Автор Тема: X includes  (Прочетена 1765 пъти)

vejdi_86

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
X includes
« -: Feb 21, 2006, 22:43 »
Инсталирах си Debian 3.1 Sarge и при опити да компилирам сорс ми изписва: Cannot fint X include .......
Разбрах, че това се дължи на липсата на Source фаиловете на кернела.Из пакетите намирам нещо от сорта на Linux Kernel Headers 2.6... или 2.4. .... и в описанието има пише, че едните са за Celeron, другите за AMD.Моят процесор е AMD Sempron слагам тия за AMD.
Записват се в /usr/src/kernel-headers-2.6...(има и други цифрички, но си ги спомням.Не съм сигурен и за *kernel-headers-2.6..* , нещо от сорта беше) и в тази директория има и други папки и файлове.
В контрол център-а на КДЕ има настройка на Сорс директорията като избера тая и ми пише, че не може да намери config.in файла.
Можете ли да ми помогнете?Къде бъркам или трябва да направя нещо друго.
Активен

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
X includes
« Отговор #1 -: Feb 21, 2006, 23:59 »
Имам един въпрос - как точно се опитваш да си "инсталираш нещо"?

Понеже от обясненията си правя извода, че се опитваш да компилираш от изходен код, а Debian има чудничък инструмент за менажиране на пакети (разбирай инсталиране/деинсталиране на програми). Той се нарича APT и има доста документация за него, но основно нещата се свеждат до:

# apt-get update
# apt-get install <program>
# apt-get remove <program>


"Cannot find X includes" ще рече, че липсват header файловете на X. header файловете не са сорс файловете и ядрото не е X.
Активен

vejdi_86

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
X includes
« Отговор #2 -: Feb 22, 2006, 00:28 »
Благодаря.Оправих го.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Error:Can`t find X includes
Настройка на програми
vejdi_86 5 2372 Последна публикация May 25, 2005, 19:53
от
X includes
Настройка на програми
rip_darkman 1 1575 Последна публикация Aug 05, 2005, 12:22
от alabal