Автор Тема: virt-manager и KVM разделителна способност...  (Прочетена 2235 пъти)

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте от няколко дни се мъча да се справя с един проблем. Та значи ситуацията е следната:

Имаме имидж който е направен с VirtualBox с гост ОС  Windows XP на който се ползва AutoCAD и една специализирана програма. Този имидж е копиран в RAW имидж и е направен да се стартира от Virt-manager.
Проблема е че когато го стартирам чрез Virt-Manager не мога да достигна разделителната способност на монитора на хоста (1600х900), Уиндоуса не ми дава такава разделителна способност. Пробвах с всички драйвери които предлага KVM - VGA, CIRRUS, VMWARE, XEN (с XEN изобщо не работи).

ПС: Ползвам Кубунту 10.04 с драйвер от сайта на АТИ 11.1 с включени ефекти.
Мъча се с KVM, защото под него виртуалната машина и видимо по-бърза.
Активен

vitamin4o1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
Re: virt-manager и KVM разделителна способност...
« Отговор #1 -: Feb 09, 2011, 20:58 »
И аз по едно време исках по-голяма резолюция (широкоекранна 16:9) и прочетох че за тази цел трябва да сложа друг модел емулирана видеокарта. Не помня кой модел точно, мисля че Cirrus беше. Като сложих него модел, в ХП-то ми поиска драйвери, но така и не ги намерих.... Не ми беше много важно и се отказах.
  На теб иска ли ти драйвери, инсталира ли му, ако да какво стана ?

P.S. Като се сетя, това беше qemu, без libvirt, но ако с либвирт ползваш qemu-kvm пак ще иска същия драйвер може би.
Активен

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: virt-manager и KVM разделителна способност...
« Отговор #2 -: Feb 10, 2011, 10:34 »
XP-то си има драйвер за Cirrus видеото, обаче там са само разделителни способности 4:3
за VMWare картата сложих драйвери но и там е същата работа може би монитора трябва да се смени щото казва дефълт монитор само че не знам какъв монитор да сложа щото съм на лаптоп.
а пък като сложа VGA карта изобщо не ми я разпознава XP-то и не знам какво карта да сложа от списъка или какъв драйвер.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
По въпроса за български Windows Manager
Идеи и мнения
Michael 6 6986 Последна публикация Aug 09, 2002, 02:52
от manupcho
HTB WEB manager
Web development
todor6808 2 2812 Последна публикация Aug 10, 2009, 16:57
от todor6808
[Решено] virt-manager bridget networking
Настройка на програми
mimosh 12 4357 Последна публикация Feb 19, 2018, 08:05
от mimosh
Експорт на настройки от Virt-manager
Настройка на програми
mimosh 4 2406 Последна публикация Jan 18, 2019, 22:35
от ray
Проблем с virt-manager
Хардуерни и софтуерни проблеми
mimosh 5 8276 Последна публикация May 11, 2019, 19:35
от jet