Автор Тема: Министерството на външните работи на ГДР минава на лайнъкс  (Прочетена 4685 пъти)

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
http://www.securitylab.ru/news/362276.php
Викам да пусна една новина "ала Златко", може и да потръгне спама.
Знам, че вече няма ГДР, но избрах нарочно посткомунистическо заглавие ;D ;D
« Последна редакция: Nov 04, 2008, 01:58 от por4e2 »
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Цитат
Знам, че вече няма ГДР, но избрах нарочно посткомунистическо заглавие

толкова си забавен!

ПП> дишай
Активен

smelkomar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 429
    • Профил
И ся к'во, да им сипем по една бира, а?
Отговорът ми е в подписа
            V
            V
            V
Активен

Ползвам т'ва, к'вот ме кефи

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Имаше едно предаване по бТВ дето един кмет на София от соц-а разправяше за контактите си с бай ви Тошо. Много забавно, разправяше как веднъж правешкият идол на хиляди българи се върнал от посещение в ГДР...и разправял как германците са идеи пред българите, там (по спомени) имало организация, България била на десетилетия назад...след което Тошо му обяснил колко грешно ние сме били следвали съветския модел, а то в ГДР социализмът всъщност бил много по-успешен щото имало традиции (личното ми мнение е че става дума за качество на генетичния мат'рял ама много патриоти и националисти ще се обидят че го изказвам :) ).

Истината е че вината за всичките си несгоди си я носим ние щото сме доста прост и селски народ.Може да е много удобно да са ни виновни турците, съседите, руснаците, комунистите и не знам какви там...ама това не променя нещата. Ситуацията с opensource в страната е само един малък щрих в цялата картинка :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Е веднъж да не съм на мнението на gat3way!
Не съм съгласен, че сме прост и селски народ.
Прости селяни са тези дето ни управляват.
Както имаше един от скорошните телевизионни сериали - забравих му името, но там имаше един дето за нищо не ставаше и го направиха партиен секретар на селото - нашите хора!
Аналогично кой мислите, че ще направят примерно супер - хипер - вайзер - системен администратор нашите хора и после ситуацията със свободния - отворения софтуер се сговнясала.
Ами кой да покрива загубите на Микромеките от осъдителните процеси в Европейския съюз.
П.С. От една седмица се боря като прасе с тиква с един MS виндоз сервер 2003 та направо ми е прекипяло!
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами тия прости селяни дето ни управляват малко не ми се връзва как така все умни, образовани хора, които ги интересува бъдещето на страната ги избират :)

А за сделките с Майкрософт нещата са според мен много прости. Тези от които зависят нещата не се налага да са компетентни технически лица (би било дори грешно да са такива според мен). Това са хора, на които се налага да могат да носят отговорност и които да могат да оправдават постъпките си в името на обществения интерес. Сега не искам да ме разбирате грешно, но повечето технически компетентни хора нямат топки да поемат отговорност за решения, от които зависи съдбата на страната ни. Примерно аз си признавам, че не бих могъл да понеса такава отговорност. Така че от мене може евентуално и да излезе компетентно техническо лице (съмнително ехех), но никога няма да излезе добър мениджър, поне не и докато съм на сегашния си акъл.

Обаче некадърността и селянията е проблем. Селяния в смисъл не липса на обноски, култура и естетически възприятия, а в смисъл че подобно на селяните теб те интересува само своето парче земя, твоята реколта там и грам не те интересува какво става с останалия свят, един вид да се възприема като ограничен мироглед.

Когато един такъв от една страна некадърен, от друга селянин стане мениджър (явно поради липса на по-добър кандидат) идват проблемите. На човека грам не му пука дали държавната администрация ще профитира като цяло стига неговата комисионна да е достатъчно дебела и сигурна.

А на всички особено интелигентни, умни и в никакъв случай тесногръди избиратели, това не им дреме изобщо. Може да има там някакви маргинали, които крякат. Те с това крякане само вредят в интерес на истината, защото все повече затвърждават имиджа си на маргинали. Вместо да се концентрират в посока да обучават останалите, те врякат и крякат и дори по някакъв малоумен начин извличат позитиви в смисъл че маргиналният им характер се затвърждава с това, а те явно обичат да се изживяват като ненормалници и локални mirror-и на RMS.

Така че това е проблема според мен - обществото като цяло. На никой не му дреме за общата картинка щом плюскането, шоуто, ракията и т.н. му е уредено. Това веднага бие на очи веднага като видиш одрасканите фасади, колите паркирани в градинки, боклуците навсякъде, както и разни феномени, които очевидно противоречат на законодателството.
« Последна редакция: Nov 04, 2008, 22:04 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
gw е прав. Това са някакви комплекси останали от соца, че сме умни и красиви и по-по-най. Ежедневно се лансират новини от рода на "Българин най-умен в света", "Първи сме на олимпиада", "Българските жени най-красиви", киселото мляко и всичките малоумщини. Тези деца кой знае как ги тормозят, че са лузъри, пък после национална гордост. За жените няма да коментирам, ясно е. Отделно някой комплексар като селяка слави почва да избива комплекси с "успешни българи". Въобще всичко е на някакво ниво, че всеки си говори, надува, а всъщност няма нищо наява. Въдух под налягане. Културни ли са? Всеки път като ми се налага да ходя до София, ми се гади след това - веднъж като минавахме с класа по една зебра, някъв олигофрен почна да свири с клаксона и да ни псува ->Аре, бе говеда, вървете по-бързо. Има ли технически грамотни лица - ами не няма, освен някой друг комплексар като макаджията, хванал Бог за шлифера и после от чужбина да оправя страната по блогове и форуми. Да ме прощава, но това ми е мнението за българите в чужбина.
Иначе българските ИТ специалисти сте си много умни и кадърни - по блогове ;D
Другото с политиката - е как не ви писна да ги коментирате? На хората в другите страни не им пука, те си вършат работата и гледат да постигнат нещо. Тук всички чакаме наготово - крали, затова нямало пари. Ами вие не спазвате елементарна хигиена - затова вие е толкова красиво селото, наречено столица на България - с някави суперлуксозни учебни центроер - Рим, Версай. Абе, култура отвсякъде ;D
Отделно човешките отношения са някъв абсурд. Превърнала се е нацията в някакви комплексари, или ще се подиграят на чужд гръб, ще си го изкарат на някой друг, ще му направя мръсно, за да го гледат как се гърчи. Абе, българска работа. После хората хубави, но политиците курви. Ми не е така, каквато държавата, такива и хората. Стига сте си бърсали задника с някой друг.
Погледнете се един ден отстрани и ще видите дали сте "нормални". Кви специалисти, кви пет лева, блогъри спечени ;D
Активен

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Изобщо не мисля, че сме нормални!
Нормалните отдавна вече са в чужбина.
Имаше един лаф от едно време малко бай Ганьовски - Абе какво сме му направили на Господ та сме се родили в България?

Иначе за политиката всичко е ясно, всички сме хубави, много рабираме ама не искаме да поемем отговорност а пък камо ли да идем да гласуваме.

Но мога да си кажа и мнението, че от блогърите и форумците има по - голям процент гласуващи отколкото от тия дето филосовстват пред телевизора или пък не само там.
Както и преди съм казвал всички Българи разбират от жени, политика, коли и футбол, в реда в които са изброени.
Аиде че нещо се поотплеснах от духа на темата. :o
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Добре де а ние дали бихме могли да направим нещо за да променим това?

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

BOT_ev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 995
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Цитат
Прости селяни са тези дето ни управляват.
Народа си заслужава управниците ...
Активен

Get to da chopa !!!
----------------------------------------------------------------------

smelkomar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 429
    • Профил
Добре де а ние дали бихме могли да направим нещо за да променим това?

Дайте да дадем е банална фраза. Всеки се бори за собственото си благоденствие, и не виждам кой луд ще иска това да се промени.
Активен

Ползвам т'ва, к'вот ме кефи

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Всеки се бори за собственото си благоденствие, и не виждам кой луд ще иска това да се промени.
Това са думи на адски ограничен човек. Очакванията ми бяха да ги чуя от друг участник, кръстен на лятна супа ;D
Щях да кажа - "прав си, българите са индивидуалисти". Но не е така, не знам как се казва като гледаш да правиш първо мръсно на друг, за да му е гадно и ти да си щастлив от това. Това "бори" поне аз така го тълкувам на фона на цялата помия в момента.
Не е ли по-добре да си щастлив от своите успехи вместо от чуждите неудачи? Не знам.
Активен

Nikolavp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
    • Профил
    • WWW
Изобщо не мисля, че сме нормални!
Нормалните отдавна вече са в чужбина.
....
Съжалявам, че още има хора с това мислене. Страната е достатъчно богата, за да ти предложи благата, от които имаш нужда стига да можеш да си ги набавиш.

Интересно е как всеки говори, че правителството не се стреми да мине към отворени решения, но никой не може да представи фирма, която да се заеме с пренаписването и поддържането на сегашната база.
Активен

http://blog-nikolavp.rhcloud.com - простотиите, с които се занимавам в свободното време

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Страната е достатъчно богата, за да ти предложи благата, от които имаш нужда стига да можеш да си ги набавиш.
А стига!
Ти скоро излизал ли си извън София, Варна, Пловдив или другите от "голямата" десторка.

Интересно е как всеки говори, че правителството не се стреми да мине към отворени решения, но никой не може да представи фирма, която да се заеме с пренаписването и поддържането на сегашната база.
Ами да като всеки път става въпрос за фирми. И като във всеки конкурс за нещо от сорта ти искат да си фирма и да имаш 10 внедерни и работещи проекта. А ако може и да са под операционна система. А не под някакъв си Лину(к)с.
Никъде не се допускат разни "мърляви хакерчета"* с техните отворени граждански сдружения. Че те са опасни като "ветерани от Виетнам"*.
*Цитатите са от както се сещате "Революционната Операционна Система"
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Е, не, когато се имплементират такива решения в такъв мащаб по принцип трябва да се подписват съпортни договори и някой да подържа кашите дето ги е сътворил. Не може да се разчита все пак на разни мърляви хакерчета дето днес са тук, утре си бият шута да пишат j2ee приложения в Ирландия (примерно). Трябва да стои другата страна в договора, която си има задълженията и ако не ги запазва да си търпи санкциите. Затова съм съгласен - просто няма голяма българска фирма, която да може да предложи примерно миграция на десктопите към линукс и да съпортва тоя ад. За сървърите и приложенията, които вървят на тях не е точно така, защото има доста мащабни изключения....но в новините влизат неща като "министерството на едикакво си в Занзибар премина на линукс"...и се има предвид миграция на десктопите.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon