Свързани събития

  • ТУ Open Source Day: Jun 21, 2010

Автор Тема: Ту Open Source Day, Юни 21 2010, Технически Университет, София  (Прочетена 2754 пъти)

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Цитат

Отвореният код и свободният софтуер

Локалната секция на АИСЕК, Технически Университет организира презентация на тема „Отвореният код - начин на живот и работа.
Свободният софтуер – философия и личен избор”. Тя ще се състой на 21.06.2010г. (понеделник) от 13:00 в зала 3312.

На нея ще можете да разберете дали има разлика между двете понятия и каква е тя? Гости и лектори ще споделят добри практики.
Събитието ще даде възможност на студентите да  опознаят българското общество за отворен код и свободен софтуер.

Лекторите

Богомил Шопов
Доказан професионалист в областта на уеб.  Поставил си е за цел да запази мрежата отворена и свободна. Той ще представя Mozilla за България.
http://bogomil.info

Щеряна Шопова
Щеряна има поглед върху това, как работата по проекти с отворен код се отразява на един студент. Самата тя е участвала два пъти като студент и един път като ментор в „Google Summer Of Code”.

Николай Димитров
Николай уважава и цени свободата повече от удобството и парите. Специалист по презентационни умения, преподавател по ефективно учене и управление на времето, видео- и аудио-дизайнер, музикант, почитател на японският език и свободен човек.
Повече за него на http://www.trainer.bg

Гости
Освен лекторите, организаторите са поканили и гости, запознати от билзо с темата на презентацията. Очакваме, че тяхното мнение ще е интересно за публиката.

Александър Тодоров от Red Hat & ОТБ
Дамян Минков от SIP Communicator
Александър Куртаков  от Red Hat & Fedora & Eclipse


Програма на събитието

13:00-13:30 –Откриване
13:30-14:30 –Богомил Шопов „Mozilla за отворения код”
14:30-14:45 – Почивка
14:45-15:30 – Щеряна Шопова
15:30-15:45 – Почивка
15:45- 16:30 – Николай Димитров „Свободният софтуер - отвъд парите и комфорта”
16:30 – Дискусия. Гостите и лекторите ще отговарят на въпросите на студенти. По този начин се очаква да се формулират различни гледни точки по темата.
17:30 - Нетуъркинг – Организаторите са резервирали  заведение, в което лектори, гости и публика да си поговорят неофициално.

« Последна редакция: Jun 15, 2010, 15:43 от muxozavar »
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Там съм !
Тамън ще си свърша работата в уни-то до към 13 и ще претичам до ТУ  :P
Активен

anjoto

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Още малко информация за събитието тук.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Колеги, кои от вас ще ходят ?!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Цецко ще идва ли  ::) ::) ::) ::)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
@backtolife, Цецко е в Шумен и е зает вмомента с Tsonic Multimedia Center (по известен като HTML5 версията на Youtube  ;D ). Стига пита за него :)

Аз за съжаление, точно тогава имам изпит и няма как да дойда :(
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

vyrgozunqk

  • Гост
Цецко ще идва ли  ::) ::) ::) ::)
Aйде довлачи си дупарата и да пием най-накрая по бира... аз ще съм там :Р
Пък аз ще изкомпенсирам адаша :P
« Последна редакция: Jun 16, 2010, 00:33 от vyrgozunqk »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Няма да мога, иначе до сега да съм казал, че ще идвам. Мерси за поканата все пак ;)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

vyrgozunqk

  • Гост
E някой да каже нещо де, или само аз съм ходил ?! :)
Активен