Автор Тема: Търся драйвъри  (Прочетена 2046 пъти)

sng

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Търся драйвъри
« -: Feb 23, 2011, 20:26 »
Здравейте,
От снощи съм с Ubuntu 10.10, но тъй като компютъра ми не е от най- новите, пък и е от сериите на Fijitsu, трудно откривам някакви драйвъри.
Въобще не мога да кажа, дали е открило някакви, но по това, че имам звук, съдя, че са намерени някои.
Бихте ли могли да ми кажете програма, която да работи под Ubuntu, чрез която да си намеря нужните драйвъри.
Ако знаете друга алтернатива, ще съм благодарен ако ударите 1 рамо.
Компютъра ми е: Fujitsu- Siemens Celsius M430
Ето пълно описание: http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/Celsius/M4xx/ds_celsius_m430.pdf
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Търся драйвъри
« Отговор #1 -: Feb 23, 2011, 20:45 »
Здравейте,
От снощи съм с Ubuntu 10.10, но тъй като компютъра ми не е от най- новите, пък и е от сериите на Fijitsu, трудно откривам някакви драйвъри.
Въобще не мога да кажа, дали е открило някакви, но по това, че имам звук, съдя, че са намерени някои.
Бихте ли могли да ми кажете програма, която да работи под Ubuntu, чрез която да си намеря нужните драйвъри.
Ако знаете друга алтернатива, ще съм благодарен ако ударите 1 рамо.
Компютъра ми е: Fujitsu- Siemens Celsius M430
Ето пълно описание: http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/Celsius/M4xx/ds_celsius_m430.pdf

Здравей,
Много се радвам, че си опитал Ubuntu! Преди да започнем реалното дискутиране по темата, ще трябва да изясним някой точки:

1) Как разбра, че драйверите не са инсталирани? Ако тази точка не ти е ясна, не продължавай нататък.
2) Програма в Линукс специализирана в инсталирането  на драйвери ( е... има ) не е точно това от което имаш нужда.
3) Провери ли в сайтовете на производителя на съответния хардуер?
4) Провери ли за вече съществуващи how-to? ( http://ubuntuguide.net/how-to-install-nvidia-graphics-driver-in-ubuntu-10-10-maverick-meerkat )
Активен

sng

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Търся драйвъри
« Отговор #2 -: Feb 23, 2011, 21:40 »
Здравейте,
От снощи съм с Ubuntu 10.10, но тъй като компютъра ми не е от най- новите, пък и е от сериите на Fijitsu, трудно откривам някакви драйвъри.
Въобще не мога да кажа, дали е открило някакви, но по това, че имам звук, съдя, че са намерени някои.
Бихте ли могли да ми кажете програма, която да работи под Ubuntu, чрез която да си намеря нужните драйвъри.
Ако знаете друга алтернатива, ще съм благодарен ако ударите 1 рамо.
Компютъра ми е: Fujitsu- Siemens Celsius M430
Ето пълно описание: http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/Celsius/M4xx/ds_celsius_m430.pdf

Здравей,
Много се радвам, че си опитал Ubuntu! Преди да започнем реалното дискутиране по темата, ще трябва да изясним някой точки:

1) Как разбра, че драйверите не са инсталирани? Ако тази точка не ти е ясна, не продължавай нататък.
2) Програма в Линукс специализирана в инсталирането  на драйвери ( е... има ) не е точно това от което имаш нужда.
3) Провери ли в сайтовете на производителя на съответния хардуер?
4) Провери ли за вече съществуващи how-to? ( http://ubuntuguide.net/how-to-install-nvidia-graphics-driver-in-ubuntu-10-10-maverick-meerkat )

Самият ми компютър не се държи както трябва.
Мисля, че се справих с драйвърите за видео картата, но Чипсет-а все още е проблемен.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся драйвъри
« Отговор #3 -: Feb 24, 2011, 14:57 »
А какво не работи, какво значи "Чипсет-а все още е проблемен."
Ако искаш някой да ти помогне, трябва да дадеш адекватна информация, иначе излиза като констатации тип монолог в някой блог
« Последна редакция: Feb 24, 2011, 15:15 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

sng

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Търся драйвъри
« Отговор #4 -: Feb 25, 2011, 10:47 »
А какво не работи, какво значи "Чипсет-а все още е проблемен."
Ако искаш някой да ти помогне, трябва да дадеш адекватна информация, иначе излиза като констатации тип монолог в някой блог
Докато щях да ви давам обяснение, си оправих нещата.
Процесора не работеше, както трябва.
Т.е. не обработваше информацията, както добре се справяше на XP и 7.

След 2-3 часа ровичкане.. успях.
Поне вече лаптопа ми му сложих седмицата, щото беше без ОС. :D:
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Търся драйвъри
« Отговор #5 -: Feb 25, 2011, 10:51 »
//off

Процесора не работеше, както трябва.
Т.е. не обработваше информацията, както добре се справяше на XP и 7.

"Колко мъка има по този свят Боже..."
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Търся драйвъри
« Отговор #6 -: Feb 25, 2011, 14:56 »
Е това е. Соломоновото решение, опрай се с Линукса набързо, че сложи Windows. С Ubuntu-то не работеше процесора ТАКА ДОБРЕ, както с Win7. Сега лети направо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Търся драйвъри
« Отговор #7 -: Feb 25, 2011, 16:00 »
извън темата:
Много са ми интересни такива Линукс-еднодневки.Инсталира си примерно Убунту и се почва едно търсене на драйвъри и тулове за мониторинг на системата да види как работи аджеба с Линукс.И на втория ден като не може да се оправи взема твърдото решение,че Линукс не става.
Или другите пишман хакери,разбивачите на мрежи.Изобщо не е пипал Линукс и си мисли,че като може да запише ISO-на на диск или флашка и да промени BIOS да му зареди BackTrack-а,вече всички мрежи са негови.
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Търся драйвъри
« Отговор #8 -: Feb 25, 2011, 19:44 »
Пф... момчето сисгурно е на 11-12 години, а вие се връзвате. Един два отговора, колкото да не се чувства обиден му стига...
Ма то хакер, ма то драйвер, ама то процесор... а САЩ и Русия къде са ? [_]3
Активен