Автор Тема: въпрос за линукс минт  (Прочетена 1868 пъти)

qvor16

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
въпрос за линукс минт
« -: Jun 20, 2015, 13:47 »
Добър ден извинявам се ако темата не е в правилния раздел но незнам за кои раздел е,
та въпроса ми е следния ползвам линукс минт 17.0 xface линукса работи супер ползвам го близо 2 години но забелязвам следния проблем при рестарт или изключване на компютъра
иконите на десктопа се разместват която на къде види имам бутон запази текущата сесия при изкл, или рестарт на машината но въпреки че слагам отметката при стартиране на системата
иконите се разместват и всеки път трябва да ги редя та въпроса ми е ако някои е ползвал минт
и е имал същия проблем има ли решение на него благодаря ви.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: въпрос за линукс минт
« Отговор #1 -: Jun 20, 2015, 16:27 »
Добър ден извинявам се ако темата не е в правилния раздел но незнам за кои раздел е,
та въпроса ми е следния ползвам линукс минт 17.0 xface линукса работи супер ползвам го близо 2 години но забелязвам следния проблем при рестарт или изключване на компютъра
иконите на десктопа се разместват която на къде види имам бутон запази текущата сесия при изкл, или рестарт на машината но въпреки че слагам отметката при стартиране на системата
иконите се разместват и всеки път трябва да ги редя та въпроса ми е ако някои е ползвал минт
и е имал същия проблем има ли решение на него благодаря ви.
Запазването на сесията се отнася за стартираните програми, а не за изгледа на работния плот. Вероятно в ментата ползваш някаква междинна версия между xfce 4.10 и xfce 4.12, но и с такива не съм имал проблеми.
Опитай следното : Добави PPA за Xfce 4.12.
sudo add-apt-repository ppa:xubuntu-dev/xfce-4.12
Натискаш Enter за внасянето на ключа.
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo reboot
След рестарта, кликваш с десен бутон на мишката върху десктопа и избираш "Подреждане на иконите върху работния плот"
След, като се подредят - рестртираш.
След рестарта си ги подреждаш по избор и рестартираш отново да провериш, дали са разместени.
П.П.: Преди надграждането инсталирай пакета xfce4, за да не стане някоя издънка.
« Последна редакция: Jun 20, 2015, 16:44 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png