Автор Тема: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS  (Прочетена 3807 пъти)

greshnika

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте на всички :). Значи току що оспях да си инсталирам PClinuxOS на лаптопа ми MSI VR60x 050bg . За парви пат се сблъсквам с Линукс, до сега само съм разглеждал снимки и чел тук таме някоя др. новина :) . Wifi- трагна без никакъв проблем :) нямам думи мислех че то ще е най трудното. Тегля си торентите даже мога и да записвам върхо дяла на ХР-то мн готино :) нз как е станала тази магия мисля че е NFT форматиран. Музиката си трагва звуковата карта за сега е добре слушалките работят, не съм проверявал още микрофона. Малко имам проблем със субтитрите но като питам чичо гоогле ще намеря начин предполагам да ги оправя да не излизат на маймунки. Проблема ми (който и предполагах че ще баде след wifi-то) е видеокартата. Не знам кой пакет да инасталирам през package manager понеже не знам кой за коя карта е в него пише но аз ама никак не ги фащам коя какрта коя е каква серия и така нататак.А моята е Nvidia GeForce 9100M G .Не съм инсталирал все още нищо но до колкото разбрах той сам ще инсталира въпросният пакет и само трябва да пусна сесията на ново, поне така мисля(поправете ме ако греша). Та ако може някой да ми каже кой пакет да инсталирам  :o . И другият ми проблем е с писането на бългаски но предполагам и за него пише и него ще се опитам да го реша. Просто с видеото нз не го разбирам от коя серия пише ги с някакви хиксове 5-6-7 и сякакви други... Моля помогнете.
Мерси предварително и ако има нещо по особено при инсталация моля обяснете като за начинаещ. Виждал съм по форумите че трябва да се пише нещо в конзолата видях я, но не ги знам командите и коя какво прави :) сега те парва ще тарся с чичо гоогле да се образовам и на тая тема.
Линукса си ми беше мечта, имам още един лаптоп на който се опитвах доста вереме да му сложа но нямах CD и малко одарих в стената. Пробвах на флашка но въпреки че попринцип биоса показва че може да се боотне от нея не ще. И така и не можах да си сложа. Но в понеделника си купих този красавец и при първа възможност му сложих Линукс.

Още единпът мерси предварително за помощта ;) надявам се с времето да почна да ги схващам работите по барзо.


ПП:проблема със субтитрите го оправих сега ще видя и как да си наглася да пиша на фонетика :)
« Последна редакция: Jun 26, 2009, 12:10 от greshnika »
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #1 -: Jun 26, 2009, 14:47 »
PCLinuxOS  май беше базиран на Мандрива, така че отваряш пакетния мениджър и като напишеш nvidia би трябвало да излезе nvidia-kernel модул нещо си гледай версииката да е поголяма. в смисал на да гледаш дали е  61xx или 75xx ами накрая преди .rpm  да пише 173.x.x или нагоре. Картата е перфектно поддържана под линукс. Ако имаш уменията може да си изтеглиш техния драйвер от сайта им и да си го иснталираш сам, но наистина ще се поизпотиш.
Активен

greshnika

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #2 -: Jun 26, 2009, 14:55 »
ето това инсталирах и не стана. Просдалжава като пусна клип4е от вбокса или ютоб да ми сече а интернета ми не е бавен

NVIDIA kernel module for GeForceFX and newer NVIDIA GPUs
NVIDIA kernel module for GeForce 6xxx and newer NVIDIA GPUs. This
is to be used with the nvidia_180.xx package.

плюс това

Proprietary X.org driver for GeForce 6xxx and newer NVIDIA GP
NVIDIA proprietary X.org graphics driver ,
related libraries and configuration tools for GeForce/Quadro
based video cards.

PLESE NOTE: This NVIDIA Linux graphics driver release supports
GeForce 6xxx and newer NVIDIA GPUs, GeforceFX, GeForce4 and older GPUs are
supported through the nvidia_173.xx, nvidia_96xx and nvidia_71xx NVIDIA legacy
graphics drivers.

Use this NVIDIA driver for these products:
- GeForce 6xxx series cards
- GeForce 7xxx series cards
- GeForce 8xxx series cards
- GeForce 9xxx series cards
- GeForce GTX 260/280 cards
- Quadro FX 370 LP,470,770,2700M,5800 cards
- Quadro NVS 280 PCI-E
- Quadro NVS 110M/120M/285/440/450 cards
- Quadro NVS 55/280 PCI cards
- Quadro NVS 150M/160M
- Quadro CX
- nForce 750a/780a SLI

You should install this package if you want to enable the NVIDIA
proprietary hardware OpenGL acceleration for the cards listed above.
Активен

sinan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #3 -: Jul 08, 2009, 21:52 »
180 версията или ако имат и 185 на пакет.

и PClinuxOS не беше ли базирано на Ubuntu. и ако съм прав не трябва ли да го има Restricted Drivers менюто, от което само се активира драйвера, без ръчно да го ровиш по пакетни мениджъри.
Активен

doggydogg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #4 -: Jul 27, 2009, 16:33 »
PClinuxOS е RetHat based :)
Драйверите до колкото знам, трябва да ги има вградени, без 3Д за повечето карти.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #5 -: Jul 27, 2009, 19:27 »
PClinuxOS не беше ли базирано на Ubuntu.
PClinuxOS е RetHat based :)
Не говорете глупости Като не знаете нещо потърсете в интернет може да намерите например това http://www.pclinuxos.com/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=70

И да прочетете нещо от тоя сорт

PCLinuxOS was originally based on another distribution under the name of Mandriva and shares many features of Mandriva such as the Control Center and the Draklive Installer.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #6 -: Jul 27, 2009, 21:23 »
  Важен съвет като за начинаещ - още от live CD- то PClinuxOS трябва да ти конфигурира правилния драйвер- хайде сега преинсталирай и от система-конфигурация-konfigure your computer-хардуер-конфигуриране на графична система,конфигуриране на 3D ефекти-избираш compiz-fuzion и системата ти казва какво правиш и готово. PClinuxOS е по- лесна и от бозата. Въобще , ако не стане всичко автоматично, отивай на друго дистро дето само всичко прави - например Kubuntu и не се занимавай с неща , дето не разбираш!
« Последна редакция: Jul 27, 2009, 21:28 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

theodor23

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Slackware
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #7 -: Jul 28, 2009, 10:22 »
аз лично при nvidia драйвер го свалям от сайта на нвидиа (линукс драивера) и после в безграфична среда #sh ./Nvidia.GeForce... и ми се инсталира но  съм го правил само в убунту и слакваре нз за другите дистрота как става. но си мисял щом в слака става...
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #8 -: Jul 28, 2009, 14:06 »
аз лично при nvidia драйвер го свалям от сайта на нвидиа (линукс драивера) и после в безграфична среда #sh ./Nvidia.GeForce... и ми се инсталира но  съм го правил само в убунту и слакваре нз за другите дистрота как става. но си мисял щом в слака става...
  и 3-D-то- чушки :o
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #9 -: Jul 28, 2009, 14:54 »
//off-topic
Според мен трябва да се забрани на хора които ползват Slackware да дават съвети на начинаещи, освен ако и те не ползват същата дистрибуция.
theodor23, не знам защо си слагаш дистрибуция с нормална пакетна система (Ubuntu) след като не искаш да я ползваш.
Активен

s0n1c

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
  • Distribution: Fedora 14
  • Window Manager: Gnome-Shell
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #10 -: Mar 29, 2011, 14:31 »
PClinuxOS не беше ли базирано на Ubuntu.
PClinuxOS е RetHat based :)
Не говорете глупости Като не знаете нещо потърсете в интернет може да намерите например това http://www.pclinuxos.com/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=70

И да прочетете нещо от тоя сорт

PCLinuxOS was originally based on another distribution under the name of Mandriva and shares many features of Mandriva such as the Control Center and the Draklive Installer.

Mandriva е Mandrake based , а той от своя страна е Red Hat базиран , така че ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #11 -: Mar 29, 2011, 15:31 »
Колега s0n1c, ама тя тази тема е от Юли 2009 г.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

s0n1c

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
  • Distribution: Fedora 14
  • Window Manager: Gnome-Shell
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #12 -: Mar 29, 2011, 15:54 »
Просто преглеждах секцията и ми стана интересно какви неща се пишат :)
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Проблем с Nvidia GeForce 9100M G под PClinuxOS
« Отговор #13 -: Mar 29, 2011, 16:34 »
И аз бях се запътил да пиша  :D.Добре,че видях какво е написал @Acho :D :D :D
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
NVIDIA GeForce 2 MX-400 TV-Out
Настройка на хардуер
jm 1 3354 Последна публикация Jul 28, 2003, 07:49
от dafo
Nvidia GeForce 4 TV out проблем
Настройка на програми
empty 9 5012 Последна публикация Oct 19, 2004, 07:59
от
Драйвери за NVidia Geforce MX 440
Настройка на хардуер
Morpheus 1 3082 Последна публикация Sep 17, 2004, 21:48
от ColdFuse
Nvidia geforce 8500 gt проблем
Настройка на хардуер
Nikolavp 3 2936 Последна публикация Apr 12, 2008, 22:36
от nedpetko
Проблем с nvidia geforce 9300gs
Настройка на програми
elfenlied 0 1026 Последна публикация Oct 05, 2008, 11:32
от elfenlied