Автор Тема: Проблем с "kernel"  (Прочетена 7944 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #30 -: May 05, 2015, 11:18 »
Цитат
Трябва да имаш работеща, заредена система, за да можеш да го редактираш, поправиш, заредиш.

е, аз съм ползвал диска на Slackware като системна дискета в такива случаи.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #31 -: May 05, 2015, 11:29 »
Да де и аз го написах в коментара си. Но я си представи да си на село, балкан, на гости на тъщата, къде да е и нямаш под ръка от какво да заредиш. Вярно, рядък случай, но го има. Винаги трябва да си подготвен, за да няма изненади. А това си  е допълнителна грижа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #32 -: May 05, 2015, 11:31 »
прав си... между другото, като съм пътувал някъде за всеки случай си нося Слака на флашка  :P

ПП: това с кашона и върбовата клонка, да ти кажа не го клъвнах от първия път...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #33 -: May 05, 2015, 11:32 »
И една boot-diskette.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #34 -: May 05, 2015, 11:35 »
Мой недостатък е, че понякога се изразявам по-живописно. Приемам забележката, но не обещавам съвсем, че ще се поправя. Човещинка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #35 -: May 05, 2015, 11:37 »
Цитат
И една boot-diskette.

аа моля моля, Слакът отдавна зарежда и от инсталационния диск :P

Цитат
Мой недостатък е, че понякога се изразявам по-живописно. Приемам забележката, но не обещавам съвсем, че ще се поправя. Човещинка.

ние, смятам, сме свикнали... но не се учудвай ако нишката на разговора вземе та се прекъсне
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #36 -: May 05, 2015, 11:57 »
/извън темата

А това си  е допълнителна грижа.
Грижа си е, ама по-добре човек да си я създаде, че иначе постоянно рискува да си създаде по-големи грижи. Най-пресният ми случай, в събота надградих Debian-ите по компютрите на нашите в Перник. Там Интернет доставчикът им ползва PPPoE (дразнещо е, ама както и да е) и домашната машина се връзва директно, без рутер. След надграждането Network Manager се оплака, че не можел да се върже, понеже не намирал pppoe binary. Още не съм стигнал да разровя по-подробно защо се случи така, в лога от надграждането няма премахване на pppoe, та предполагам е имало нещо вградено в Network Manager или в пакета ppp, което в новата версия го няма и разчита на допълнителния пакет за pppoe, но фактът е, че машината остана без Интернет след надграждането, и ако нямаш спасителен пояс, се давиш. Аз си заредих от флашката SystemRescueCD, вързах се към Мрежата, chroot в Debian-а, apt-get install pppoe pppoeconf, и се оправих. Има някакво недомислие от страна на разработчиците относно PPPoE поддръжката, не трябва да става така при надграждането на система, работела преди това с PPPoE връзка. Но... случват се всякакви работи :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #37 -: May 05, 2015, 15:55 »
// off
go_fire, струва ми се, че скоро не си сблъсквал с Виндовс-ката действителност. Юнаците преинсталират дори по 2 пъти на ден, играта бута 2 фпс - преинстал, има реклами в браузъра - преинстал.  ;D Точно 1 ден ти давам и ще си пръснеш черепа - как издържат тия копелета нз  :D
Активен

malin

  • Гост
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #38 -: May 05, 2015, 19:09 »
Има някакво недомислие от страна на разработчиците относно PPPoE поддръжката, не трябва да става така при надграждането на система, работела преди това с PPPoE връзка. Но... случват се всякакви работи :)

Точно за това киберкоп беше писал, само че в калнадата, че пакета липсвал (по спомен).
Активен

Madwand

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #39 -: May 07, 2015, 13:09 »
И все пак някой би ли ми казал как да се отарва от това да ми излиза "Kernel panic"  ? Не ми е излизало от 2 седмици , но все пак!? Ако вкарам външната антена за  "wi-fi"  100 процента ще ми излезе..:)..
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #40 -: May 07, 2015, 13:45 »
Слагай джиджавката, ако имаш пак паник слагаш ново ядро и така докато не работи нормално.
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #41 -: May 07, 2015, 20:41 »
И все пак някой би ли ми казал как да се отарва от това да ми излиза "Kernel panic"  ? Не ми е излизало от 2 седмици , но все пак!? Ако вкарам външната антена за  "wi-fi"  100 процента ще ми излезе..:)..
Ще ти излезе 100% понеже драйвъра не ти се спогажда с ядрото...Брал съм такива ядове вече,даже получих коментар от тук да сменя wifi стика,но намерих решение.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Madwand

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #42 -: May 09, 2015, 12:40 »
И все пак някой би ли ми казал как да се отарва от това да ми излиза "Kernel panic"  ? Не ми е излизало от 2 седмици , но все пак!? Ако вкарам външната антена за  "wi-fi"  100 процента ще ми излезе..:)..
Ще ти излезе 100% понеже драйвъра не ти се спогажда с ядрото...Брал съм такива ядове вече,даже получих коментар от тук да сменя wifi стика,но намерих решение.

Като си брал , дай съвет , да не бера и аз :(,.... какво да направя???
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #43 -: May 09, 2015, 14:18 »
И все пак някой би ли ми казал как да се отарва от това да ми излиза "Kernel panic"  ? Не ми е излизало от 2 седмици , но все пак!? Ако вкарам външната антена за  "wi-fi"  100 процента ще ми излезе..:)..
Ще ти излезе 100% понеже драйвъра не ти се спогажда с ядрото...Брал съм такива ядове вече,даже получих коментар от тук да сменя wifi стика,но намерих решение.

Като си брал , дай съвет , да не бера и аз :(,.... какво да направя???
ПОразрових се из цялата ти тема ,но не видях модела на антената ти и с какъв чипсет работи.Смело само предполагам ,че е на ралинк.Дай си пак версията на ядрото и откъде си дръпнал за нея драйвъра ,че не ми се рови пак.По принцип съм имал кернел паник,с драйвър на wifi с ядра > 3.5 на дебиан и с 3.13 на арч.Има си съответните пачове за тях.За моя радост на 4,0  перфектно работи антената със сводоните драйвъри и не се налага да слагам каквото и да е било за да оправям скоростта и дропа на сигнала...
Тааа ще ми трябва малко информация ,че съм зи забравил кристалното...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"