Автор Тема: Предложение за форума  (Прочетена 6026 пъти)

BlackPearl

  • Гост
Предложение за форума
« -: Feb 27, 2012, 13:09 »
Здравейте, мисля че ще е добре ако промените стила на форума смисъл когато разглеждаш темите да не изглежда все едно е някакъв вестник и да показва колко човека преглеждат темата
Активен

v13

  • Гост
Re: Предложение за форума
« Отговор #1 -: Feb 27, 2012, 13:15 »
Той форума въобще има нужда от малко обновяване и оптимизация.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Предложение за форума
« Отговор #2 -: Feb 27, 2012, 13:19 »
Здравейте, мисля че ще е добре ако промените стила на форума смисъл когато разглеждаш темите да не изглежда все едно е някакъв вестник и да показва колко човека преглеждат темата
Това с вестника не го разбрах, може би трябва да дедеш примери за форуми, които "не изглеждат все едно са някакви вестници".

Да се показва колко човека преглеждат темата - сигурно не е проблем, но нека и другите да кажат толкова съществена за тях ли е тази опция и как ще повлияе на форумното им поведение (или пък на доверието им към написаното в темата, знам ли). На мен специално такава информация по никакъв начин не ми влияе. Както и информацията за брой прегледи на темата, която се показва и в момента.

Той форума въобще има нужда от малко обновяване и оптимизация.
На софтуерно ниво ли имаш пред вид?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Предложение за форума
« Отговор #3 -: Feb 27, 2012, 13:22 »
ако ще се преорганизира форума, вземете да намалите малко разделите
така както е поне за мен е доста объркано
Активен

BlackPearl

  • Гост
Re: Предложение за форума
« Отговор #4 -: Feb 27, 2012, 13:23 »
Имам предвид като самата тема ( не изцяло разбира се ) на мен лично не ми харесва примерно това че като поствам някоя тема ми изглежда се едно съм в цял раздел ( не знам само на мен ли е така )

Но все пак нека и другите потребители се изкажат какво искат да се промени :)

П.С Не мога да го обясня точно какво имам предвид под "вестник" но със сигурност не е най правилната дума  ;D

Могат да се вземат примери от стилове на "phpbb" форум - има доста приятни и свежи :)
Активен

v13

  • Гост
Re: Предложение за форума
« Отговор #5 -: Feb 27, 2012, 13:25 »
bop_bop_mara, тая бета 4 стой от "100 години". Отделно има и много яки модификации за smf форуми. най-малкото може малко да се подобри визията и навигацията в системата.
Между другото на какво се дължи забавянето в показването на последния коментар на главната страница?
Активен

BlackPearl

  • Гост
Re: Предложение за форума
« Отговор #6 -: Feb 27, 2012, 13:31 »
Не съм администратор, не се правя на такъв, нито знам кода за изкарването, но мога да предположа че е или от претрупан код или от това че много коментари се изпращат в секунда?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Предложение за форума
« Отговор #7 -: Feb 27, 2012, 13:34 »
Могат да се вземат примери от стилове на "phpbb" форум - има доста приятни и свежи :)
ОК, форумът е SMF, може да направиш конкретни предложения. Ако има доброволци да напишат специална тема за този форум, те също са добре дошли.

bop_bop_mara, тая бета 4 стой от "100 години". Отделно има и много яки модификации за smf форуми. най-малкото може малко да се подобри визията и навигацията в системата.
Сподели проблемите си с навигацията. Относно обновяването, мога да те свържа с администраторите, особено ако имаш желание да се включиш към тях.

Между другото на какво се дължи забавянето в показването на последния коментар на главната страница?
Ако под главната страница имаш пред вид началната страница на linux-bg.org (а не началната страница на форума) - не мисля, че се дължи на неправилен код от страна на форума. Предполагам е нещо в кода на сайта.
Активен

v13

  • Гост
Re: Предложение за форума
« Отговор #8 -: Feb 27, 2012, 13:52 »
bop_bop_mara, имам предвид, че на форумната заглавна страница може да има на видно от пръв поглед място примерно последните десет коментара, най-популярни теми и други подобни полезни форумни статистики.
Иначе да имах предвид забавянето на излизането на коментарите на главната страница на linux-bg. Явно има някакво забавяне в комуникацията с базата данни на форума най-вероятно това е умишлено. :)
Иначе минаването към последната версия на форумния софтуер би трябвало да бъде лесно и безпроблемни, имайки предвид факта, че форума не натрупан с много модификации.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Предложение за форума
« Отговор #9 -: Feb 27, 2012, 14:01 »
bop_bop_mara, имам предвид, че на форумната заглавна страница може да има на видно от пръв поглед място примерно последните десет коментара, най-популярни теми и други подобни полезни форумни статистики.
Т.е. статистиките да минат най-отгоре, а не най-отдолу?
Активен

v13

  • Гост
Re: Предложение за форума
« Отговор #10 -: Feb 27, 2012, 14:07 »
bop_bop_mara, имам предвид, че на форумната заглавна страница може да има на видно от пръв поглед място примерно последните десет коментара, най-популярни теми и други подобни полезни форумни статистики.
Т.е. статистиките да минат най-отгоре, а не най-отдолу?
Да а може и с мод да се пуснат примерно две колони или по една от ляво и дясно. По принцип аз лично не се оплаквам от форума. :) Просто давам идея, ако колектива по поддръжката се навие, може да види какво може да се направи.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Предложение за форума
« Отговор #11 -: Feb 27, 2012, 14:13 »
@bop_bop_mara и аз имам едно предложение. Да се вкара troll таг ( в друг форум го реализирахме с лека корекция на мода за spoiler таг). Така офтопика ще се скрие, пък на който му се четат глупостите може да си ги разглежда. Е разбира се постове които съдържат само troll пак ще се трият.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Предложение за форума
« Отговор #12 -: Feb 27, 2012, 14:32 »
@bop_bop_mara и аз имам едно предложение. Да се вкара troll таг ( в друг форум го реализирахме с лека корекция на мода за spoiler таг). Така офтопика ще се скрие, пък на който му се четат глупостите може да си ги разглежда. Е разбира се постове които съдържат само troll пак ще се трият.
Имаш пред вид нещо, което всеки сам да си добавя към тролърските части от поста?
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Предложение за форума
« Отговор #13 -: Feb 27, 2012, 14:35 »
@bop_bop_mara и аз имам едно предложение. Да се вкара troll таг ( в друг форум го реализирахме с лека корекция на мода за spoiler таг). Така офтопика ще се скрие, пък на който му се четат глупостите може да си ги разглежда. Е разбира се постове които съдържат само troll пак ще се трият.
Имаш пред вид нещо, което всеки сам да си добавя към тролърските части от поста?
Дам. Вместо да се слага //offtopic примерно добавя [ troll ] или нещо от сорта и писаното в този таг е скрито по подразбиране. Така се вижда само важната част, пък на който му се чете цъка на +-а и си чете глупости :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Предложение за форума
« Отговор #14 -: Feb 27, 2012, 14:43 »
Заинтригува ме. Най-вече заради "социалния експеримент" как ще бъде използвана една такава функционалност.  ;D
Активен