Автор Тема: Препоръчайте ми принтер  (Прочетена 5585 пъти)

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Re: Препоръчайте ми принтер
« Отговор #30 -: Nov 05, 2012, 07:14 »
Здравейте,
аз бих си купил Brother. На фона на другите марки те са специализирани в тази област.

http://techno-lux.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=7205&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1
Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Препоръчайте ми принтер
« Отговор #31 -: Nov 05, 2012, 11:58 »
Наистина чак се учудвах от няколко дни, как никой не е казал Брадър. Истината е, че за тях мненията са свръх поляризирани. Едни специалисти казват страхотни, други не по-малки казват пълен боклук. Интересно е, че вторите са от средите на жичкаджийте и поддръжката на електрониката, а а първите от програмната поддръжка. Аз с брадъри съм работил много малко, чел съм много представяния, в които ги хвалят и така.

Само мога да предполагам, защо са така полярни мненията за Брадър. Мисля си, че те вадят добро качество (виждал съм го с очите си) и прилична скорост, но чаркълъка им е нестабилен.

Няма ли някой админ най-после да качне тая тема? В нея се натрупа огромно количество синтезирана информация. И продължава да се трупа, въпреки че автора ѝ вече взе решение.



А да — да кажеш, че някой е специализиран в областта на ПУ за канцеларски цели, в тема дето основно срещаното име е на Хюлед Пакард (и няма как да е иначе), е меко казано нагло ;)
« Последна редакция: Nov 05, 2012, 12:04 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Препоръчайте ми принтер
« Отговор #32 -: Nov 08, 2012, 16:51 »
Откакто има CUPS уж всичко става, ама не!
Последните години има нов пристъп на малоумие сред производителите на принтери и всеки си измисля начин да е несъвместим с нещо.
Шампиони са Sharp с техния spl-c , Samsung са на твърдо 2-ро място (пак с spl, ама тяхна модификация). Резултата, е че и под бозата не работи като хората, а под *NIX въобще! Няколкото изключения само потвърждават общото правило)))
Трети са HP серии 1ххх и 3ххх. Там нещата са по-сложни - и в HP още не знаят какво са объркали, ама си ги номерират правилно! Другите им серии си работят.
Останалите фирми общо взето се траят, стига да не са набутали чип с изчислителна мощ на CRAY в касетата както в някои Xerox-и и Rico-та....
Аз лично предпочитам Brother-ите - няма чипове а само механична щтракачка (в демо касетата я няма!) и се зареждат лесно. ВНИМАНИЕ!!! НЕ С КАКЪВ ДА Е ТОНЕР!!! Има си тонер за Brother различен от HP!!!
Така, че ако в крайна сметка като изключим първите 3 места в шампионата по простотия всичко друго става...
« Последна редакция: Nov 08, 2012, 16:54 от Gogo_SZ »
Активен

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Re: Препоръчайте ми принтер
« Отговор #33 -: Nov 19, 2012, 16:21 »
Наистина чак се учудвах от няколко дни, как никой не е казал Брадър.…

И моят ще е свръх поляризиран, но при два купени различни модела и двата се счупиха по един и същи начин около два месеца след изтичането на гаранцията. Това е 100% отказ в моя случай и не мога да опиша ходенето по сервизите и прочее само за да разбера накрая, че имам куп непотребно едногодишно желязо. От тогава НР (за притнери) до дупка и се живее доста по-добре.
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Препоръчайте ми принтер
« Отговор #34 -: Nov 26, 2012, 00:19 »
и двата се счупиха по един и същи начин около два месеца след изтичането на гаранцията....
Все пак как се счупиха? Ако е след 10 секунди свободен полет, то наистина е лоша реклама за марката. Но ако е след зареждане с тонер в кварталната бакалия за компютри си е друго.
И все пак кои модели? Ако е от най евтините модели, не забравяй че и HP 10xx е абсолютно същия боклук като Brother HL-2030! Ако някой си мисли друго то само дооформя безмислената поляризация кой от двата е по-добър )))))))))) Ами и двата са боклук!
Разликата, е че Brother имат читави модели под 1000лв, а другите фирми само над 1000лв....
Всеки който си мисли че си е взел свясен лазерен принтер под 300лв просто още не е разбрал къде се е минал.
Активен