Автор Тема: ОТЧАЯНОСТ сезон 1 (tv-out)  (Прочетена 1315 пъти)

KrasiG

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ОТЧАЯНОСТ сезон 1 (tv-out)
« -: Nov 09, 2008, 14:06 »
Здрашейте.
след наколко години колебани решавам да се освободя от WIN-a и аз да мина на linux.
И така, форматирам едното домашно ПЦ и започвам да инсталирам UBUNTU 8.04 (поръчах си оригинален диск).
И така инсталацията минава и привидно всичко е наред, до момента в който решавам да пусна TV-OUT-a.
И до ден днешен вече 2 седмици нищо не се получава.
Изчетох безброй теми, изпробвах безброй конфигурации на xorg.conf и вече почти съм се отказал.

Може ли някой да помогне?

Картата е GeForce4
(прикачам последната версия на xorg.conf )

П.П. Драйвера работи със сигурност защото 3Д ефектите ги пуснах,
TV-out-a също
При някой от опитите постигнах цветен образ докато се заржда ОС-а.В момента имам чернобяла картина до момента в който не се покаже логото на NVIDIA, след това няма нищо.

Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: ОТЧАЯНОСТ сезон 1 (tv-out)
« Отговор #1 -: Nov 10, 2008, 15:09 »
Пробвай с инструмента на нвидиа, първо си направи резервно копие на xorg.conf
Код:
sudo nvidia-settings
От там, ако ти се вижда телевизора, даваш enable (или там както е, че съм по-памет) като пита за начин, аз препоръчвам separate screen (понеже аз това ползвам, така си имам още един функционален десктоп и на него може да се гледа филм докато си работя на другият) задваш му резолюция, предпочитам 720Х480 (ntsc дифолта е това, понеже телевизора ми е обикновено црт и от повече смисъл няма) или там както решиш си ги направи, след като редактираш от менюто каквото искаш, натисни apply (съгласи си се предупреждението, че ще apply-не само това което възможно) и после бутона save to xconfiguration file. Можеш да се логаутнеш и пак да влезеш или да рестартираш след това за да влезе в сила промянта.
Ако обаче не се вижда телевизора в nvidia-settings, лошо, най-вероятно ще да е от кабела - да, и да работи под windows, понякога със същият кабел не работи под линукс, уж трябва да е стандарт, но май трябва да се сменят местата кабелчетата в буксата.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: ОТЧАЯНОСТ сезон 1 (tv-out)
« Отговор #2 -: Nov 10, 2008, 18:18 »
Аз съм си пуснал видеосигнала по тънък коаксиален кабел - 75 ома - трябваха ми 10 метра - не мога да ги понасям тези "фабрични" кабели - мама им стара ! И пускай масата по отделен дебел кабел, а оплетката на масата на компа само! Иначе бръмммм, или пък муар в картината! :P
« Последна редакция: Nov 11, 2008, 09:18 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: ОТЧАЯНОСТ сезон 1 (tv-out)
« Отговор #3 -: Nov 10, 2008, 20:43 »
И аз давам един глас за това първо да провериш кабела. Най-дбре вземи един къс кабел от тези дето идва обикновено с видеокартите (1-1,5м) и пробвай с него да докараш картината на ТВ каквато искаш и след това вече с дулъг кабел.

И аз след известни ядове с фабричните кабели май стингах до извода да си направя 10м. тънък коаксиален кабел.
@zibeltbg ти сериозно ли пускаш масата отделно от оплетката на коаксиалния или аз нещо не съм те разбрал ........
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: ОТЧАЯНОСТ сезон 1 (tv-out)
« Отговор #4 -: Nov 10, 2008, 22:00 »
  Задължително е за маса да се ползва отделен кабел като нулев проводник. Иначе между оплетката и централния кабел, дето носи сигнала се получава потенциална разлика със смущения.. Да, това са старите добри правила против смущения.В най "откачените" лампови варианти за звук даже вместо отделен кабел за масата се ползва втора оплетка - по вътрешната служи за екран - свързва се на маса към източника на сигнал, а външната оплетка служи за масов кабел - свързва се съответно на източника на сигнал и на  приемника на сигнал -  това е правилният професионален вариант - ама - въобще тука продавачите даже и не са и чували за кабел с две оплетки, е ама GSM -а влязъл като смущение - ами ще влезе! В случая обаче трябва оплетката на коаксиалния кабел да се даде на маса и от двете страни - на масата на компа и на масата на телевизора. Иначе се размазва картината. Но на мене сигнала влиза във видеорекордер и след това от видеорекордера в монитора. Е точно тук ако използвам оплетката между видеорекордера и монитора за нулев проводник се получават смущения. За целта използвам отделен кабел за нулев проводник.Това за масата отделно от оплетката го имах в предвид за звука от компютъра към звуковия усилвател - който е до монитора - иначе бръмчи. Защо не се сещаме да му кажеме на човека да провери дали TV - изхода на видеокартата не е превключен на NTSC - трябва да е на PAL ! Даже някои видеокарти дават сигнал само на NTSC - и това трябва да се провери! И съответно телевизора да се превключи на NTSC !
« Последна редакция: Nov 11, 2008, 09:15 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop