Автор Тема: Freebsd wireless  (Прочетена 1947 пъти)

vejdi_86

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Freebsd wireless
« -: Jul 15, 2006, 23:11 »
Използвам FreeBSD 6.1 Release.Имам pci wireless карта с чипсет rt2500.FreeBSD-то ми я разпознава, конфигурирам си я.Но като напиша ifconfig ral0 up и не се пуска картата.Диода на картата не светва.Под бозата всичко си е ОК.Дано някой да се е сблъсквал с този проблем и да може да ми помогне.Така де може да не е проблем, а нещо което аз не съм направил както трябвя.Благодаря предварително.

Извинявам се за това, че пуснах същата тема в раздел Linux.Моля администратора да изтрие темата от там.
Активен

  • Гост
Freebsd wireless
« Отговор #1 -: Jul 16, 2006, 01:21 »
Само да кажа, че при мен е пускана карта на mini pci с RT2500 чип, под дебиан линукс.

ifconfig ra0 up

не както пишеш ти

ifconfig ral0 up

При мен иска да имам в /etc/Witeless/RT2500STA един
RT2500STA.dat файл, в който да има записани настройките за мрежата - ESSID, пароли  и т.н. Надявам се, че съм бил полезен. Пак повтарям, пускал съм я под дебиан  линукс по този начин. Даже ако имаш DAT файла и картата е с динамична ip, не е нужно да пишеш ifconfig ra0 up. Пишеш само

dhclient

и всичко работи.
Активен

  • Гост
Freebsd wireless
« Отговор #2 -: Jul 16, 2006, 10:02 »
ral0 е при мене.Това е просто името което е дало BSD-to на интерфейса.Не е важно какво е.А това за пароли и т.н., при мене картата изобщо не се пуска.Нито светват диодите нито има пинг, нищо.
Активен

  • Гост
Freebsd wireless
« Отговор #3 -: Jul 16, 2006, 10:38 »
Търсих из някакви чужди форуми и видях, че се споменава на доста места ACPI.Пишат, че ако ми е на enable може да има проблеми.Ще пробвам като се прибера и ще напиша какво е станало.
Активен

vejdi_86

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Freebsd wireless
« Отговор #4 -: Jul 16, 2006, 18:46 »
Като изключа от биоса ацпи -то пак не става, а на FreeBSD-to като дам да се стартира с ACPI Disabled ми дава Fatal Error.Ако някой има идеи как мога да го оправя нека се отзове.
Активен

  • Гост
Freebsd wireless
« Отговор #5 -: Jul 17, 2006, 13:08 »
Незнам в БСД дали има iwconfig. Ако има кажи той какво ти дава.
Активен

vejdi_86

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Freebsd wireless
« Отговор #6 -: Jul 17, 2006, 13:40 »
iwconfig няма но има iwcontrol, което е нещо подобно показва ми настройките които съм направил и още допълнителни работи.Показва ми ИП-тата мак-а на моето ПС, SSID-то, което съм написал, но не показва MAC-a на AP-то, защото явно не е направила връзка с него.Четох из чуждите форуми и видях, че ACPI-то трябвало да е изключено.Като го изключа от биоса няма ефект, може да изключи при боотване на BSD-то (2 опция) така компютъра ми не тругва.Зарежда модулите и след USB-тата започва някакви други работи да зарежда и ми дава FATAL ERROR и може да се рестартира или изключи.Вече нямам идея от какво е.Пробвах в /boot/loader.conf да сложа hint.acpi.1.disabled, debug.acpi.disabled, но пак не става.
Активен

ibb27

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Freebsd wireless
« Отговор #7 -: Jul 21, 2006, 23:47 »
Update на BIOS-а на дъното пробва ли? Понякога има проблеми с ACPI... Може да дадеш и повече инфо за хардуерната конфигурация.  ':huh:'
Активен

vejdi_86

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Freebsd wireless
« Отговор #8 -: Jul 22, 2006, 18:28 »
MB: Asus A8V880
CPU: Sempron 2400+
VC: Ati Radeon 9200 SE
HDD:Seagate 80GB, 7200,2MB Cache
RAM: 2x256MB DDR 400Mhz
Wireless PCI Card: Canyon(не се сещам за точния модел)-Chipset RT2500;

Това е конфигурацията ми.Другите работи по ПС-то едва ли са важни.
С последния UPDATE на биоса съм.
FreeBSD-то има поддръжка на такава карта, но все пак може ли да е от дривера?Защото при 6.0 отначалото работеше добре, но изведнъж спря да работи.



Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Wireless
Настройка на хардуер
Lord_PGP 4 4307 Последна публикация Feb 17, 2004, 09:42
от mrvoland
Проблем с wireless
Настройка на програми
KVassev 1 3424 Последна публикация Oct 03, 2004, 02:33
от
Wireless Lan
Настройка на хардуер
embata_n1 0 2095 Последна публикация Oct 30, 2004, 19:55
от embata_n1
Автоматичен избор на wireless мрежа
Настройка на програми
Italianeca 0 2103 Последна публикация Jul 29, 2005, 01:44
от Italianeca
Freebsd wireless
Настройка на програми
vejdi_86 1 762 Последна публикация Jul 15, 2006, 23:08
от Nik123