Автор Тема: Framework (symfony) полза  (Прочетена 2874 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Framework (symfony) полза
« -: Jun 27, 2010, 00:56 »
Здравейте, да ви задам и аз един странен въпрос :)
Определено съм страшно начинаещ в програмирането, но започнах да чета от тук от там книжки за PHP запознах се до някакво ниво с основите на процедурния и обектния му модел и сега реших да хвана някакъв framework.
Занимавам се с цел да изкарвам пари, за това и тръгнах да избирам framework  който има покрай себе си голяма общност и множество plugin-и, helper-и и други дивотии.
Изчетох аз практическата книжка която е в документацията на symphony и нещо ми направи впечатление: Всичко става супер лесно и общо взето всичко ми идва наготово ( то това си е основната мисъл на рамката де ).
Та така де въпроса ми е към хората които се занимават с web програмиране:
До колкото според вас трябва да имам понятие от php, че да се хвана с рамка (щото имам чувството, че ако бачкам с symfony-то нещата ще са подобни на конфигурирането на joomla, в смисъл нищо основно няма да хвана).
Другият ми въпрос е какво се търси на пазара някой дето може да бачка екстра като си ползва само PHP ( може и да си напише някаква рамка и шаблон) или някой който нащраква  всичко за отрицателно време на някоя рамка.
Също да ви питам по-подходящ ли е Зенд, него го разгледах набързо но при него нещата ми изглеждат повече в pure php стил ( нормално де все пак те го правят)
п.с. Май много ми станаха въпросите :) Не съм спал ако съм писал големи простотии не се сърдете утре ще редактирам.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

p1k0

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Framework (symfony) полза
« Отговор #1 -: Sep 04, 2010, 21:54 »
Така. Сега първо си свали розовите очила и да започнем.
 Symphony е един от възможно най-сложните рамки за PHP. Това, че си гледал демо как се прави блог и прочие и всичко изглежда елементарно е колкото за демонстрация за CRUD/REST и т.н.т (то и Rails отначало изглежда като играчка).
Моят съвет е да си направиш няколко проекта на "чисто" PHP сам да си напишеш функциите/класовете и т.н.т да усетиш атмосферата дето се казва и ще видиш, че ще се сблъскаш с огромен брой проблеми, на които ако не се научиш да се справиш на този етап е немислимо да ползваш какъвто и да е framework. Въобще концепцията за framework независимо от езика е,  че се предполага, че владееш съответния език на добро ниво, а рамката е инструмента, който ти спестява доста от тривиалните неща, но никога не пише кода за теб.

PS: Винаги съм се усмихвал на jquery/prototype (това са javascript framework) wannabe "кодерчетата" дето си правят разни скриптчета , които даже не познават основите на JS.

PS: А сега се извинявам, че не обърнах внимание от коя дата е темата... Все пак се надявам мнението ми да бъде полезно на някой
Поздрави
« Последна редакция: Sep 04, 2010, 22:00 от p1k0 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Framework  за трафик контрол
Общ форум
VladSun 0 1923 Последна публикация Apr 26, 2007, 03:59
от VladSun
Как да направим собствен mvc framework с php
Web development
Vladev 0 2961 Последна публикация Jun 07, 2007, 23:34
от Vladev
symfony-project vs. cakephp vs. others
Web development
Oxy 1 2460 Последна публикация Mar 02, 2009, 16:55
от BULFON
Проблем при превод на php framework
Преводи на програми
koleto 3 4164 Последна публикация Jul 24, 2009, 13:12
от koleto
Как да оптимизирам голямо php приложение писано с framework
Общ форум
rcbandit 2 2607 Последна публикация Feb 11, 2011, 03:46
от VladSun