Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67400 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   ЪЪЪ,кашик,да не си преминал в лагера на про-ваксърите ?



   Факт е,че фармацевтичните компании са сред най-гнусните печалбари.
И май работят с рентабилност много над 100% .
Ако Ал Капоне беше жив,щеше да си отхапе носа от завист.

   И между другото,дори и според официалната статистика,има умрели
от ковид дори трикратно ваксинирани !
Т.е. в най-добрия случай ваксините само намаляват вероятността от
усложнения,нищо повече.
   Обаче,в дългосрочен план какво се случва ?
Не е изключено ваксините да създават повече проблеми,отколкото решават ...

« Последна редакция: Oct 24, 2021, 12:55 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Spec на същото мнение съм, но казвам това, което защитават те. Това се нарича плурализъм — различни гледни точки. Това ни липсваше едни 45 години и се борехме да го имаме.

Печалбите им определено са много над нормалното, но има причина за това. Има безбройни регулации и много скъпа разработка на нови препарати¹. Докато има такива регулации и докато изпитанията са толкова скъпи, няма как да се промени.

Това разбира се означава и безкраен ресурс за подкупване на който трябва. Но нека не се лъжем. Световната политика още от древна Гърция е работила по един начин — корупция.

Всяко лекарство създава странични ефекти. Не са само ваксините. Лошото в случая е, че за тези конкретни ваксини (включително руските) ние не знаем, какви може да са тези ефекти. Най-вероятно са дефекти.

И точно тук е личния избор — избираш по-малък риск сега срещу по-голям в бъдеще. Или не го правиш.

Това е лично решение и аз нямам правото да казвам на някой, какво да прави.

Моето лично становище съм го казвал. Който го е разбрал, разбрал. Който го е приел, приел. Но всеки си има глава и да си взема решенията.

Това означава да си пълнолетен.

===
¹/ За каквото и да са, един нов Аспирин не можеш да пуснеш ей така.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Случаят с фалшивите сертификати е в Германия, но и при нас има такива.  Докато има натиск от правителствата непременно да си ваксинират срещу ковид народите, въпреки тяхното желание, ще има и пазар за фалшиви сертификати. Кое е по-страшно и с по-висока обществена опасност- фактът на държавно насилие, притискащо някои членове на обществото да търсят престъпни начини, или фактът, че тези членове на обществото са си купили фалшив документ?

Сещам се за лекциите по криминология. Бегло, помня същественото. Едно престъпление е резултат от низ/серия свързани помежду си фактори. Имаше пример- в някакъв град (не беше в БГ, но не помня нито града, нито държавата) зачестили кражбите от домовете. В някакъв по-богат квартал. През уикенда хората се изнасяли извън града.  Празни къщи, апашите влизат, и прибират главно кеш, ценности, не мъкнат телевизори и компютри. Веригата е- празен квартал>>апаши>>влизане в дома>>прибират главно бързо ликвидни ценности.

Апашите може и да ги хванеш, но е трудна работа. А като ги хванеш, ще се появят други, винаги ще се краде. Ценностите, особено кеша, пак трудно ще го хванеш- не е телевизор, да го потърсиш по заложните къщи, или телефон, по клетките. Какво остава? Полицията написала едно предписание до общината, тя наслагала наясякъде камери и увеличили полицейските патрули. Въздействали на първото звено- празния през уикендите квартал. И домовите кражби в този квартал рязко намалели.

Та, с пазара на фалшивите сертификати- ами много просто, държавата спира с натиска за ваксиниране, махат зелените сертификати и този пазар ще изчезне от самосебе си.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Разглеждам имагинертното понятие държава като престъпна организация. Това е така, защото упражнява власт, а тая власт я упражнява чрез насилие. Самата схема е сбъркана и остатък от средновековието. Но държави съществуват.

Разбирам, че насилието поражда насилие. Това е записано още в вехтия завед (с малка буква, не го уважавам). Вадиш ми окото, аз вадя твоето.

Обаче за мен е неприемливо да пропагандирам и насърчавам престъпления, ако ще говоря за ценности и свободата като най-голямата от тях. Тогава по нищо не се различавам от държавата.

Последното повтарям, че е лично мнение.

А в твоя пример, какво се случва? Има хора с престъпни намерения. Вършат престъпления. Държавата не подирва дори, защо ги вършат. Просто отделя обществен ресурс, за да защити богатите и от това престъпленията на конкретната територия секват, но не и причината за тях. Гениално.

Когато някой говори за „държавнически подход“, трябва да му се дава ей тази случка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Погрешно съм разбран.
Не съм против плурализма,винаги съм защитавал свободата на
изразяване на мнения.



   В случая става дума за държавен терор - насилствено ваксиниране.
Дано никога не го въведат в България.



   Ще защитавам правото си да не бъда ваксиниран.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За съжаление не виждам вариант да се случи.

„Мъдрия“ ни народ е измислил дума за това — доброзорно.

Случва се навсякъде по света, ще се случи и тук.

Зелените хартишки са само началото. Въведе ги човек, който преди година говореше обратното. Взел ли е пари? Вярвам, че не. Не е имал избор. Наложено му е.

Натиска ще продължи. Джет го каза в прав текст. Следват уволненията.

След тях ще има и друго.

И така докато почти всички не станат опитни мишки.

Това е положението.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Феодален терор е имало в продължение на векове.
Обаче е имало ... революции ...
Които ,поне до голяма степен,са прекратили терора.



А нова Френска революция де     >:D >:D >:D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Само уточнявам, не поощрявам престъпна дейност :) Конкретно в случая- махнат ли задължителните зелени сертификати, ще изчезне условието за съществуване на тази фалшификаторска дейност, а именно желаещите купувачи. Това исках да кажа.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
   И все пак,нещо положително от мен: в нашия форум май само laskov и
дистанционното са про-ваксъри,останалите поне в това отношение
сме разумно мислещи.

Тази сутрин, вирусолог №1 на Републиката, при Г. Любенов па БНТ, на въпрос на водещия (приблизително) "Защо със същия ентусиазъм, както за ваксините, не се говори за лекарство против Ковид?", тя отговори: (приблизително) "Вие кое бихте предпочели - да Ви блъсне кола и след това ортопедите да Ви наместят добре, или да се предпазите да не Ви блъска кола? И освен това, колко антивирусни лекарства познавате?"
(т.е., има ли ефективно лекарство против грип, например?).

После правиха сравнение с Англия по повод високия процент ваксинирани там. 55 000 нови случая на заразени и 120 починали на ден там, при 60 мил население. При нас - също 120 починали на ден!?
 [_]3
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Хайде и от мен  [_]3, вече седнах на масата :) Неделя е, време за някои глезотийки.

Ласков, проблемът при нас е, че е стъкмистика, не статистика. Никой не вярва на тия числа- брой заразени, брой починали.. от ковид. Тя простата аритметика не излиза, ако вземеш да им смяташ бройките, даже и груба сметка, които обявяват всеки ден нашите, излиза, че сме бая повече население от 6 милиона и нещо. Или че например ковида е минал минимум три пъти през всеки един от цялото население.  Въобще какви са тия заразени, реагирали със сезонния грип на ковид-тест ли, или реално с ковид? Каза го  шефа на ковид-отделението в "Пирогов", вчера, че теста реагира и на сезонните грипове. И как така у нас изчезна от статистиката сезонния грип за цяла година (два сезона- пролетно-есенен и есенно-зимен)? А сега почнаха да го възраждат, ама и с рекламка да се ваксинираш и против него? Всичко това смърди отдалеко. А като правим сравнение с Англия, там се отказаха от зеления сертификат, имаше сериозни протести. Защо ли? А защо ние не последваме примера на Англия и не се откажем от зелените сертификати? Все вземаме гадното от Запада, а за хубавото някак се ослушваме. Хайде сега аз да го извъртя по йезуитски, като един истински политик- в Англия няма зелен сертификат, те се отказаха от ваксинационния паспорт през септември тази година, а виж ти,  имат по-малко починали, според статистиката, нека да премахнем и при нас тази зелена глупост.

А предаването на БНТ, което посочваш, беше стил "Ние задаваме такива въпроси, на които знаем какво ще ни отговорят и в каква посока ще тласнат общественото мнение". 
Активен

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Пичове, основният въпрос според мен е на кого по дяволите(с извинение) вярва всеки един от нас. На официалната СМРАД(Средства за Масова Реклама Агитация и Дезинформация), тоест телевизора и няколкото официални и традиционни вестници и канали. Интересно, толкова години минаха и хората не разбраха ли, че тия ни лъжат?
Повечето от вас разсъждават и умуват въз основа на казаното и недоказаното от горепосочените източници. Хора, наистина ли им вярвате? Просто питам и нищо не искам да внушавам.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Кое е казано и доказанo бе човек. Че аз ковид заразен още не съм виждал. Дори не познавам такъв. Не познавам дори познат на познат - всичко е в СМИ.  Това обаче което познавам е хора жертви на странични ефекти от ваксините нямащи нищо общо с Ковид.
Аз вярвам на моята логика и според нея няма нито една причина да си бия нещо дето дори не е ваксина, а обещание за действие като такава (и моля да си бия препарати на 6 месеца - това не е ваксиниране а някой си прави проба-грешка). Разбирам, че логиката ми е вярна по разминаването на информацията, с която ни засипват.
Дори при вземането на тъпите витамини има странични ефекти (от D и B12 се хващало Pак "вече"), Аспирана и Хинина, вече се оказаха вредни, Амидофена е отдавна анатемосан - до вчера ни наливаха с шепи. За антибиотиците (илачът на илачите) какво ще кажете- с тях "докторите" ни лекуваха дори за настинка.
Когато правителството и фармите са лъгали толкова пъти, защо пък този път да им вярвам. Ковид теста бил вече положителен и заради гриповете - това вече е прекалено.
Първите видеота, които се появиха от Ухан бяха на хора, които изведнъж падаха на земята и изпадаха в гърч - такова нещо сега няма. Има някакви респираторни вируси, които всеки месец им измислят нови имена и нови ваксини.
Интересно стана, че вече никой не говори за машини за дишане, а беше такава истерия с тях - всекидневно ни облъчваха, къде по колко не достигали и  какви типове имало. Къде отиде тази олелия или изведнъж болниците се напълниха с такива.
Като почнат да се обясняват докторята за ваксини винаги почват да пелтечат (дори и те не си вярват на глупостите), сега и Радев се бил ваксинирал лани, ама не вдигал врява. Щабове и министри се сменят като еднодневки.
И друго ми е интерсно, ваксинираните защо не си седнат вече на задниците и да мирясат - нали са ваксинирани и защитени, какъв им е дерта та са се притеснили за нас неваксинираните и лаят с пяна на устата. Ако много се притесняват да дадат по някой лев да се почерпим, а не акъл.
« Последна редакция: Oct 24, 2021, 18:31 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ник, повече от ясно е, защо миналата година нямаше грипна епидемия. Грипа, както всички други като ангини, заушки и всякакви респираторни заболявания се предават основно от децата. А всички деца си бяха вкъщи. Не можеха да се заразяват едно друго. Така, че дори с коронован вирус, миналата година на белодробните доктори им беше най-скучната, която са имали някога.

Обратната страна на медала е, че миналата година беше безвъзвратно загубена за децата и никой, нищо не успя да научи. Дистанционното обучение работи единствено с пълнолетни и мотивирани учащи. Все пак съм един от пионерите на това у нас, макар невидимо и доста малко колелце в машината. През две и седма, когато го правехме безплатно, почти никой у нас не го бе чувал.

Миналата година трябваше да е нулева. Но не можеше да бъде, защото това оставаше учителите без препитание. И така една грешка, води друга.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Аз не вярвам нито дума на телевизии и новинарски сайтове. Нито те лично, нито разни говорещи глави там някога ги е било грижа за обикновените българи, защо да им вярвам сега? Та те до един са инструменти на властта, която и да е тя. Бройките с които плашат хората са фалшиви, и като бройки и като причина за смърт. На официално запитване за причината за смъртта на споменатите бройки към някоя от държавните институции отговора е че не могат да дадат информация кой от какво е починал. Е да ама с тези бройки други хора дори се опитват да вменяват вина на българите - между другото това е един от методите за психологична обработка. А по повод на тестовете, откривателя на метода е заличен отвсякъде в мрежата защото е казал истината - че не стават за това за което ги ползват и не е била такава идеята. И американската CDC преди няколко месеца призна че тестовете не могат да различат грип от ковид. Но продължават да ги ползват :))) А дали ще е положителен или отрицателен резултата може да се нагласи като се промени броя на циклите които се въртят.
Нямам намерение да споря с някой или да доказвам нещо, аз си имам мнение и то няма да се промени. Който иска да се боде - негов проблем. Който иска да играе по свирката на тая банда сатанисти - пак негов проблем. За мен държавата приключи в момента когато открих че няма за кой да гласувам и няма никой с който бих се съгласил. И всички които и служат са членове на ОПГ и с тях ако се наложи ще се постъпи като с такива. Все още разни неща(залъгалки) работят и това е причината стадото да не се е събудило от съня.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ето го и шефа на ковид-отделението в "Пирогов", който посочвам като източник:

https://www.facebook.com/BYLGARI/videos/-%D0%B4%D0%BE%D1%86-%D0%B4-%D1%80-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-/1025632651562316/

Линка е от фейсбук, но се гледа без акаунт там, аз го гледах през тор. Звука е слаб, снимано е на екран. Но всеки може да си го увеличи от миксера. Оказа се много трудно да го намериш този репортаж. За всеки случай си го свалих, преди да е изчезнал и от тоя линк по-горе.

Ник, повече от ясно е, защо миналата година нямаше грипна епидемия. Грипа, както всички други като ангини, заушки и всякакви респираторни заболявания се предават основно от децата. А всички деца си бяха вкъщи. Не можеха да се заразяват едно друго. Така, че дори с коронован вирус, миналата година на белодробните доктори им беше най-скучната, която са имали някога.




П.П. Файър, това е твоето мнение. А моето е- защото всичко живо с всякакъв грип, сополче и сълзичка, се праскаше в графата "ковид".
« Последна редакция: Oct 24, 2021, 19:11 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78   Нагоре
« назад напред »