подаваш заявление в което обясняваш, че картатат  ти е открадната и на твое име са взети СИМ карти от друго лице. Прилагаш и копие от удостоверението, тъй-като като в заявлението пише номера на жалбата, която си подал.
След това повече нищо не правиш. Дори да се опитат да те съдят ще изгубят делото. Най- вероятно ще ти се обади юристконсултът им и ще ти наговори глупости, за да се излъжеш да платиш, но както казах, това вече не трябва да е твоя грижа. Ако искат да доказват, че именно ти си сключил договорите, това си е тяхна работа.

Въпроса е че съм с дубликат, и в същото време разбирам че са регистрирани сим карти за които изобщо представа си нямам че имам. И онея само ми се обаждат и ме тормозят че съм и дължал 3000 лева.

Добре кажете, как след като уж приеха закон на едно лице да не се полагат повече от 3 карти, как аз ще имам цели 10 ? че и два домашни телефона.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #11 -: Aug 30, 2011, 14:11 »
Договорите със старата карта ли са сключени ? Когато си вадил нова, попълвал ли си декларация, че старата ти е открадната? В случаят няма значение дали е открадната или изгубена, от значение е само факта дали е била в твое фактическо владение, когато са сключвани договорите.
« Последна редакция: Aug 30, 2011, 14:13 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #12 -: Aug 30, 2011, 14:15 »
Отиваш в полицията. Подаваш жалба в която е описано кога и къде ти е открадната картата и, че впоследствие си разбрал за регистрирани на твое име карти. предполагам, че ако не си ги подписвал ти, подписът е фалшив. когато подаваш жалбата си вземаш номерчето, под което е заведена. Подаваш и заявление за издаване на удостоверение в което посочваш номера на жалбата, която си депозирал. Не съм сигурен, дали ще можеш да минеш само с жалба, защото за удостоверението се плаща 2,50 лв. по сметка на дирекцията, към която е районното управление и вносната бележка трябва да се прикачи към заявлението. след като ти издадат удостоверение, го копираш няколко пъти. отиваш в паспортната служба, подаваш заявление за изгубен или откраднат личен документи прилагаш едно копие от удостоверението за да не те глобят. След това отиваш в офисана мобилният оператор и подаваш заявление в което обясняваш, че картатат  ти е открадната и на твое име са взети СИМ карти от друго лице. Прилагаш и копие от удостоверението, тъй-като като в заявлението пише номера на жалбата, която си подал.
След това повече нищо не правиш. Дори да се опитат да те съдят ще изгубят делото. Най- вероятно ще ти се обади юристконсултът им и ще ти наговори глупости, за да се излъжеш да платиш, но както казах, това вече не трябва да е твоя грижа. Ако искат да доказват, че именно ти си сключил договорите, това си е тяхна работа.

Въпроса е че съм с дубликат, и в същото време разбирам че са регистрирани сим карти за които изобщо представа си нямам че имам. И онея само ми се обаждат и ме тормозят че съм и дължал 3000 лева.

Добре кажете, как след като уж приеха закон на едно лице да не се полагат повече от 3 карти, как аз ще имам цели 10 ? че и два домашни телефона.

Аз бих те посъветвал да се обърнеш към полицията и най-вече консултация с някой адвокат ако имаш познат.Не е шега работа това и не са малко пари.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Лично пространство
« Отговор #13 -: Aug 30, 2011, 14:22 »
От 10 адвокати, 9 ще се опитат за замотаят нещата така, че да стигнат до дело, за да го оскубят поне с 400лв.
« Последна редакция: Aug 30, 2011, 14:28 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Лично пространство
« Отговор #14 -: Aug 30, 2011, 15:34 »
Дубликат на лична карта - сефте чувам. Човек, сам си се набутал - ти не си спазил закона и сега си патиш. За открадната или загубена лична карта е трябвало да те глобят и да те запишат, че си я загубил. След това си вадиш нова и старата става невалидна. Ама ти като си кавал и не знаеш какво да правиш, не знаеш и кого да попиташ.

Плащай сега дядо попе.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше