Автор Тема: Nvidia премахване на драйвъра за картата при ъпгрейд  (Прочетена 6890 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Явно не си си добавил non-free хранилищата
инак ето при мен какво излиза (не че съм с нВидия)
/плюс няколко legacy които не съм изброил - 71xx, 96xx, 173xx/

Package: xserver-xorg-video-nvidia   - NVIDIA binary Xorg driver
Section: Miscellaneous  - Graphical (non free)
Version: 304.117-1

също така гледам има и
nvidia-kernel-dkms   - NVIDIA binary kernel module DKMS source
Versionn 304.117-1
този последния спестява малко стартирането на скрипта като сам се компилира и инсталира от драйвера от изх. код при нужда - но навремето също ми е гърмял когато разработчиците на ядрото сменят нещо дребно в някой файл или го преместят в друг и единственото спасение пак е да чакаш по нова версия на тези сорсове съвместима с новата версия на сорсовете на ядрото (само дето докато чакаш имаш не работещ драйвер т.е. трябва да се върнеш към свободния за известно време)

т.е. както и преди казах аз лично предпочитам binary package, non-free и не обновявам докато мениджъра на пакети не каже че може - поне докато си стоиш на старите версии на всичко дето не ти дава да обновиш ще си работи и ще имаш хардуерно ускорение :-)
...което също не е гаранция - винаги може да нацелиш някой нов бъг, но ако е сериозен ще го оправят бързо. Ако и това ти е проблем - минавай на stable версията - тестовата явно не е за тебе.
« Последна редакция: Jul 19, 2014, 16:21 от remotexx »
Активен

User13

  • Гост
Въпроса е принципен.
Защо са махнали драйверите от хранилищата?
Има ли някъде някаква официална информация защо се е наложила подобна стъпка?
Това вече официална политика ли ще е на Debian или просто драйверите са временно отстранени поради някаква причина?
И няма нищо общо с non-free, не сме толкова тъпи та да не се сетим за това. Разбира се че хранилищата са вкл.
В стабилната  версия едва ли ще се решат на подобна драстична промяна в политиката, затова там драйверите 304 си стоят.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Вие хора на dialup интернет ли сте та 100МБ са такъв проблем. На мен ако ъпдейта на Дебиан някой ден не ми покаже нови ъпдейти, почвам да се чудя дали нещо не се е счупило. Това е добре, че хората работят и подобряват софтуера и дистрибуцията живее.

satir: като обичаш да експериментираш на семейното РС, за да не даде фира жената, инсталирай още един Дебиан на друг партишън и двете версии ги насочи към обща /home/, като се сбози едната- бутваш другата. "Резервния" Дебиан го ъпдейтвай по-рядко. Така работи дори едната да е 64, а другата версия 32бит.

Аз лично съм си купил Нвидиа карта и предпочитам драйвера от производителя. Проблема е че Нвидиа не прави .деб пакети и не организира дебиан хранилище - така всичко си идва на мястото. Ето Гугле имат хранилище за Хром и като си го добавиш- не те интересува какво става - вичко е автомат.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
аз от ъпдейти не се оплаквам, а от липса на избор на драйвъри. макар че, бил съм на диълъп кънекшън години наред и едни 30мб са ти проблем от няколко часа..... чекнати са ми нон фрий, имам необходимите източници. избор нямам.
п.с. remotexx, по никой начин не съм за стабилната версия. даже тестовата ми е консерва
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
има ли някой, който да е инсталирал безпроблемно този пакет: nvidia-installer-cleanup
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
от уважение към тези скриптове се чувствам длъжен да публикувам домашната им страница:
http://smxi.org/
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
NVidia корекция на контраста
Настройка на програми
Ice___Cool 3 3701 Последна публикация Sep 16, 2004, 13:52
от JOKe
Nvidia
Настройка на хардуер
dux4e 8 3793 Последна публикация Oct 10, 2004, 11:54
от LinuxVMANIACHEN
Nvidia драйвъри
Настройка на програми
PRP 5 3539 Последна публикация Nov 05, 2004, 00:21
от alabal
как да разкарам логото на NVIDIA
Настройка на програми
kwiksilver 16 6353 Последна публикация Nov 14, 2004, 23:17
от zazzko
NVIDIA
Настройка на хардуер
rip_darkman 4 2073 Последна публикация Nov 15, 2004, 18:47
от cyrilo