Автор Тема: Смъртоносни 9-волтови батерии...  (Прочетена 13481 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #45 -: Oct 17, 2011, 11:30 »

Ахъм и когато нещо излезе извън нормалното или нещата се закучат и block-нат и настава доста неприятно. Най-лошото е като ти минат разни мисли такива да зарежеш седмици труд и да го започнеш отначало и да повториш същите грешки. Или пък да се хвърлиш да решаваш някакъв проблем, да положиш кански усилия да го дотикаш и в крайна сметка да се окаже, че ти се е превърнало в самоцел и че съвсем малка промяна някъде автоматично решава проблема, просто е трябвало малко да го премислиш, за да видиш решението (което става трудно, при положение че си имал същите проблеми преди и си ги решавал винаги по определен начин). Мдааам, кофти работа :(


Само че стана гигантски офтопик. Кажете сега за батериите, могат ли да убият човек или не могат :)



П.П

Цитат
Доколкото знам салвията си е легална в България, както и кратома.

Хм, мисля, че в ЕС я направиха нелегална, това поне би обяснило защо не искат да я ship-ват за Европа. Това с 20x ще е интересен експеримент иначе, но не бих се пробвал честно казано...като знам с 15x какви филми се разиграват, а и съм дърт за такива неща вече.
« Последна редакция: Oct 17, 2011, 11:36 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #46 -: Oct 17, 2011, 17:43 »
това ми напомня онзи факт, че една супена лъжица сол на гладно те убиа.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #47 -: Oct 17, 2011, 17:58 »
@gat3way Относно батериите ... може би ако сложиш подходящ множител на напрежение и си забиеш електродите около сърцето, при подходящи условия може и да си заминеш.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #48 -: Oct 17, 2011, 19:42 »
@gat3way Относно батериите ... може би ако сложиш подходящ множител на напрежение и си забиеш електродите около сърцето, при подходящи условия може и да си заминеш.
И едно допълнение - най подходщи електроди са 20 сантиметрови ножове, адин в гърдите и индиферентният в гърба :-)
На дефибрилаторите с директно въздействие (едни лопатки дето се поставят върху сърцето директно) разряда е максимум 80 джаула. Разрядният кондензатор е 2200 микрофарада енергията в джаули е = (1/2)*C*U*U тоест максималното напрежение е 269,6 волта. Обикновенно се използва до 5J за деца и около 30J за възрасни. При 80 си с последен билет за този свят.
За индиректно дефибрилиране (през гръдният кош с използване на гел) максималната енергия е 450J обикновенно се използват 200-350J.
Мисля че това отговаря малко индиректно на въпроса.
Директен отговор неможе да се даде, поради това че, има комбинирано действие на ток и време, както и физиологично състояние. Кратък и слаб импулс (14-16 мА) за 1-2 секунди директно на сърдечният мускул на спортист по време на систола (съкратен сърдечен мускул) е смъртоносен, поради разкъсвания в мускулната тъкан на сърцето.
За това тези апаратчета са със картиограф комбинирани, и дефибрилиращият пулс се пуска в дисистолия (отпуснат сърдечен мускул) автоматично ако не щракнеш едно бутонче за принудителна дефибрилация при спрял сърдечен мускул.
Като малко обяснение за фибрилация, това е когато сърцето се 'гърчи' асинхроно като торба буквално без синусов ритъм на кардиограма се виждат много Q вълни (трионообразно напрежение по идженерно му)

Иначе е документиран случай (в България) на човек загинал от 36 волта в една цистерна във Девня по време на заваряване.
« Последна редакция: Oct 17, 2011, 19:49 от victim70 »
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #49 -: Oct 23, 2011, 21:12 »
@gat3way Относно батериите ... може би ако сложиш подходящ множител на напрежение и си забиеш електродите около сърцето, при подходящи условия може и да си заминеш.

На дефибрилаторите с директно въздействие (едни лопатки дето се поставят върху сърцето директно) разряда е максимум 80 джаула. Разрядният кондензатор е 2200 микрофарада енергията в джаули е = (1/2)*C*U*U тоест максималното напрежение е 269,6 волта. Обикновенно се използва до 5J за деца и около 30J за възрасни. При 80 си с последен билет за този свят.
За индиректно дефибрилиране (през гръдният кош с използване на гел) максималната енергия е 450J обикновенно се използват 200-350J.


Доста добро инфо.Не съм се сещал че при дефибрилатора се използва кондензатор.А този за гръдния кош за какви волтове става въпрос - към ~400В ли?
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #50 -: Oct 23, 2011, 21:49 »
@gat3way Относно батериите ... може би ако сложиш подходящ множител на напрежение и си забиеш електродите около сърцето, при подходящи условия може и да си заминеш.

На дефибрилаторите с директно въздействие (едни лопатки дето се поставят върху сърцето директно) разряда е максимум 80 джаула. Разрядният кондензатор е 2200 микрофарада енергията в джаули е = (1/2)*C*U*U тоест максималното напрежение е 269,6 волта. Обикновенно се използва до 5J за деца и около 30J за възрасни. При 80 си с последен билет за този свят.
За индиректно дефибрилиране (през гръдният кош с използване на гел) максималната енергия е 450J обикновенно се използват 200-350J.


Доста добро инфо.Не съм се сещал че при дефибрилатора се използва кондензатор.А този за гръдния кош за какви волтове става въпрос - към ~400В ли?
Става въпрос за енергия 1/2(C*U^2). Ако избереш кондензатора напрежението си идва само по запасената енергия. Едно допълнение само пулса трябва да е от порядъка на 10-20 милисекунди. Трудно е за обяснение има едни графики и таблици за това но не съм ги срещал в нета, само в един учебник по който съм учил, и го харизах после :(
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #51 -: Oct 24, 2011, 10:30 »
Амперите убиват, а не волтажа на тока. Ако се не лъжа над 6 убиваше...
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #52 -: Oct 24, 2011, 13:50 »
@bazu над 6 ампера ??? Ами то и 1 ампер е достатъчен да те обие зависи от много работи в смисъл, напрежение, честота и ток. В различни кобинации имат фатанли последствия.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Mitaka

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #53 -: Oct 24, 2011, 16:37 »
Амперите убиват, а не волтажа на тока. Ако се не лъжа над 6 убиваше...

100 МИЛИампера са смъртоносни, ако действат върху човек повече от 1 секунда.
А ако тока е постоянен, или както му казват "прав ток" е още по-опасно.
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #54 -: Oct 24, 2011, 21:34 »
Амперите убиват, а не волтажа на тока. Ако се не лъжа над 6 убиваше...

100 МИЛИампера са смъртоносни, ако действат върху човек повече от 1 секунда.
А ако тока е постоянен, или както му казват "прав ток" е още по-опасно.
По-надолу след 16мА са смъртоносни в контур десен крак лява ръка. Електрофураторите са на 12 мА ограничени. За стоматологията на 6. Е върховният садизъм е електрошоковата терапия (глава гръбнак) 150 мА но се прилага за секунди под упойка. Виждал съм такова нещо - моето мнение е че това си е жива лоботомия - кошмарно е и виждаш после съвсем различно човекоподобие.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

edmon

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #55 -: Oct 25, 2011, 04:22 »
Интересно защо този моряк си е пробил кожата на пръсите, можеше направо да си забие електродите в очните ябълки...
Активен