Автор Тема: Предложение за секция „Програмиране“  (Прочетена 8717 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Предложение за секция „Програмиране“
« Отговор #15 -: May 03, 2012, 13:41 »
Марче... това е пристрастие... стана асистент и започна да ковеш студентите... и ти си била студентка, кротни се..
Като неможе сам да си свърши работата, работодателят така или иначе ще го изгони, какво ти пука ?!
Остави ги на мира...  :)

Аз съм против такива строги рестрикции, че да си дебнеш студентите, дали не шмекеруват...

Аз не си отричам субективното мнение. Да уточня - не съм асистент, просто водя упражнения на 1 група студенти. И не мисля, че ги "кова", понеже за разлика от другите преподатавети по същия предмет обсъждам с тях кода, давам решения, давам примерни контролни, че и решения за тях.

А между другото, дебненето за шмекеруване никак не е трудно - дори и за задачи, които по мое мнение нямат прекалено много начини за подход, решаване и написване, винаги получавам уникални решения, при което еднаквият код на двама човека изпъква от километри.

Иначе, както казах, точно защото и аз бях (даже все още съм) студентка се дразня от това накъде еволюират нещата - хората вече дори не се стараят да се изправят очи в очи с някого и да го помолят за услугата. Просто пишат анонимно в един форум, вземат решението и... купон.

Исках просто да споделим мненията си. Може да променим правилата (това, което radoulov показа в unix.com е доста близко до моето предложение) или просто да си измислим някаква конвенция по въпроса (напр. предложеното от gat3way) или нищо да не сменим, ако така искат повечето.

ПС. Понякога имам усещането, че някой като пита нещо елементарно по настройките на линукса си, го пращаме да rtfm, обаче стане ли въпрос за код, нещо ни загъделичква да напишем решение, за да можем да си покажем кода пред всички (да са пофалим колко можем, дет са вика ;)). Само усещане, не обвинявам никого конкретно...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Предложение за секция „Програмиране“
« Отговор #16 -: May 03, 2012, 13:47 »
Отностно готовите решения съм против!
Отностно хората, който искат да си покажат кода - ами да се възроди темата: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?board=31.0
Сигурен съм, че е било супер забавно и интересно. Едно състезание на никого няма да навреди :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

lunarvalley

  • Гост
Re: Предложение за секция „Програмиране“
« Отговор #17 -: May 03, 2012, 15:12 »
аз не мога да разбера защо въобще се занимавате да им пишете домашните на некфи пишлемета...
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Предложение за секция „Програмиране“
« Отговор #18 -: May 03, 2012, 16:48 »
Хмм някой неща се научават само от готов код, друго е като го видиш черно на бяло... Дори и да не го е знаел, така или иначе трябва да го обясни, което води до неговото прочитане и разбиране... Както казах не всеки може да се сети за решението, но един пък, като му се покаже, за напред в сходни ситуации, ще знае как да действа...
Активен

Arvigeus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Whatever
    • Профил
Re: Предложение за секция „Програмиране“
« Отговор #19 -: May 04, 2012, 23:44 »
В този си вариант секцията трябва да се казва "Домашни Работи", а не "Програмиране"
Активен

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Re: Предложение за секция „Програмиране“
« Отговор #20 -: May 05, 2012, 01:38 »
Ок, Майстори! Аз като едно пишлеме което се занимава с интересни неща айде да видим кой ще даде най-добра програмна реализация на оптимално компресиране на чист текст. Езици за програмиране: Всякакви, Парадигма: Всякаква. Цел: размер на копресирания файл- да е най-малък. Заедно с декомпресиране.
Ако е много лесно може да пусна нещо по-интересно. Примерно търсене на модели в големи sequences  данни. Че и с визуалиция. Цел: Моя код вади най-добър резултат за най-кратко време. Езици и парадигми отново всякакви.
Интересни неща бол. На мен ми е ясно, че повечето проблеми дадени за курсови работи и прочие са направени, така че да са правими за тъпаци.
Ако искате да скачате на голямата въртелешка и да си мерите пишките, кой повече може, аз имам едно  голямо множество задачи, върху които съм работил и съм ги решавал. Коя от коя по-интрересни. Ако на някой пък му се работи върху Digital language processing и когнитивни системи да се обажда. Това са ми основните теми с които ще се занимавам до септември. Основно статистическо учене, разпознаване на модели, скрити марков модели, еволюционни алгоритми и фъзи логика....
Ако можете да помогнете на кретените и искате пишете им, искайте им пари... Ако знаете колко пара съм изкарал за джава програми за кретени като ученик и сега като студент... не са излишни... няма смисъл да ги ругаете... Марче прави един раздел Университет... както се казва на немски Rund um die Uni!  [_]3 айде отивам в бара!

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Предложение за секция „Програмиране“
« Отговор #21 -: May 05, 2012, 02:33 »
LZ77 и PPMD.

Съвсем случайно в свободното си време се боря с точно обратната задача - как максимално бързо да отхвърлям stream-ове от данни, които не са компресирани по този начин. А дали това е най-добрият вариант - изчетох по диагоналната система няколко писания по въпроса където твърдяха такива неща.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon