Автор Тема: Проблем с инсталацията на suse 11.0  (Прочетена 1432 пъти)

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Здравейте, проблема ми е следният. Значи свалям си аз openSUSE 11.0 който както знаете излезна наскоро и понеже съм новак решавам че може да маунтна ISO фаила с Демон туулс и там с уизарда да инсталирам Линукса без диск напражи от харда. Обача в крайна сметка излиза че така или иначе ми трябва CD защото като посоча директориятана ISO имиджа не намира репозициите. Тва се случва вчера вечерта. Днес сутринта си записах ИСОто на диск и подкарвам инсталация ама ми излиза грешка номер 8.

Та сега единственото което искам е да ми кажете как да разкарам тъпата програма и да не ми я захапва при стартиране на компютъра

Пробвах с LiveCD  на UBUNTU да изтрия файловете които за в С: за инсталация на SUSE и сега ми дажа филе миссинг и пак не ми захапва MBR-то на уиндоуса?
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Проблем с инсталацията на suse 11.0
« Отговор #1 -: Jun 23, 2008, 13:17 »
MBR-a  на Win-а ще си възстановиш с диска на М$ само че как да го направиш нямам идея.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

divak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 830
    • Профил
Проблем с инсталацията на suse 11.0
« Отговор #2 -: Jun 24, 2008, 01:35 »
Взимаш си диска на Windows-а, бутваш от него и когато те попита (образно казано) какво да прави (инсталация или поправка) избери поправка (repair) - вкарва те в repair конзола- от там - FIXMBR  и си готов .
Цитат

   1. Restart your computer with the Windows XP Setup disk in the CDROM drive.
   2. If you are prompted to press a key to start the computer from CDROM, do so quickly. Otherwise it may try to boot from the hard drive.
   3. After a few minutes, you'll see a prompt to press the R key to start the Recovery Console.
   4. When Recovery Console starts, it will prompt you to enter a number corresponding to the Windows XP installation that you need to repair. In most cases, you'll enter "1" (which will be the only choice). If you press ENTER without typing a number, Recovery Console will quit and restart your computer.
   5. Enter your Administrator password. If you don't enter the correct password, you cannot continue.
   6. At the Recovery Console command prompt, type fixmbr and then verify that you want to proceed.


Само не разбрах ...защо темата ти се казва така ?



Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
SuSE 8.2 Pro
Настройка на програми
rat 1 3509 Последна публикация Jun 20, 2003, 14:12
от batzas
LAN pod SuSe 8.2
Настройка на програми
trifa 7 3704 Последна публикация Oct 12, 2003, 20:25
от abator
SuSe 9.0
Настройка на програми
Йордан 1 2693 Последна публикация Nov 01, 2003, 15:40
от Йордан
SuSE 9.0
Настройка на програми
chankov 2 2786 Последна публикация Nov 20, 2003, 09:22
от
SuSE 9.0
Настройка на хардуер
apogza 0 2054 Последна публикация Nov 21, 2003, 20:18
от apogza