Автор Тема: Индикатор за връзка с Интернет - UBUNTU  (Прочетена 1211 пъти)

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
OS e Ubuntu-studio 13.04. Имам два въпроса:
Първо - Как се получи не разбрах, но ми изчезна индикацията за състоянието на връзката ми с Интернет. Става въпрос за двете стрелки едната насочена на долу, а другата нагоре и не мога да възстановя индикацията.
Второ - Инсталирал съм tor и Vidalia. При стартиране на Vidalia иконката и става зелена, но не съм сигурен дали Tor работи с fifefox. При бозата, след стартиране на Vidalia и установяване на контакт с интернет се стартира и мозилата, като на нея се изписва, че e Tor-Firefox. Въпроса ми е как при линукса мога да установя със сигурност, че Tor работи с Мозилата.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Индикатор за връзка с Интернет - UBUNTU
« Отговор #1 -: May 22, 2013, 17:48 »
За Тор-а - не ти трябва да инсталираш нищо , сваляш от сайта архива , разархивираш , отиваш в папката и кликаш 2 пъти на start-tor-browser . Ако искаш, си правиш пряк път до него .  Имаше някакво ppa:нещо-си , но не винаги работи коректно , а и то прави същото , само че е направено за улеснение уж , когато има обновена версия или не работи , или не се обновява коректно , та трябваше пак да се свали същия архив и да се замени в скритата(при този вариант ) папка . А когато има обновяване има индикатор на лукчето в ФФ - сваляш новия архив , а старата папка я изтриваш .
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Индикатор за връзка с Интернет - UBUNTU
« Отговор #2 -: May 22, 2013, 17:52 »
OS e Ubuntu-studio 13.04. Имам два въпроса:
Първо - Как се получи не разбрах, но ми изчезна индикацията за състоянието на връзката ми с Интернет.
Принципно изчезва, ако си решил (опитвал) да си настроиш връзката от конзолата (терминала).
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Re: Индикатор за връзка с Интернет - UBUNTU
« Отговор #3 -: May 23, 2013, 09:03 »
Tolostoi, така е както казваш. Индикатора за интернет изчезна, защото трябваше да настройвам интернет от терминала – (рррое). Въпроса е как да си върна изчезналия индикатор.
Malin1, аз съм инсталирал Tor и Vidalia направо от ъпдейтващите сървъри на Ubuntu. Моят въпрос е как да разбера дали Tor работи с Firefox, затова и давам пример с Windows, където нещата са ясни.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Индикатор за връзка с Интернет - UBUNTU
« Отговор #4 -: May 23, 2013, 09:45 »
Отвори си /etc/network/interfaces и изтрий всичко свързано с мрежовата ти карта, направо остави само за lo редовете, ако се съмняваш, покажи тук какво има във файла и ще ти кажа кое да оставиш. После си настрой пппое-то през нетуърк мениджъра.
Само да не стане сега, че ползваш Кубунту, Ксубунту, Лубунту или нещо друго, на което му е проблемен нетуърк мениджъра и да страдаш.

Edit:
Във файла отави само това

Код:
auto lo
iface lo inet loopback
Настрой си ДСЛ-а от тук (дсл е пппое-то)


О ти си с Убунту студио  ::) кажи каква му е графичната среда да го мислим.
« Последна редакция: May 23, 2013, 10:06 от tolostoi »
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Re: Индикатор за връзка с Интернет - UBUNTU
« Отговор #5 -: May 23, 2013, 11:33 »
Tolostoi, графичната среда, която ползвам е Gnome. Аз оправих проблема, както ме посъветва. В конфигурационния файл бяха натрупани доста глупости, но след като ги изчистих, както посъветва, нещата се оправиха. Благодаря.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Индикатор за връзка с Интернет - UBUNTU
« Отговор #6 -: May 23, 2013, 18:06 »
Добре . Опитай така ( поне ще знаеш , че работи ) .  http://www.linuxrussia.com/2013/05/tor-browser-bundle-ubuntu.html 
В допълнение ще кажа - някои хора са решили да използват "крайцера Аврора" вместо стария Лиско , по незнайни причини има обновявания всеки месец , настройката на връзката в браузера е малко по-различна от стандартната - хъм , това го има и в стандартните хранилищата .
« Последна редакция: May 23, 2013, 18:35 от malin1 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4415 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5289 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 8456 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 22222 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8768 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu