Автор Тема: Виртуални Windows-и под Debian 6?  (Прочетена 1457 пъти)

barakuda28

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Виртуални Windows-и под Debian 6?
« -: Jan 06, 2013, 20:03 »
Здравейте,

Новак съм и ми се налага да подкарам около 5 виртуални Windows-а под Debian 6. Четох, че Xen е много добър избор за целта. С него ли да се мъча? Има ли друг по-лесен за изполване софтуер? Нещо с уеб интерфейс евентуално (защото нямам инсталиран X)? Гледах разни туториали, но също така не ми е ясно, дори и успешно да ги инсталирам тези Windows-и, как ще е добера до графичната им среда, за да работя с тях?

Всяка помощ е добре дошла! Моля, само не ме изпращайте да чета някакви тухли. До няколко дни трябва да съм ги подкарал.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Виртуални Windows-и под Debian 6?
« Отговор #1 -: Jan 06, 2013, 20:08 »
С уеб интерфейс е само http://www.proxmox.com/ и това е като XEN и ESXi хипервайзер който се инсталира на определена машина и се управлява от друга.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Виртуални Windows-и под Debian 6?
« Отговор #2 -: Jan 06, 2013, 20:31 »
VMWare Server директно пристига с интерфейс за управление през браузър, безплатен е и нямаш никаква нужда от графична среда на реалната машина. VirtualBox също е безплатен, допълнително може да се сложи phpVirtualBox за управление през браузър и, въпреки че не съм си играл и не мога да гарантирам, мисля, че можеш да минеш и без графична среда.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.