Автор Тема: КАТ " ИДИОТИ"  (Прочетена 9467 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #30 -: Apr 06, 2010, 17:14 »
Само да не ти извадят два бинокъла от багажника :D :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #31 -: Apr 06, 2010, 17:23 »
как и 2-мата са гледали през бинокела   >:D >:D >:D >:D >:D >:D . Много тарикатско  :Д :Д :Д
Как, много лесно! Допират си главите и гледат! Единия с лявото, другият с дясното око!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #32 -: Apr 06, 2010, 17:29 »
как и 2-мата са гледали през бинокела   >:D >:D >:D >:D >:D >:D . Много тарикатско  :Д :Д :Д
Как, много лесно! Допират си главите и гледат! Единия с лявото, другият с дясното око!

 ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D - Хахаха, това ме сети за Полицаят от Сен Тропе.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #33 -: Apr 06, 2010, 17:41 »
ХГахахахааххх :Д стнааха за майтап :) Само нетер не удобрява това но той си знае  нека да го прецакат и него няколко пъти тогава ще говори на друг език :Д
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #34 -: Apr 06, 2010, 17:54 »
@ нетер

Понякога, само по някога става така, че наближавайки светофар който няма бояч и е на зелено светва жълто. В това време ти виждаш голф 2-ка (не пернишки) лятящ зад теб (само преди месец друг голф - зелен обаче ти е разказал играта на задната броня в същия вариант с обяснение - мислех, че ще минем и ти и аз). И без това си с 50 и ако натиснеш спирачката ще спреш в средата на кръстовището (когато на другите им е зелено). И решаваш че ще минеш.....

Обаче субективно погледнато - ченгето напред те спира и ти казва - мина на абсолютно червено (той обаче няма как да знае какво е - още няма светофари след кръстовище - те са винаги ПРЕД). Както и да е - неговото твърдение е че си минал на червено а твоето на жълто-зелено. Сега не знам ти как ще реагираш - аз има казвам - "както кажете пишете каквото трябва - вярвам в българския съд" (подвеждам ги демек - не вярвам). Онези ме питат - какво работя. Аз викам - програмист (пак лъжа - отдавна не съм). А те ми викат - еее вие имате пари, ако имаше сега рожден ден да почерпиш. Само че понякога и аз съм човек - вземам си книжката и им казвам - като имам такъв ден и пак се видим - ще почерпя - айде със здраве.
Това е по някога.
Но винаги в света има и нюанси а не само черно и бяло.
Така, че с респект към твоето поведение във форума и твоите познания приеми реалността на пътя. Той е пълен с идиоти и част от тях се крият в храстите с палка в ръка (и те наблюдават с бинокъл :D).

 [_]3
Активен

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #35 -: Apr 06, 2010, 18:13 »
@plamen_f : Това с въпроса за професията сигурно го изучават на курс преди да станат КАТ-аджии. Няма по-идиотски опит за преценяване колко можеш да дадеш :) Аз винаги казвам, че съм учител на село и вземам 240 лв :)
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #36 -: Apr 06, 2010, 18:24 »
Кат си с нова кола фирмена - не става ;)
Активен

danaildr

  • Гост
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #37 -: Apr 06, 2010, 19:21 »
Аз съм напълно съгласен с neter. Още не бях минал първите си 100км зад волана и наруших закона по начин който предизвика ПТП. Радвам се, че няма пострадали. Реално аз пострадах най-много, почти година не седнах зад волана от страх. Сега отново карам. И мисля че спазвам на 99% закона за движение по пътищата. Радвам се, че ме глобиха и си платих глобата. От тогава нямам нарушения, регистрирани и нерегистрирани. Познавам обаче хора които също като мен са причинили поне по едно ПТП , но те не са се поправили, а карат все по-нагло и нахално. Отнемане на предимство и рисковани изпреварвания това е мотото на 90% от шофьорите. Всеки иска да покаже, че е повече от другите. ОК вие сте по-добри шофьори от мен , карате по хубави коли, аз обаче спазвам закона.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #38 -: Apr 06, 2010, 21:28 »
Никой не спори за дивотията по пътя. Само че прави разлика между закон, спазване и полиция. Не са еднакви неща. Правилата трябва да се справят но ето ти точна ситуация - правилата не спазват от тези които трябва да следят за спазването.
Както казах по-преди сред диваците на пътя има и такива с палки и сини лампи. Ето тази вечер баща ми миразказа - бил е свидетел как двама диваци в такава кола са се претрепали челно в линейка (май и по ТВ го споменаха). Та правилата за всички. АКо има правило - наблюдението с бинокъл да е достатъчно за да докажат неспазено правило...... Ма пракален светец и богу не е драг.....
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #39 -: Apr 06, 2010, 23:55 »
Хаха, момчета и момичета, да се обсъжда законовата база и съдебната (кривораздавателната) система у нас е просто несериозно.  ^-^
Пророчески го е казал навремето поета - не сме народ, а мърша (т.е. труп, нефункциониращ вече организъм, мъртва обвивка, разпадаща се на съставните си части).  >:D

Има шанс все пак - трябват ни само 5-6 водородни бомби, а тия дето останат може и да изградят свястна държава.  ;D
« Последна редакция: Apr 07, 2010, 07:56 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #40 -: Apr 07, 2010, 08:25 »
Златко,

освен сарказъм забелязвам в теб и едно засилващо се минорно настроение. Това да не е пролетна умора?

И там където си ти - гледат ли ви с бинокли как пресичате - на червено или зелено?

В същност един добър приятел на сериозна възраст ( > 73г.) ми разказва преди време, че през 50-60 те години наистина са ползвали това "техническо средство" за засичане на скорост - правят две линии на пътя на отсрещния баир на опредлено разстояние, и те наблюдават и засичат - за колко време си преминал между 2-те и ако е < от специално сметнатото им - значи си бил с превишена скорост. И така.
Та или сме останали някъде там - преди половин век, или пак сме някъде в ляво, или пак парите не стигат на катаджиите.

Аз също имам спор с тях чисто технически. Преди 2 години за непуснати фарове (аз самия смятам, че трябва ежегодно да сме със светнати а стуацията беше невнимание от моя страна) ми взеха талона. После 2 седмици го търсиха къде е в Търново или в Русе. Като го намериха си платих всички глоби дет са останали неплатени за да ми го дадат. Платих ги въпреки, че част от тях вече бяха платени - но не съм ги бил уведомил. ОК.
Обаче половин година по-късно получавам писмо закана от АДВ (сега са към НАП), че ако не платя глоба от 2004-та (40 лв главница и 102 лихви) ще ми запорират нещо. Обаждам се и викам - пичове преди 6 месеца платих всичко в търново (там се водя на отчет). Те ааа - кат са ни я пратили преди 2 месеца за обработка. Ходене обяснения документи - дрън дрън - -все едно говорих на празна кофа.
Сега някой ще каже - ако не беше нарушавал правилата - нямаше да има глоба. Ако бях робот.......

П.С. А съда - той си знае....
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #41 -: Apr 07, 2010, 08:38 »
@plamen_f

И кой ще ти плати всичките тези  разходи , ходене по мъките времето в което ходиш да се занимаваш и тн ...

Няма кой дерат ни само и това е .. :( За съжаление е така
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #42 -: Apr 07, 2010, 08:53 »
Златко,

освен сарказъм забелязвам в теб и едно засилващо се минорно настроение.

Това последното може ли като за прости хора?
Не знам дали е пролетна умора, по-скоро умора от простотии, анархия и беззаконие.

И там където си ти - гледат ли ви с бинокли как пресичате - на червено или зелено?

Ами не знам. Обаче въпросът с доказването се решава много лесно - оборудват ги с камери и вариообективи и готово, доказателството е налице.
Само че това е най-малкият проблем.  :'(
Активен

Без правила няма игра

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #43 -: Apr 07, 2010, 09:23 »
Докато жена ми не ме е изконтролирала да споделя още нещо от богатия си опит като шофьор:

Зима, непочистен заледен главен път през село Първомайци (нещо като квартал на Г. Оряховица). Пътуваме с баща ми с около 40 Km/h (то повече и да искаш не може).  Изведнъж от най-близката дясностояща пресечка една японска кола успява да изпълзи от снега и застава на леда и започва да драпа. Москвето на баща ми 2140 е около 1.5 тона. Натиска спирачка и "шибва" патката с японката в шофьорската врата. Няма ранени - само поразени тенекии + акомулатора на татко. Идва полиция. И започва да пише акт на баща ми - не спазил предимство. Питам защо - ами показва ми ченгето на пресечката няма знак - значи тя е дясностоящ! Пристига мутра с черен джип - почва нервно да обяснява на баща ми да платим веднага щетата - виждаш ли вече и акт има - полицията е "доказала" вината му. Успокоявам мутрата със съдебно дело (пак лъжа че вярвам в съда а той пък се хваща). (забравям да споменя, че от удара майка ми - понеже и тя хитра и се вози без колан си навяхва дясната ръка). И ето Ви законно обуване ;)
Няма да кажа как съборих акта. Няма да кажа и подробности.

Единствената причина поради която разказвам тези случки е, че искам да покажа нагледно, че за съжаление съобразяването със закона не винаги ти дава предимство, и други разни мисли (който си ги измисли) . И основно - нюансите, забравете за черно-белия свят - шарен е!

Златко - съчувствам ти!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: КАТ " ИДИОТИ"
« Отговор #44 -: Apr 07, 2010, 10:12 »
plamen_f, такива случаи колкото щеш. Лошото е, че се размива отговорността.
Ако направя ПТП, защото някой идиот си чисти тротоара и хвърля буци лед на пътя, кой е виновен? Дали общината, която чисти пътя и в същото време задръства тротоара със сняг, а после глобява гражданите за непочистените им тротоари, дали идиота, който не му пука дали някоя кола няма да поднесе на ледените му буци, дали циганите дето са откраднали шахтите, дали ВиК дето не са си запълнили грамотно канала от вчерашната повреда, дали пътните строители, дето не са направили шахта и пътя събира 50 см вода в ниското, дали шофьора, дали данъкоплатците, дали политиците, дали международното положение?

Кръгът се затваря. Порочния кръг.
Активен

Без правила няма игра