Автор Тема: Пресилен звук - Debian Squeeze  (Прочетена 6910 пъти)

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Пресилен звук - Debian Squeeze
« Отговор #15 -: Apr 01, 2011, 15:20 »
Debian не се инсталира с pulseaudio по подразбиране. :)
Сигурен ли си? Понеже аз не съм на 100%, но когато пробвах дебиан 6 мисля, че плеърите с pulse аутпут си работеха. Пък и нямам инсталация на debian 6 за да проверя.

А аз не съм на мнение че скуизи ползва pulseaudio. Имам го качен на virtualbox debian 6.0.1 но е без pulseaudio
Как разбра, че е без pulse? Интересно ми е, понеже доста години съм ползвал Debian, наистина в него нямаше pulse и всичко беше наред (като изключим доста по-скпаният звук на старата алса в лени) От друга страна в Убунту има pulse от много време и ми е правило доста проблеми и съм го махал винаги когато мога, като го включиха в новия миксер стана по-сложно за махане. Търкалял съм нестабилен дебиан и ми е правило впечатление как в него има pulse обаче можеш да си ползваш и чиста алса от настройките на приложенията (примерно един mplayer с 5.1 звук си е пушка с чиста алса, за сведение чак в Убунту 10.10 мога да се радвам на 5.1 с pulse и радоста не е пълна, понеже пулсето ми товари процесора, почти колкото 1080p филм  ;D но поне латентността му не я усещам и има синхрон. Другият проблем е, че реша ли да увелича или намаля звука от мениджъра горе до часовника се започва с железния звук със странни изкривявания и прочеие гадости, за това и не го пипам от там).
Съвета ми към автора е да пробва изхода pulse като нищо да работи ОК.
Или да си компилира нова алса (явно не е много сложно)
Цитат
Проблемът е решен! Пачът по-горе пак ми даде същите грешки... но след като си свалих alsa-driver най-новата версия от сайта на alsa и си го компилирах и инсталнах , след рестарта - О чудо... всичко работеше както трябва! Дори alsa-base не е инсталиран. Бях премахнал всички alsa-работи и после на чисто го направих упражненито. Мерси на отзовалите се! Сега остава да го направя същото и на 64битова операционна система, че тука работата с кернелите не са лесни за инсталиране като на друри дистрибуции... Ако някой случайно знае как да си сложа ядро с pae поддръжка ще ми спести доста ядове.
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=196111
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Пресилен звук - Debian Squeeze
« Отговор #16 -: Apr 01, 2011, 15:36 »
Debian не се инсталира с pulseaudio по подразбиране. :)
Сигурен ли си? Понеже аз не съм на 100%, но когато пробвах дебиан 6 мисля, че плеърите с pulse аутпут си работеха. Пък и нямам инсталация на debian 6 за да проверя.

А аз не съм на мнение че скуизи ползва pulseaudio. Имам го качен на virtualbox debian 6.0.1 но е без pulseaudio
Как разбра, че е без pulse? Интересно ми е, понеже доста години съм ползвал Debian, наистина в него нямаше pulse и всичко беше наред (като изключим доста по-скпаният звук на старата алса в лени) От друга страна в Убунту има pulse от много време и ми е правило доста проблеми и съм го махал винаги когато мога, като го включиха в новия миксер стана по-сложно за махане. Търкалял съм нестабилен дебиан и ми е правило впечатление как в него има pulse обаче можеш да си ползваш и чиста алса от настройките на приложенията (примерно един mplayer с 5.1 звук си е пушка с чиста алса, за сведение чак в Убунту 10.10 мога да се радвам на 5.1 с pulse и радоста не е пълна, понеже пулсето ми товари процесора, почти колкото 1080p филм  ;D но поне латентността му не я усещам и има синхрон. Другият проблем е, че реша ли да увелича или намаля звука от мениджъра горе до часовника се започва с железния звук със странни изкривявания и прочеие гадости, за това и не го пипам от там).
Съвета ми към автора е да пробва изхода pulse като нищо да работи ОК.
Или да си компилира нова алса (явно не е много сложно)
Цитат
Проблемът е решен! Пачът по-горе пак ми даде същите грешки... но след като си свалих alsa-driver най-новата версия от сайта на alsa и си го компилирах и инсталнах , след рестарта - О чудо... всичко работеше както трябва! Дори alsa-base не е инсталиран. Бях премахнал всички alsa-работи и после на чисто го направих упражненито. Мерси на отзовалите се! Сега остава да го направя същото и на 64битова операционна система, че тука работата с кернелите не са лесни за инсталиране като на друри дистрибуции... Ако някой случайно знае как да си сложа ядро с pae поддръжка ще ми спести доста ядове.
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=196111

Еййй така -> http://i54.tinypic.com/4l3by8.png

ПС: Аз си ползвам ПулсАудио, макар в Funtoo да не е официално, но заради проблеми с АЛСА която не ми познаваше микрофон входа. И нямам никакви ядове
« Последна редакция: Apr 01, 2011, 15:38 от AMD »
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Пресилен звук - Debian Squeeze
« Отговор #17 -: Apr 01, 2011, 15:39 »
@AMD - защо картинката е от на ROKO__ компютъра :D? Ти нямаш ли си PC? Или си с windows :D.
« Последна редакция: Apr 01, 2011, 15:44 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Пресилен звук - Debian Squeeze
« Отговор #18 -: Apr 01, 2011, 16:25 »
@AMD - защо картинката е от на ROKO__ компютъра :D? Ти нямаш ли си PC? Или си с windows :D.

Ползвам неговата тема, кефи ме :)
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Пресилен звук - Debian Squeeze
« Отговор #19 -: Apr 01, 2011, 16:26 »
@AMD - защо картинката е от на ROKO__ компютъра :D? Ти нямаш ли си PC? Или си с windows :D.

Ползвам неговата тема, кефи ме :)

Кого лъжеш бе :D :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше