Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67427 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/10/26/4270169_ostur_komentar_za_bulgariia_tazi_katastrofa_e_izcialo/

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/10/26/4270134_koronavirusut_i_vaksiniraneto_dannite_na_23_oktomvri/
Не знам защо линкът е "23". Данните са за 26-ти. Вижте графиките. Вижте и картата. Областите Видин и Перник са "рекордьори".

Накрая ще се ваксинираме, ама както обикновено, на българина късно му идва ...
« Последна редакция: Oct 26, 2021, 09:53 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/10/26/4270169_ostur_komentar_za_bulgariia_tazi_katastrofa_e_izcialo/

Направих една снимка за такива като мен зад tor. Щото пък тъпите капиталисти са с Cloudflare.

Тая мадама на всяко второ изречение повтаря — катастрофа домашно производство, като някаква мантра. Какво опитва се да ни го втълпи ли?

И каква точно е катастрофата? Че има много умрели ли? Има. Ама от истински катастрофи умират повече. На тези умрелите, а един ден и ние ще сме сред тях, никой не им е забранявал да се ваксинират, да носят по три маски едновременно, както съветва СЗО и да дезинфекцират всичко на всеки 15 мин., пак по същите препоръки. Кой е виновен, че не са го направили?

Това за набожността просто не е вярно. В Румъния може и да е, нямам наблюдения. У нас набожни се срещат изключително рядко и повечето от тях не са православни. Даже повечето изобщо не са християни, ами мохамедани. Тук-там има някой кришнар за цвят. В църквата почти липсват набожни.

Бил съм на погребение на излекувана от коронован вирус, но починала от усложненията. Попа изобщо не се доближи до гроба преди да бъде закопан. Толкова за вярата му. Ковчега беше затворен още в болницата. Не видяхме тялото. Самите ние също трябваше да сме на еди колко си метра разстояние.

И в последното изречение говори за РФ. Нали уж статията беше за нас и Румъния?

доп.
===

Допълнил си мнението си. Рекордьори сме за кой ли път и пак не се ваксинираме. Какво значи това? Хората просто не искат „безплатните“ ваксини.

А снощи ни зарадваха и с друга новина. Кмета издал заповед, с която забранил протестите против ваксините.

Знаете ли какъв град е Видин (след деветдесетта, деветдесет и първа)? На протест ходят цифром и словом по пет човека. Най-масовото нещо, което сме виждали, е било с двадесетина човека. Видинчани просто не протестират за нищо.

А кметя̀ отменя протест. Това е тоталитаризъм! След година има избори и този човек ще ги загуби. Може да не протестираме, но гаври помним.
« Последна редакция: Oct 26, 2021, 10:15 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Видин? Разбра ли, че искат да въвеждат вечерен час?  :D
И кой ще се съобразява с него...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Позачудих се, наистина ли в Румъния са набожни и има ли предпоставки за това. И се сетих, че Дънов в момента е там. Какво точно върши, никой не знае. Но явно го прави тайно, защото не се е чуло за някакъв, световен учител там. А когато имаш дух с ранг на божество, това няма, как да не се чуе. От друга страна не е посещаван от тукашните си почитатели. То вярно, че повечето дъновисти са хвани единия, удари другия. И само там във Варна има някаква блещукаща светлинка.

Но дори скрит, присъствието му трябва да се чувства и наистина да повдига духовността. Обаче, какво най-много сме чували от Румъния? Протести. Набожен няма да ходи да протестира, защото знае, че съдбата му е в негови ръце и той сам я кове. А за всичко останало има кой да се погрижи.

От друга страна, ако има някой малко по-духовен, той няма да иде в църква. Църквите са места на порока. Поповете са тези, които са осъдили Христос на разпване. Църквата не е място за духовни хора. Те нямат, какво да правят там. И изключенията през всичките хиляди години са малко, само, колкото да потвърдят правилото.

Раздвоен съм. Но май повече клоня да не вярвам на немкинята.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Немкинята да си гледа Немско. Аман вече от мозъчни донори (чужбински и наши).
Оня доктор, шефа на ковид-отделението в "Пирогов", е за ваксините, каза го- за тези, които не са го прекарали, и то след съответните изследвания. Всъщност това, което аз разбрах, е че игла така гьотере и на ангро не се слага (тия антиковид ваксините- П.П.) Но каза нещо много важно- че тестовете реагират с фалшива положителна проба и на сезонните грипове. Е това е същината, евала на този човек, че го каза- първото медицинско българско лице, което аз съм чувал да каже нещо подобно ПУБЛИЧНО (П.П.). А това нещо, че тестовете не реагират само на ковид, отдавна витае из нета. Както и PCR-теста отдавна е компрометиран.
И кой може да ми докаже, че от тия незнам си колко бройки "заразени" на ден, не са повечето с настинки, грипове и т.н., а не с ковид? "Заразени" го написах в кавички умишлено - ама имало и "безсимптомни"- тук направо ми е смешно. Не съм медицинско лице, но всяка една болест по някое време си показва и симптоматиката. Аз лично познавам хора, които бяха с положителни тестове, "безсимптомни заразени". Седяха си вкъщи по 10 дена и надуваха ракията. А по време на "първата вълна" едно клипче с перящи кючека матови "болни" в болницата обикаляше нета, жалко, че не съм запазил линк.

За да не изглежда като тролене, ще напиша и в друга посока: Познавам, познавах всъщност, и починали от ковид. Единият наскоро, не знам какво и как се е случило при него. Другият човек беше с автоимунно заболяване и това се оказа фатално. Четирима мои познати изкараха ковид и казаха, че е било тежко, задух, трудности с дишането. Двамата от тях са софиянци, другите са варненци.

В резюме- да, има такъв вирус и такава болест. Но аз не мисля, че е толкова разпространен и толкова смъртоносен и изобщо не мисля, че всички тия бройки болни, които ни стъкмисват по няколко пъти на ден, са ковид. Отделно все по-засилващите се такива статии, като на немкинята, хорът от тролове в коментарите на всеки един новинарски сайт, който позволява коментиране, с опорните им точки, наситени с омраза, че Ганьо бил прост и затова не искал да се ваксинира, плеядата математици, и какви ли не, които от два месеца постоянно обясняват за поредния пик на поредната вълна, всичко това ме убеждава, че нещо не е наред и играта е в милионите към фармацията. Дирижирана игра. Обвиниха Сербезова, че всявала паника, какво стана- делото в канала. А защо никой не обвини ония, които ръсеха от екраните мантри за чували с трупове?
Хайде всеки да си прецени за себе си, да се ваксинира, или не, с т.нар. "препарати". И да не слагат щампи "антиваксъри" на нежелаещите. Аз самият имам всички ваксини, които са по нашия имунизационен стандарт. Но не желая нещо, което е уж ваксина, пък се оказва, трябва втора, трета, буустерна.. и то насила, много се загрижила държавата за здравето ми, как пък не.
« Последна редакция: Oct 26, 2021, 17:57 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Но не желая нещо, което е уж ваксина, пък се оказва, трябва втора, трета, буустерна.. и то насила, много се загрижила държавата за здравето ми, как пък не.

Е, не. Двуваленти ваксини съществуват много отдавна. Преди да се родим е имало двувалентни ваксини.

Между другото Мангъров нарича третата, подсилваща доза — още от същото. Ако тези ваксини не ловят Δ, ε и не знам си какво, то третата доза е съмнително да ги прихване.

Колко да е точна една статистика? Лъжа, голяма лъжа и статистика. Но на юнашко доверие приемам, че е точна. Искам да е точна. Е, какво толкова страшно има в нея? Няколкостотин болни. Тук-там някой починал, лека му пръст!

Това не е чумна епидемия. Четири процента смъртност е наистина огромно число, но не е повод за паника, още по-малко за превръщане на гражданите (и селяните) в концлагеристи.

Ами добре, а какво ще правим, ако (когато!) ни връхлети наистина смъртоносна зараза??? Ние може да сме забравили, но в Африка все още има Ебола. Като на нас ни се случи нещо подобно, какво правим? Успяхме да изтерясаме от малко по-сериозна и гадна плевмония.

« Последна редакция: Oct 26, 2021, 18:04 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Съгласен. Двувалентни има отдавна. Ама ваксини, не "препарати". Като гледам, препаратите ще излязат накрая ежегодновалентни.
Активен

bcdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Извинявам, се че разводнявам темата. В бившия полиграфически комбинат " Димитър Благоев" на Цариградско шосе в София. Като се влизаше през централният му вход и веднага в дясно едно помещение беше преградено с алуминиева дограма и там продаваха книги и компакт дискове от вестници. Имаше дискове с филми и музика от вестници и книги, както от вестниците труд и 24 часа, така и книги от вестниците Български фермер и хоби фермер. От различни издателства. После тази книжарница започна да работи само, чрез поръчка чрез сайта й и куриери. Днес я потърсих. Предварително знаех, че полиграфическият комбинат от дълго време е бизнес център. От централния вход си личаха ремонтни дейности. Някой да има спомени или да знае нещо точно за тази книжарница? Ще бъда много благодарен за помощта. Да не откривам нова тема. Затова пиша тук.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Колега, вероятно софиянците тук ще могат да ти помогнат, за тази книжарница.

А относно зеления сертификат..

https://newsbg.org/2021/10/26/%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%85%D0%B0-%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84/

Тоя линк ми попадна случайно, после видях че е отразено из всякакви новинарски сайтове. Административния съд София-град вероятно ще обедини всички жалби срещу зеления сертификат в едно дело.

А да видим колко жалби ще има, докато изтече едномесечния срок за обжалване :)


П.П. иначе резултатът отсега е ясен.
« Последна редакция: Oct 27, 2021, 15:25 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
П.П. иначе резултатът отсега е ясен.

Какъв? Няма да падне? Политическа правилност?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Моите наблюдения са, че административните съдилища подпират държавата. Естествено, лично мнение.

П.П. А после има още един трик- ако конкретният обжалван административен акт (тая заповед) е очеизвадно незаконосъобразен (например според мен е такъв), преди да се даде ход по същество, министъра издава нова заповед, с която отменя обжалваната, и там пак си пише неговото си. С други думички, П.П. И административния съд прекратява делото- нямаш правен интерес, обжалваният от теб акт е отменен, ха ако искаш, обжалвай новия. Тоя филм го наблюдавам отдавна с някои актове на министъра на ВР и някои други държавни органи.
« Последна редакция: Oct 27, 2021, 16:59 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За съжаление познах :'(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Издадоха валиден зелен сертификат на ... Хитлер.         ;D ;D ;D

https://rightwirereport.com/2021/10/27/green-pass-compromised-adolf-hitler-gets-a-covid-certificate-as-media-speculate-on-whether-eu-security-keys-were-stolen/

https://www.italy24news.com/News/238995.html

https://www.thedailybeast.com/eus-green-pass-qr-code-keys-stolen-to-make-fake-travel-certificates-including-one-for-adolf-hitler

Обяснението засега е,че хакери откраднали частните ключове !



   Считайте какъв ташак са тези "сертификати".
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Винаги са виновни хакерите, хахахахаха

А ето от Варна днес:


https://novavarna.net/2021/10/28/%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2/

И не са само ресторантьори, ние тука толкоз ресторантьори нямаме :)))

« Последна редакция: Oct 28, 2021, 17:43 от Nik123 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Хайде още малко по темата:

https://darikradio.bg/d-r-kacarov-ako-imuniziranite-prodalzavat-da-zarazavat-znachi-vaksinite-ne-rabotat.html

"Въвеждането на зеления сертификат е класически пример за непряка дискриминация.." Това през април тази година. А сега- хайде зелен сертификат,  всеки да се набоде. Защо така? Дали защото "приятелите и съюзниците" от ЕС са поставили някои условия, във връзка с нашия план за възстановяване, от типа "Първо ще се набодете всички и тогава ви отпускаме парите?" Иначе как да си обясним такава рязка промяна в мнението на Стойчо Кацаров, за няколко месеца?
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 78   Нагоре
« назад напред »