Автор Тема: Истината за Linux  (Прочетена 7385 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #30 -: Jan 07, 2009, 10:53 »
Както каза somnivm линукс е за хора, обичащи да четат да се образоват и т.н. (това важи не само за линукс според мен, а за много неща).

Не е вярно. Ето аз например не обичам да чета и да се образовам на технически теми. Имам си достатъчно други умствени гимнастики.
В ГНУ/Линукса ценя свободата и идеите, които стоят зад него. Техническата страна идва след това, за мен поне. Даже си спомням преди колко ядове съм брал заради някакво малко бръмбарче, дето заради него засича цялата система. Добре, че в последните години в това отношение има огромен напредък и сега не се налага да ръчкам пред седмица и да чета форуми за оправяне на проблеми.
Иначе викинга е прав, че консолидацията на "линукс общността" е никаква. А може би така е по-добре - да бъдем аморфна маса...т.е. всеки да ползва Линукс според собствените си нужди и интереси - един от техническа, друг от философска гледна точка и т.н.

 [_]3
« Последна редакция: Jan 07, 2009, 10:56 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #31 -: Jan 07, 2009, 11:27 »
Както каза somnivm линукс е за хора, обичащи да четат да се образоват и т.н. (това важи не само за линукс според мен, а за много неща).

Не е вярно. Ето аз например не обичам да чета и да се образовам на технически теми. Имам си достатъчно други умствени гимнастики.

Никъде не съм казал, че хората ползващи линукс трябва да чета и да искат да се образоват на тема линукс, техническа литература и т.н. Може да се интересуват от микробиология примерно или литература, но да са хора със стремеж към познанието.
Активен

Nikolavp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
    • Профил
    • WWW
Re: Истината за Linux
« Отговор #32 -: Jan 07, 2009, 11:59 »
Това означава, че понеже ползвам от 2години вече въпросната операционна система съм стремителна личност. (happy) много съм як ;) ;D ;D
Активен

http://blog-nikolavp.rhcloud.com - простотиите, с които се занимавам в свободното време

SOMNIVM

  • Гост
Re: Истината за Linux
« Отговор #33 -: Jan 07, 2009, 13:59 »
SOMNIVM, ако мога да помогна с нещо за VMWARE ще съм радостен да споделя скромните си познания.

Това в каква връзка?  ???

Златко, да обичаш да се образоваш не означава непременно да човъркаш ядрото. Просто трябва да има интерес, а не да сядаш с досада и като не стане с две щраквания на мишката да го заплюеш.
« Последна редакция: Jan 07, 2009, 14:04 от SOMNIVM »
Активен

dsarmov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 38
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #34 -: Jan 12, 2009, 13:56 »
И каква е тая истина за Linux? Аз го използвам от малко повече от 3 години. Никога не съм молил за помощ приятел, нито съм задавал въпрос във форум. Когато съм срещал трудности, винаги се е оказвало, че някой вече е дал решението на проблема. Какво очаква автора на темата?
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #35 -: Jan 12, 2009, 19:20 »
Не зная, може да съм кьорава, ама не забелязах автора на темата да е отговарял каквото и да било след първия си пост. .. Или ако е отговорил нещо се губи ...
Но вие явно имате сериозна нужда да се изповядате, да разкажете за себе си, да се изтъкнете ..
Нищо, че повечето от вас са отявлено неграмотни и трудно пишат - да си Бог на С# напълно го замества...

Някой сети ли се да пусне на тоз нещастен човечец едно съобщение на ЛС и да го попита "Какъв е проблемът, друже, ще помогна?" ей така, безмълвно, докато другите обясняват колко са велики?

Някой от вас изчете ли повторно пилешкото нацвъкано, минаващо за правопис, преди да натисне бутона за публикуване, или това, че сте неграмотни не е срам и резил, а нещо, с което да се гордее цялата нация?

Такъв ли е съвременният, технически грамотен българин?
Първосигнален, неграмотен, надут, простак, който бърза да се изтъкне докато "помага"?

Вместо да се изповядвате по форумите масово, защо не последвахте няколкото свежи примера и не пуснахте линкове към полезни четива на роден език, за да помогнете наистина на питащия?

Активен

Мразя Gnome 3!!!

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #36 -: Jan 12, 2009, 19:30 »
Първосигнален, неграмотен, надут, простак, който бърза да се изтъкне докато "помага"?
Това е типичният системен администратор ;D
Не мога да разбера защо толкова жени играят майка Тереза, но явно има някакъв сексуален подтекст в цялата работа. уаууу технически грамотните жени са адски възбуждащи ;D ;D пхахах... мхуахахаха хахахах ааа хахахахаха хахахах кхкххкххх
Активен

edmon

  • Гост
Re: Истината за Linux
« Отговор #37 -: Jan 12, 2009, 22:06 »
"К'ъв е проблема, друже? Ще помогна!" разтърси света ми, насълзи очите ми и докосна най-нежните струни в душата ми.
Зщо дружето си мисли, че може да назидава??!?!?!??
Това е голям проблем за голяма част от администраторите, били те малки или големи за уиндоус платформата. Там те са блеснали, изгряли в очите на околните, но ооо провал не можем да се справим с тъпия линукс....
Ше помогна ей ся друже.....
Активен

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #38 -: Jan 12, 2009, 22:29 »
/офт
Проблема е, че има компютри!
Другият проблем е, че има ток, но той е на път да бъде решен!
С този мой пост темата стана идеална за друга секция!  ;D
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #39 -: Jan 14, 2009, 07:17 »
Темата е обречена да е безсмислена още от първото съобщение, но нейсе.
Обаждам се, за да подчертая, че не толерираме каквито и да е дискриминационни изказвания - по пол, раса, верска или етническа принадлежност. В случая отношението към жените.
ГатаНегра споделя една доста добра идея - какво ще стане, ако вместо да словоблудстват някои хора, потърсят малко отговори на въпроси и ги пуснат като връзки с кратки обяснения. Сигурен съм, че дискусията ще загуби от колорита си, форума може и да заприлича на справочник, но съдейки по желанието на хората да се изразяват по-скоро ще се балансират съобщенията извън и по темата.
Активен

фонокартен телефонен апарат

shoshon

  • Гост
Re: Истината за Linux
« Отговор #40 -: Jan 14, 2009, 11:13 »
Така... превърнахме темата в чисто блогърски стил и аз ще изразя мнение.
Аз съм съгласен с theviking87( преди да ме смъмрите - ползвам Mandriva 2009, БЕЗ dual-boot). Сега ще изложа своите доводи, които няма нищо общо с Windows, тъй като аз самия не съм запознат много с тази ОС(като изключим Win98).
Първо. Най-главният проблем е новото поколение. Не съм запознат с линукс общността в България, защото никога не съм срещал друг потребител на линукс освен мен( а аз търся вече 3 години ). Microsoft инвестират милиарди, така че windows да се запази в учебните заведения... а това е златната мина.
Тук мога да добавя също въпроса какво стана с ОХ лаптоп за всяко дете? В крайна сметка избраха Windows. И накрая трети птоблем към тази точка. Поколението на техничарите май е на "изчезване". Сега компютрите се ползват по 4 причини: Игра, дизайн, осчетоводяване и окрася на офис  (пак казвам - спрямо мойте наблюдение), като цъкането в "социални мрежи" можем да го пречислим спокойно към "игра".
От тази гледна точка да попитам колко люде м-у 16 и 20 години се занимават с линукс? Според моите лични наблюдения - санитарен минимум. Нима ще ми кажете, че линукс ще впечетли един млад разработчик? С какво ? Вградени компиалтори - ОК. Среди за разработка - Ок. Но една важа част липсва... (Тук пак са само мои наблюдения) Никой вече не тругва от С++. Повечето младежи предпочитат езици от вида на ActionScript3 , обичат да работят на среди като Photoshop, защото виждат ефекта от дейността си на момента. Наслаждават се и като резултат се "зарибяват". Обичат нещата които "блестят", а не мрачната конзола.
Второ. Трето... нататака си ги знаем... драйвери...мрън мрън. Ако в точка "Първо" всичко беше Ок, нямаше да има "Второ. Трето... и т.н.", защото щеше да има кой да се погрижи.
Е искрено се надявам някой да ме разубеди. Аз така или иначе Win няма да ползвам, но цялата тази битка е малко изтощителна за един разработчик, който не "твори" а е принуден да "копира" (най-вероятно знаете за какво говоря).
И моля пишете по скоро, защото искамд а знам колко греша.
Успех!
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #41 -: Jan 14, 2009, 14:40 »
Къв акшънскрипт, кви 5 лева, бе баце, яко  Ц-е и перл... Който иска, нека си прави снимки, ма накрая все отзад ще му влезе ;D Тук искам да кажа, че много мои набори тръгват по трънливия и неблагодарен път на php, братя, за бога, не пишете на php ;D
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Истината за Linux
« Отговор #42 -: Jan 14, 2009, 15:12 »
  Бе пич, нито ти, нито аз сме виновни, че човечеството ползва Операционна система за робски душички - дето се кефят на лъскав лукс. До сега да бяха ползвали Линукс и да бяха наляли милиарди от скромни дарения за някои от дистрибуциите и сега Линукс да е 250 години напред,  ма нали знаеш какво става с ЧОВЕКА - който носи ФАКЕЛА в тъмното - бива повален и стъпкан от ТЪЛПАТА - която търчи след златния телец и ФОТОШОП
« Последна редакция: Jan 14, 2009, 15:18 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Бисквитките на linux-bg.org
Предложения за подобрения на сайта
ogi 0 4246 Последна публикация Apr 29, 2002, 21:40
от ogi
Лаком Linux
Хардуерни и софтуерни проблеми
kennedy 2 4804 Последна публикация Aug 13, 2002, 01:15
от zarrro
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 8830 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7437 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7498 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork